Pielęgnacja i akcesoria dla konia 382 oferty

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Lustrant dla koni 500 ml
FOUGANZA Lustrant dla koni 500 ml

29,99 zł 59,98 zł/l

(72)
U Ciebie za 2 dni
Kantar Schooling dla konia i kuca
Najniższa cena
Uwiąz Tack 2 m
Najniższa cena
FOUGANZA Uwiąz Tack 2 m

19,99 zł

(17)
U Ciebie za 2 dni
Kopystka ze szczotką
Najniższa cena
FOUGANZA Kopystka ze szczotką

4,99 zł

(17)
U Ciebie za 2 dni
Torba jeździecka
Najniższa cena
FOUGANZA Torba jeździecka

8,99 zł

(7)
U Ciebie za 2 dni
Kantar z futerkiem
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Kantar z futerkiem

89,99 zł

(4)
U Ciebie za 2 dni
Skrzynka na przybory pielęgnacyjne 500
Ecodesign
Skrzynka na przybory pielęgnacyjne 300
Zgrzebło giętkie duże
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Zgrzebło giętkie duże

14,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Zestaw do pielęgnacji dla konia 7 elementów
Sportowe prezenty
Szampon ułatwiający rozczesywanie owoce leśne 500 ml
Ecodesign
Kantar Winner dla konia i kuca
Koniec serii
FOUGANZA Kantar Winner dla konia i kuca

54,99 zł 69,99 zł - 15 zł

(7)
U Ciebie za 2 dni
Dziegieć sosnowy do kopyt 750 ml
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Dziegieć sosnowy do kopyt 750 ml

29,99 zł 39,99 zł/l

(2)
U Ciebie za 2 dni
Pędzelek z nakładką do pielęgnacji konia
Najniższa cena
Kopystka ze szczotką Sentier
Ecodesign
Torba jeździecka Duffle 55 l
Najniższa cena
FOUGANZA Torba jeździecka Duffle 55 l

169,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Olej do kopyt Top 500 ml
FOUGANZA Olej do kopyt Top 500 ml

59,99 zł 119,98 zł/l

U Ciebie za 2 dni
Lustrant Top dla koni 500 ml
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Lustrant Top dla koni 500 ml

49,99 zł 99,98 zł/l

(6)
U Ciebie za 2 dni
Smar do kopyt, czarny 750 ml
FOUGANZA Smar do kopyt, czarny 750 ml

44,99 zł 59,99 zł/l

(2)
U Ciebie za 2 dni
 

Sprzęt jeździecki a odpowiedni dobór akcesorium

Posiadanie w swojej stajni koni to duża odpowiedzialność. Poza odpowiednim wychowaniem, a także treningiem, trzeba zadbać o ich dobrą pielęgnację. Zadbane zwierzęta będą dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem, co bezpośrednio przełoży się na towarzyszenie Ci przez długie lata. Konie są niezwykle silnymi i dużymi zwierzętami. Trzeba obchodzić się z nimi w bardzo ostrożny sposób. Potrzebują stałego kontraktu zarówno z człowiekiem, jak i z innymi zwierzętami.Ich utrzymanie związane jest z poświęceniem swojego czasu i pieniędzy. Wymaga on odpowiedniego schronienia, czasu na ruch i odpoczynek. Nie można również zapominać o regularnym karmieniu, nawadnianiu i opiece medycznej. Regularne wizyty u weterynarza mogą przyczynić się do wydłużenia życia naszego towarzysza. Jeżeli chcesz także cieszyć się z jazdy konnej, warto jest zadbać o zakup dobrej jakości sprzętu jeździeckiego. Pozwoli Ci on na dobrą opiekę, a także na wysoki komfort jazdy. Każdy jeździec w internetowym sklepie jeździeckim odnajdzie takie elementy, jak derka, wędzidło czy ochraniacz. Oferta Decathlon.pl oferuje wszelkiego rodzaju akcesoria, które pomogą Ci właściwie zadbać o kompleksowy trening, jak i pielęgnację.

Jaki sprzęt dla koni wybrać?

W sklepach internetowych z asortymentem przeznaczonym dla koni jest wiele produktów, które umożliwią Ci wysoki komfort jazdy. Przede wszystkim dobrze jest zacząć od wyboru siodła. Stanowi ono najważniejszy element rzędu końskiego. Umożliwia wygodne wsiadanie i zsiadanie, a także sprawne kierowanie zwierzęciem. Jeśli jest dobrze dopasowane, w pełni chroni koński grzbiet. Można wyróżnić ich kilka kategorii.Pierwszą z nich jest siodło skokowe. Przeznaczone są do wykonywania skoków przez przeszkody. Kolejnym rodzajem są te do ujeżdżania. Są one wygodne dla konia, ponieważ pozostawiają u niego wolną łopatkę. Siodła wszechstronne są połączeniem tych skokowych i ujeżdżeniowych. Dają niezwykle duży komfort podczas jazdy. Na rynku występują również siodła dla dzieci. Przy jego wyborze nie można zapominać o czapraku, czyli specjalnej osłony przed otarciami grzbietu zwierzęcia.Kolejnym ważnym elementem wyposażenia konia i jeźdźca będzie ogłowie. Idealnie spełnia swoją rolę podczas szkolenia. Pozwala również kontrolować ją podczas jazdy. Aby spełniało swoją funkcję, dobrze jest wybrać jakościowy produkt. Wygodny element mocujący dla zwierzęcia to większa jego dyscyplina w trakcie startów.

Akcesoria dla koni - polecane produkty

Jeździectwo charakteryzuje się nie tylko samymi startami, lecz również odpowiednią pielęgnacją. Szczotki najwyższej jakości pozwalają na ochronę sierści i kopyt przed powstawaniem stanów zapalnych lub podrażnień. Piasek lub ziemia, która zbiera się pod siodłem lub pasem będzie niewygodny i może spowodować rany. W tym celu warto zaopatrzyć się dodatkowo w zgrzebło, grzebień oraz nożyczki do strzyżenia.Aby jeździec mógł wygodnie podróżować ze swoim towarzyszem, przyda się także kolejny element osprzętu, czyli odzież jeździecka. Składa się ona z bryczesów, koszulki, sztybletów oraz kurtki. Bryczesy są spodniami jeździeckimi, które muszą dobrze przylegać do ciała. Posiadają charakterystyczny lej po wewnętrznej stronie nogawek. Ma to zwiększać przyczepność w siodle. Koszulka jeździecka musi zakrywać ramiona i szyję. W zależności od pory roku wybiera się krótki lub długi rękaw. Cały strój dopełnia specjalne obuwie, które charakteryzuje się gładką podeszwą, wysoką cholewką i niskim obcasem. Wszystkie te elementy mają pomóc w łatwym wysunięciu stóp ze strzemion. Szeroki wybór akcesoriów jeździeckich znajdziesz na stronie Decathlon.pl.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę