Akcesoria i części zamienne do latawców

17 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Rurka włókno szklane 2,5 mm X 100 cm
Najniższa cena
Zestaw łączników 4 mm
Rurka karbonowa 3 mm X 160 cm
Najlepiej oceniany
RURKA WŁÓKNO SZKLANE 5 MM X 120 CM
ORAO RURKA WŁÓKNO SZKLANE 5 MM X 120 CM

19,99 zł 16,66 zł/m

Sprawdź dostępność w sklepie

Latawiec kiedyś i dziś. Czym różnią się współczesne latawce od tych, które znamy z dzieciństwa.

Z czym kojarzy Ci się słowo latawiec? Zapewne z klasyczną zabawką w kształcie rombu- rozpiętym na drewnianym stelażu w kształcie krzyża kawałku papieru czy innego lekkiego materiału. Puszczanie latawca było kiedyś bardzo popularnym sposobem na spędzanie czasu wolnego na dworze. Wystarczył lekki wiatr i świetna zabawa była niemal gwarantowana. Z czasem latawce odeszły w zapomnienie, ponieważ nie stanowiły ciekawej alternatywy dla sprzętów elektronicznych, które zawładnęły sercami dzieci i młodzieży. Dorosłych również. W świecie, w którym praktycznie każdy stał się posiadaczem smartfona, konsoli do gier czy komputera, metody spędzania wolnego czasu zmieniły się tak bardzo, że połączenie dobrej zabawy i pobytu na dworze zaczęło brzmieć niezbyt aktualnie. Na szczęście rozwój współczesnej technologii pozwolił także na ewolucję znanych z dzieciństwa zabawek i sprzętów. W ten sposób powstały latawce nowej generacji. Takie, które nie psują się od lekkiego uderzenia w ziemię, których połączenie będzie stabilne na tyle, że zabawa latawcem przeniesiona zostanie na zupełnie inny poziom. Latawce, które puszcza się teraz to wspaniałe zabawki, które mogą latać szybciej niż kiedykolwiek wcześniej i które potrafią nawet unieść swojego użytkownika. Ponadto stworzono także latawce, których celem nie jest puszczanie samo w sobie a które pozwalają na urozmaicenie znanych dotychczas dyscyplin sportowych takich jak jazda na rolkach czy deskorolce z dodatkowym napędem czy powstanie nowych sportów, takich jak choćby wakeboarding. W tych wypadkach latawiec działa jak żagiel, dzięki któremu możemy poruszać się po ziemi lub wodzie przy użyciu siły wiatru. Tradycyjne latawce, które kołyszą się wolno na wietrze odchodzą w zapomnienie, zastąpione przez niezwykłe produkty nowej generacji, które poza lataniem, wirują i wykonują (niemożliwe wcześniej do wykonania) ewolucje.

Latawiec - fantastyczna zachęta do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Jak wspomnieliśmy wyżej, dzisiejsze latawce przeniosły zabawę do zupełnie innego wymiaru. Dzięki nim możemy jeździć na desce z napędem generowanym przez wiatr. Możemy skakać wysoko, unosić się nad ziemią i w paru krokach znaleźć się parę metrów dalej. W końcu, po odpowiednim przygotowaniu, możemy pływać na wakeboardzie z prędkością, którą wcześniej osiągnąć mogła tylko łódka z żaglem. Tak, współczesne latawce to wspaniała zachęta do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Linki, żyłki, rurki, uchwyty, czyli zamienne elementy latawca, które znajdziesz w sklepach Decathlon.

Latawce dostępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Mimo wszystko, z czasem mogą ulec zniszczeniu. Są bowiem narażone na warunki ekstremalne. Mocno naprężone żyłki z czasem pękają, sznurki przecierają się a materiał, z którego są zrobione może ulec przedziurawieniu. Dlatego w sklepach Decathlon, znajdziesz różne elementy latawca, które będziesz mógł/mogła zamienić w razie uszkodzenia. W naszym asortymencie znajdziesz więc linki poliestrowe, żyłki i uchwyty do latawca a także niezwykle trwałe rurki karbonowe i rurki z włókna szklanego. Ponadto mamy też uchwyt z nawijką, który działa za zasadzie kołowrotka oraz bardzo przydatny manualny zestaw naprawczy z tkaniną samoprzylepną. Zestaw posiada bardzo prostą instrukcję użytkowania, jest samowystarczalny- nie wymaga użycia taśmy klejącej czy mocnego kleju. Wystarczy wyciąć pożądany kształt, przyłożyć w odpowiednie miejsce i przykleić tkaninę do przedziurawionego płótna latawca. Dzięki niemu sprawnie naprawisz swój latawiec w czasie znacznie krótszym, niż gdybyś miał/miała robić to w sposób tradycyjny.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę