Jazda konna w terenie 28 ofert

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Sztyblety jeździeckie FOUGANZA Sentier
Kantar Schooling dla konia i kuca
Najniższa cena
Kantar Winner dla konia i kuca
Koniec serii
FOUGANZA Kantar Winner dla konia i kuca

54,99 zł 69,99 zł - 15 zł

(7)
U Ciebie za 2 dni
Kantar 500 dla konia i kuca
FOUGANZA Kantar 500 dla konia i kuca

119,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Czaprak Sentier na wycieczki
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Czaprak Sentier na wycieczki

149,99 zł

(4)
U Ciebie za 2 dni
Kapelusz jeździecki Crossover
Koniec serii
NO BRAND Kapelusz jeździecki Crossover

159,99 zł 189,99 zł - 30 zł

U Ciebie za 2 dni
Kantar dla źrebaków Foal
Najniższa cena
FOUGANZA Kantar dla źrebaków Foal

19,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Wieszak na siodło
Najlepiej oceniany
BROSSERIE OSTER Wieszak na siodło

84,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Kapelusz jeździecki BANDJO
Koniec serii
NO BRAND Kapelusz jeździecki BANDJO

139,99 zł 169,99 zł - 30 zł

(4)
U Ciebie za 2 dni
Kantar Winner dla kuca
Koniec serii
FOUGANZA Kantar Winner dla kuca

59,99 zł 69,99 zł - 10 zł

U Ciebie za 2 dni
Kółka gumowe do strzemion Escape
Najniższa cena
FOUGANZA Kółka gumowe do strzemion Escape

14,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Czym jest jazda konna w terenie? Parę słów o opuszczeniu stajni i ruszaniu w środowisko naturalne koni.

Każdy jeździec, który ma już spore doświadczenie w poruszaniu się na grzbiecie konia, w końcu zapragnie przejażdżki po leśnych drogach, polanach i polnych ścieżkach. Jazda w terenie to prawdziwa przyjemność. Wie to każdy, kto choć raz jej spróbował. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu w połączeniu z jeździectwem to przepis na dzień idealny. Trening z ukochanym zwierzęciem pod chmurką, w otoczeniu drzew, kwiatów i wzniesień brzmi naprawdę bajecznie. Zarówno dla jeźdźca jak i dla rumaka. Ma on bowiem możliwość powrotu do swojego środowiska naturalnego. Nie każdy koń jest jednak gotowy na naukę jazdy w terenie. Musimy pamiętać o tym, że urodził się on w stajni i wychowywał wśród ludzi, którzy opiekowali się nim i dbali o jego dobrostan. Ujeżdżenie zna z terenów, na których czuje się bezpiecznie. Nie jest narażony na lęk przed otwartą przestrzenią ani na inne elementy, które utrudniają mu spokojny chód. Dlatego nauka jazdy konnej w naturalnym terenie dla młodego konia powinna odbywać się w towarzystwie innych, bardziej doświadczonych zwierząt. Te konie, które wyszkolone zostały w kierunku jeżdżenia w naturze, powinny znajdować się na przedzie. Wyjeżdżając na pierwsze wycieczki, ogranicz się do stępa i kłusa. Galop zostaw na później. Będziesz mógł/mogła jechać nim wtedy, gdy koń będzie pod Twoją pełną kontrolą.

Czy wyjazd w teren musi odbywać się pod okiem instruktora? Kiedy jazda konna w samotności jest bezpieczna?

Podstawy jazdy konnej na łonie przyrody zakładają, że bez posiadania jeździeckich umiejętności poza stajnią, należy zawsze korzystać z opieki instruktora. Jeśli chcesz wybrać się pojeździć konno w samotności, zostaw to na później. Zanim w ogóle rozpoczniesz swoją przygodę z jeżdżeniem konno poza specjalnie przeznaczonym do tego ośrodkiem, pokaż instruktorowi, jaki jest Twój poziom zaawansowania. Jazda w terenie daje ogromną radość, ale jest mniej bezpieczna niż poruszanie się po okolicach stajni. Mogą pozwolić sobie na nią tylko zaawansowani jeźdźcy. Osoby początkujące powinny najpierw doszkolić swoje umiejętności na płaskim terenie stadniny. Jeśli spędzisz odpowiednio dużą ilość czasu na treningach i nauczysz się rekreacyjnej jazdy w różnych stopniach trudności w terenie, będziesz mieć szansę na wycieczkę indywidualną, w towarzystwie nie ludzkim a końskim. Nie podejmuj tej decyzji samotnie, poradź się w tej kwestii swojego instruktora.

Turystyka jeździecka z decathlon.pl, czyli odzież przeznaczona do jazdy w terenie oraz akcesoria, które sprawdzą się podczas rajdów konnych i nie tylko.

Łącząc przyjemne z pożytecznym, stworzyliśmy kolekcję odzieży do jazdy w terenie, która nie tylko ułatwi Ci jazdę podczas wakacyjnego rajdu czy wycieczki po lesie, ale też sprawi, że będziesz prezentować się naprawdę doskonale. W naszej ofercie znajdziesz kapelusze, które ochronią Cię przed słońcem i deszczem, przeciwdeszczowe kurtki i płaszcze, dzięki którym nie zaskoczy Cię nawet ulewa, świetnie skrojone koszule jeździeckie, najwyższej jakości sztyblety oraz sztylpy, dzięki którym nie straszna będzie Ci żadna gałąź. Posiadamy także sprzęt, który fantastycznie sprawdzi się na wspomnianej wycieczce. Kantary o regulowanym rozmiarze, czapraki uniwersalne, które sprawdzą się bez względu na długość konia czy sakwy, w które pomieścisz niezbędny ekwipunek.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę