Puttery

27 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
 

Putter - kij golfowy stworzony do precyzyjnych uderzeń

Golf to sport, w którym mamy do czynienia z wieloma rodzajami uderzeń. Jednym z nich jest tzw. puttowanie. Jest to uderzenie, które wykonuje się z greenu lub jego okolic. Jest to stosunkowo lekkie uderzenie po ziemi, którego celem jest wbicie piłki wprost do dołka. Co ważne - odbywa się ono jedynie po ziemi. Puttowania nie stosujemy, kiedy chcemy wybić piłkę w górę. Uderzenie to wykorzystywane jest w zasięgu około 10 metrów od dołka. Choć zagranie to wydaje się łatwe, to wcale takie nie jest. Wymaga ono skupienia, precyzji oraz dopasowania siły uderzenia do odległości od celu.

Do wykonywania uderzeń tego rodzaju wykorzystuje się kij do golfa typu putter. Putter to kij golfowy wykorzystywany do płaskich uderzeń z niedużej odległości. Ten rodzaj sprzętu golfowego charakteryzuje się niezwykłą precyzją, dlatego też służy do gry na greenie. Warto zdawać sobie sprawę, że kije golfowe typu putter nie nadają się do wybijania piłki na duże odległości. Jest to jednak jeden z najczęściej używanych rodzajów sprzętu, ponieważ przy każdym dołku zostaje użyty co najmniej raz. Z tego powodu powinien posiadać go w swojej torbie każdy golfista.

Kij do golfa typu putter - zapewnij sobie pełne jakości puttowanie

Rozróżniamy kilka rodzajów kijów do golfa. Wśród nich wymienić możemy między innymi irony, woody czy właśnie putter. Każdy z nich ma inne przeznaczenie - a co za tym idzie - jest również inaczej zbudowany. Różnią się one pomiędzy sobą takimi szczegółami jak shaft (trzonek kija), grip (rękojeść), hosel (łącznik shaftu z główką), a także head (czyli główka kija). Budowę puttera charakteryzuje kształt w kształcie podkowy, który zapewnia możliwość precyzyjnego uderzenia piłeczki w stronę dołka. Pomagają w tym między innymi dwie równoległe linie.

Każdy gracz, aby wybrać najwyższej jakości kij golfowy putter, musi uwzględnić kilka różnych parametrów. Bardzo ważne jest, aby akcesorium uwzględniało czy dany golfista jest praworęczny, czy leworęczny. W asortymencie sklepów sieci Decathlon posiadamy męskie oraz damskie modele kijów do gry w golfa, które uwzględniają to, której ręki używa gracz (sprawdź kije golfowe dla leworęcznych). Nie bez znaczenia jest również styl gry, a także postawa, którą golfista przyjmuje podczas rozgrywki.

Sprawdź ofertę marek Odyssey i TaylorMade w sklepie golfowym Decathlon.pl!

Jeżeli poszukujesz najwyższej jakości sprzętu do golfa, to koniecznie sprawdź ofertę sieci Decathlon! W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kijów golfowych typu putter. Posiadamy zarówno męskie, jak i damskie modele dla praworęcznych i leworęcznych. Wśród nich znajdują się również akcesoria dziecięce. Nasz asortyment obejmuje produkty takich cenionych w świecie golfa marek jak m.in. Inesis, Odyssey, Callaway czy TaylorMade.

Zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych punktów stacjonarnych. Nasi pracownicy bardzo chętnie udzielą pomocy w dokonaniu najlepszego wyboru kija, uwzględniając wszystkie wymagania danego gracza. Wspólnie dobierzecie kij, który umożliwi dokładne wykonanie pełnego swingu! Zachęcamy także do odwiedzenia naszego sklepu internetowego Decathlon.pl, gdzie możecie znaleźć opis produktu oraz specyfikację każdego z kijów.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę