Szczotki, zgrzebła, akcesoria do pielęgnacji dla konia

75 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Pędzelek z nakładką do pielęgnacji konia
Najniższa cena
Kopystka ze szczotką Sentier
Ecodesign
Zgrzebło giętkie duże
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Zgrzebło giętkie duże

14,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Torba jeździecka z uszami
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Torba jeździecka z uszami

14,99 zł

(35)
U Ciebie za 2 dni
Torba jeździecka
Najniższa cena
FOUGANZA Torba jeździecka

9,99 zł

(10)
U Ciebie za 2 dni
Skrzynka na przybory pielęgnacyjne
Ecodesign
Duży grzebień metalowy
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Duży grzebień metalowy

6,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Skrzynka na przybory pielęgnacyjne 300
Skrzynka na przybory pielęgnacyjne 500
Ecodesign
Torba jeździecka bawełniana Fouganza
Ecodesign
Gumki silikonowe
Najlepiej oceniany
KERBL Gumki silikonowe

14,99 zł 0,03 zł/pce

(2)
U Ciebie za 2 dni
Kopystka Oster
BROSSERIE OSTER Kopystka Oster

29,99 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Szczotki dla konia - dlaczego są tak ważne?

Opieka nad kucykiem wymaga zarówno czasu, zaangażowania, jak i odpowiednich narzędzi. To właśnie one pozwolą na zadbanie nie tylko o wygląd, lecz także zdrowie Twojego zwierzęcia. Jego higiena, a także wiążące są z nią samopoczucie poprawiają komfort spędzania czasu w boksie. Szczotkowanie konia to jedna z czynności, która uznawana jest za najprzyjemniejszą, jeżeli masz w tym już pewną wprawę. Należy to robić regularnie, zarówno przed, jak i po jeździe.Szczotka do czyszczenia konia pozwoli Ci pozbyć się z jego sierści zabrudzeń, które gromadzą się w trakcie dnia. Sprawisz też, że będzie on czysty, jednak nie tylko higiena to dyktuje. Zgrzebło wyczesuje także martwe włosie. Sprawi ono, że sierść będzie wyglądała na zadbaną, a także wzmocni się i nabierze naturalnego blasku. Jest to także element nawiązywania więzi z koniem. Dzięki troskliwej opiece zdobędziesz jego zaufanie. Aby skutecznie zająć się swoim towarzyszem, sprawdź ofertę sklepu Decathlon.pl. Znajdziesz tu szeroki wybór akcesorium, które pozwolą Ci zadbać także o wygląd grzywy i ogona.

Szczotki do czyszczenia konia - jak wybrać najlepsze?

Podstawowym elementem do zachowania higieny zwierzęcia jest szczotka tradycyjna. Wykonuje się ją z długiego i twardego włosia. Do jej produkcji wykorzystuje się między innymi włókna palmowe czy polipropylen falisty. Te twardsze nadadzą się do czyszczenia całego sprzętu jeździeckiego. Nieco miększe sprawdzą się do usuwania części trocin czy słomek. Zanieczyszczenia, które osiadają na sierści dobrze zbierają akcesoria z krótszym włosiem. Może być ono wyrabiane z naturalnych bądź syntetycznych włókien.Podobną funkcję pełnią również zgrzebła, które występują w formie miękkiej gumy lub plastikowej. Lepiej sprawdza się na tych obszarach ciała, które nie jest bardzo kościste. Można także znaleźć kopystka ze szczoteczką, które usuwają brud z kopyt. Aby idealnie wypielęgnować grzywę oraz ogon warto jest sięgnąć po grzebień plastikowy bądź metalowy.W sklepie jeździeckim oferowane są także akcesoria do czyszczenia grzyw, które wykonane są z włosia ryżowego. Za jej pomocą z łatwością można wymieść nawet uporczywy piach czy inne zanieczyszczenia. Ułatwia ona cały proces, a zwierzę również odczuwa z tego przyjemność.Dobrze jest wybierać produkty wysokiej jakości, które nie będą ulegały szybkiej eksploatacji. Nie mogą one także ranić końskiej skóry ani wyrywać zdrowej sierści. Czesanie musi być przyjemne, bo tylko wtedy nie będzie stawiał oporów. W innym przypadku może to kojarzyć się z bólem, co w dłuższej perspektywie negatywnie wpłynie również na jego psychikę. Może to także doprowadzić do utarty jego energii, a także do niezdatności do przejażdżek.

Dodatki do pielęgnacji sierści konia - skompletuj swój zestaw

Szczotki i zgrzebła to nie wszystko. Zestaw akcesoriów do pielęgnacji sierści konia można uzupełnić o dodatkowe elementy, takie jak ściągaczka do wody. Pozwala ona usunąć nadmiar wilgoci, który potrafi gromadzić się na sierści konia po długich wyprawach, szczególnie jeśli wybierasz się w podmokłe tereny. Aby dodatkowo nadać jej połysku, bardzo dobrze nada się rękawica lub specjalna gąbka wykonana z mikrofibry.Równie często wykorzystywany jest także furminator, czyli specjalny produkt do wyczesywania martwego włosia. Świetnie sprawdzi się do zimowej pielęgnacji Twojego towarzysza. Dzięki dobrze dobranemu zestawowi do pielęgnacji możesz także szybciej zauważyć ewentualne urazy. Szczotkowanie sierści, jak i grzywy oraz ogona pozwala na zadbanie o skórę, która musi być zdrowa, aby koń cieszył się dobrym zdrowiem przez wiele lat. Wszystkie produkty, które zakupisz na stronie Decathlon.pl będą zapakowane w wytrzymałą skrzynkę.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę