Szczotki, zgrzebła, przechowywanie

Szczotki, zgrzebła, akcesoria do pielęgnacji dla konia

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Miękka szczotka Sentier
Przyjazny środowisku
FOUGANZA Miękka szczotka Sentier
29,99 zł
(2)
U Ciebie za 2 dni
Kopystka ze szczotką
Najniższa cena
FOUGANZA Kopystka ze szczotką
4,99 zł
(27)
U Ciebie za 2 dni
Miękkie zgrzebło
Najlepiej oceniany
KERBL Miękkie zgrzebło
14,99 zł
(1)
U Ciebie za 2 dni
Kopystka ze szczotką Sentier
Przyjazny środowisku
 

Szczotki dla konia dla miękkiej, lśniącej i zdrowej sierści

Jazda konna wymaga nie tylko konkretnych umiejętności i regularnych treningów, ale również systematycznej pielęgnacji swojego wierzchowca. To bardzo ważny etap zarówno budowania relacji z koniem, jak i troski o jego zdrowie i ładny wygląd. Każdy jeździec powinien posiadać skrzynkę, w której znajdują się szczotki dla konia. Nie wystarczy jedna, ponieważ każdy etap pielęgnacji wymaga użycia innej szczotki. Innej użyjemy do czyszczenia sierści, a jeszcze inna jest przystosowana do usuwania kamieni z kopyt. Stwórz własny zestaw szczotek dla konia lub skorzystaj z naszych gotowych rozwiązań.

Szczotki dla konia – jakie są ich rodzaje?

Podstawą jest szczotka tradycyjna wykonana z twardego długiego włosia. Do jej produkcji wykorzystuje się m.in. polipropylen falisty oraz włókna palmowe. Najtwardsze bardzo dobrze sprawdzają się do czyszczenia sprzętu jeździeckiego, natomiast nieco miększe posłużą Ci np. do usuwania trocin i słomek z grzywy i ogona. Brud z sierści dobrze zbierają szczotki dla koni z krótszym włosiem. Włosie w takich szczotkach może być naturalne lub syntetyczne. Przyda się również gumowe lub plastikowe zgrzebło dla konia, pełniące podobną funkcję, jednak nie najlepiej sprawdzające się w bardziej kościstych częściach cała konia. Wśród szczotek dla koni jest też kopystka z szczoteczką usuwająca brud z kopyt. Do grzywy i ogona używamy z kolei grzebienia plastikowego lub metalowego. Warto zdecydować się również na pędzelek przeznaczony do nakładania olejka na kopyta.

Dodatkowe szczotki dla konia i akcesoria

Zestaw szczotek dla konia można uzupełnić o dodatkowe akcesoria, które również przydają się podczas pielęgnacji wierzchowca. Jest to m.in. ściągaczka do wody pozwalająca na usuwanie jej nadmiaru z sierści konia. Z kurzem bardzo dobrze radzi sobie rękawica lub gąbka wykonana z mikrofibry, która dodatkowo nadaje sierści połysk. Używa się jej przede wszystkim przed zawodami i pokazami. Wszystkie szczotki dla konia i akcesoria pielęgnacyjne przechowujemy oczywiście w zamykanej skrzynce.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę