Stabilizatory na łokieć

(9)
Skip categories Skip categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Stabilizatory na łokieć – problemy z łokciem tenisisty

Łokieć tenisisty to kontuzja, z którą, jak sama nazwa wskazuje, zmagają się przede wszystkim miłośnicy tenisa, nie tylko zawodowcy, lecz także amatorzy. Uraz ten dotyka zarówno sportowców, jak i pracowników biurowych, którzy większość swojego czasu w pracy spędzają przy komputerze. Jeżeli doskwiera Ci ból w łokciu ograniczający Twoją codzienną aktywność, być może Ty również „padłeś ofiarą” łokcia tenisisty. Aby złagodzić ból i zapewnić sobie komfort wykonywania codziennych czynności, potrzebny Ci będzie stabilizator na łokieć. Podobnej pomocy będą potrzebować sportowcy po przebytych urazach.

Jak rozpoznać łokieć tenisisty?

Czy każdy ból łokcia musi oznaczać kontuzję? Pierwszym jej objawem jest ból w łokciu, który pojawia się z boku, nasila się przy ruchach nadgarstka, kiedy coś ściskasz, obracasz dłoń i chwytasz jakiś przedmiot. Jeżeli zbagatelizujesz problem, ból będzie coraz większy, a w zaawansowanym stadium może zacząć Ci doskwierać również w trakcie odpoczynku. Przyczyną łokcia tenisisty są mikrourazy oraz przeciążenie stawu. Włókna kolagenowe ścięgien zostają uszkodzone, a okolice przyczepu nie są prawidłowo ukrwione. W takich sytuacjach konieczne staje się podjęcie profesjonalnego leczenia, które wspierają stabilizatory łokcia.

Stabilizatory na łokieć to (nie) lek

Nie można ich traktować jako jeden z leków, których celem jest wyeliminowanie skutków urazu i uszkodzenia stawu. Stabilizatory na łokieć są stosowane podczas rehabilitacji, w przypadku tenisistów również profilaktycznie. Ograniczają nieodpowiednie zgięcia, podtrzymują mięśnie i stabilizują staw. W profilaktyce najlepiej sprawdzają się miękkie opaski, są wygodne, praktyczne i nie ograniczają ruchów. Można w nich nawet grać w tenisa podczas zawodów. Doskonale sprawdzają się przy zwichnięciach i skręceniach. Zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie stabilizator na łokieć wykonany został z tkaniny, która dobrze odprowadza wilgoć. Zapewni Ci to większy komfort użytkowania i sprawi, że łokieć pozostanie suchy podczas wzmożonego wysiłku. Sprawdź także stabilizatory nadgarstka i stabilizatory na bark.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę