Pielęgnacja i akcesoria dla konia

(374)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Pokrowiec na siodło
Najniższa cena
FOUGANZA Pokrowiec na siodło

159,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Wieszak na siodło
Najlepiej oceniany
BROSSERIE OSTER Wieszak na siodło

84,99 zł

(1)
U Ciebie za 8 dni
Zestaw do pielęgnacji konia dla dzieci 5 elementów
Najlepiej oceniany
Lustrant Top dla koni 500 ml
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Lustrant Top dla koni 500 ml

49,99 zł 99,98 zł/l

(5)
U Ciebie za 2 dni
Zestaw do pielęgnacji dla konia 7 elementów
Najlepiej oceniany
Syrop dla koni Oxxygen 500 ml
RAVENE Syrop dla koni Oxxygen 500 ml

109,99 zł 219,98 zł/l

U Ciebie za 2 dni
Lustrant dla koni 150 ml
FOUGANZA Lustrant dla koni 150 ml

16,99 zł 113,27 zł/l

(70)
U Ciebie za 2 dni
Siatka na siano dla konia
Najniższa cena
FOUGANZA Siatka na siano dla konia

19,99 zł

(6)
U Ciebie za 2 dni
Elektrolity ELECTRO Horse
Najlepiej oceniany
OVER HORSE Elektrolity ELECTRO Horse

69,99 zł

(32)
U Ciebie za 2 dni
Derka przeciw owadom dla konia i kuca
Najlepiej oceniany
Lizawka solna dla koni Himalaya 5 kg
Najlepiej oceniany
KERBL Lizawka solna dla koni Himalaya 5 kg

39,99 zł 8 zł/kg

(1)
U Ciebie za 2 dni
Cukierki dla koni Fougatreats lucerna 1 kg
W zestawie taniej
FOUGANZA Cukierki dla koni Fougatreats lucerna 1 kg

21,99 zł 21,99 zł/kg

(14)
U Ciebie za 2 dni
 

Sprzęt jeździecki a odpowiedni dobór akcesorium

Posiadanie w swojej stajni koni to duża odpowiedzialność. Poza odpowiednim wychowaniem, a także treningiem, trzeba zadbać o ich dobrą pielęgnację. Zadbane zwierzęta będą dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem, co bezpośrednio przełoży się na towarzyszenie Ci przez długie lata. Konie są niezwykle silnymi i dużymi zwierzętami. Trzeba obchodzić się z nimi w bardzo ostrożny sposób. Potrzebują stałego kontraktu zarówno z człowiekiem, jak i z innymi zwierzętami.Ich utrzymanie związane jest z poświęceniem swojego czasu i pieniędzy. Wymaga on odpowiedniego schronienia, czasu na ruch i odpoczynek. Nie można również zapominać o regularnym karmieniu, nawadnianiu i opiece medycznej. Regularne wizyty u weterynarza mogą przyczynić się do wydłużenia życia naszego towarzysza. Jeżeli chcesz także cieszyć się z jazdy konnej, warto jest zadbać o zakup dobrej jakości sprzętu jeździeckiego. Pozwoli Ci on na dobrą opiekę, a także na wysoki komfort jazdy. Każdy jeździec w internetowym sklepie jeździeckim odnajdzie takie elementy, jak derka, wędzidło czy ochraniacz. Oferta Decathlon.pl oferuje wszelkiego rodzaju akcesoria, które pomogą Ci właściwie zadbać o kompleksowy trening, jak i pielęgnację.

Jaki sprzęt dla koni wybrać?

W sklepach internetowych z asortymentem przeznaczonym dla koni jest wiele produktów, które umożliwią Ci wysoki komfort jazdy. Przede wszystkim dobrze jest zacząć od wyboru siodła. Stanowi ono najważniejszy element rzędu końskiego. Umożliwia wygodne wsiadanie i zsiadanie, a także sprawne kierowanie zwierzęciem. Jeśli jest dobrze dopasowane, w pełni chroni koński grzbiet. Można wyróżnić ich kilka kategorii.Pierwszą z nich jest siodło skokowe. Przeznaczone są do wykonywania skoków przez przeszkody. Kolejnym rodzajem są te do ujeżdżania. Są one wygodne dla konia, ponieważ pozostawiają u niego wolną łopatkę. Siodła wszechstronne są połączeniem tych skokowych i ujeżdżeniowych. Dają niezwykle duży komfort podczas jazdy. Na rynku występują również siodła dla dzieci. Przy jego wyborze nie można zapominać o czapraku, czyli specjalnej osłony przed otarciami grzbietu zwierzęcia.Kolejnym ważnym elementem wyposażenia konia i jeźdźca będzie ogłowie. Idealnie spełnia swoją rolę podczas szkolenia. Pozwala również kontrolować ją podczas jazdy. Aby spełniało swoją funkcję, dobrze jest wybrać jakościowy produkt. Wygodny element mocujący dla zwierzęcia to większa jego dyscyplina w trakcie startów.

Akcesoria dla koni - polecane produkty

Jeździectwo charakteryzuje się nie tylko samymi startami, lecz również odpowiednią pielęgnacją. Szczotki najwyższej jakości pozwalają na ochronę sierści i kopyt przed powstawaniem stanów zapalnych lub podrażnień. Piasek lub ziemia, która zbiera się pod siodłem lub pasem będzie niewygodny i może spowodować rany. W tym celu warto zaopatrzyć się dodatkowo w zgrzebło, grzebień oraz nożyczki do strzyżenia.Aby jeździec mógł wygodnie podróżować ze swoim towarzyszem, przyda się także kolejny element osprzętu, czyli odzież jeździecka. Składa się ona z bryczesów, koszulki, sztybletów oraz kurtki. Bryczesy są spodniami jeździeckimi, które muszą dobrze przylegać do ciała. Posiadają charakterystyczny lej po wewnętrznej stronie nogawek. Ma to zwiększać przyczepność w siodle. Koszulka jeździecka musi zakrywać ramiona i szyję. W zależności od pory roku wybiera się krótki lub długi rękaw. Cały strój dopełnia specjalne obuwie, które charakteryzuje się gładką podeszwą, wysoką cholewką i niskim obcasem. Wszystkie te elementy mają pomóc w łatwym wysunięciu stóp ze strzemion. Szeroki wybór akcesoriów jeździeckich znajdziesz na stronie Decathlon.pl.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę