Bielizna termoaktywna narciarska

223 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Koszulka termoaktywna narciarska dla dzieci Wedze BL 100
Ecodesign
Koszulka termoaktywna narciarska męska Wedze 100
Ecodesign
Koszulka termoaktywna narciarska dla dzieci Wedze BL500
Ecodesign
Koszulka termoaktywna narciarska damska Wedze BL 100
Ecodesign
Legginsy termoaktywne narciarskie dla dzieci Wedze BL 500
Ostatnie sztuki
WEDZE Legginsy termoaktywne narciarskie dla dzieci Wedze BL 500

49,99 zł 69,99 zł - 20 zł

(10)
U Ciebie za 2 dni
Legginsy termoaktywne narciarskie damskie Wedze BL500
Koszulka termoaktywna narciarska damska Wedze BL 900 Wool Neck
Zimowe okazje
WEDZE Koszulka termoaktywna narciarska damska Wedze BL 900 Wool Neck

149,99 zł 199,99 zł - 50 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Koszulka termoaktywna narciarska damska Wedze 500
Koszulka termoaktywna narciarska męska Wedze BL500
Bielizna termoktywna narciarska damska Rough Radical Speed X Winter
Zimowe okazje
Koszulka narciarska / na sanki dla dzieci Lugik Warm
Ecodesign
Legginsy narciarskie / na sanki dla dzieci Lugik Warm
Ecodesign
Legginsy termoaktywne narciarskie damskie Wedze BL 900 wool
Legginsy termoaktywne do narciarstwa biegowego męskie Swix
Zimowe okazje
SWIX Legginsy termoaktywne do narciarstwa biegowego męskie Swix

119,99 zł 189,99 zł - 70 zł

U Ciebie za 2 dni
Komplet bielizny termoaktywnej narciarskiej damskiej Viking Ilsa
 

Bielizna termoaktywna narciarska – ciepło i sucho, komfortowo i wygodnie

Nie wszyscy o niej pamiętają. A Ty zabierasz zimą w góry bieliznę termoaktywną czy ograniczasz się do kurtki i spodni narciarskich, sądząc, że to w zupełności wystarczy, aby ochronić Cię przed chłodem? Bielizna termoaktywna narciarska należy do niezbędnika każdego narciarza. Dzięki niej możemy szaleć na stoku nawet przy większym mrozie, a także czuć się komfortowo, kiedy jest cieplej a biały puch błyszczy w promieniach słońca. Podstawowym jej zadaniem jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz i zapewnienie izolacji cieplnej. Dlatego powinna być niezbędnym uzupełnieniem odzieży narciarskiej. Możemy wyróżnić kilka rodzajów bielizny termoaktywnej, jest też taka, którą nosimy latem. Na zimę wybieramy bieliznę termoaktywną średnią lub grubą, zależy, jak bardzo jesteś odporny na niskie temperatury. Średnią możesz używać przez cały rok, jest bardzo praktyczna, z kolei grupa to rozwiązanie dla osób aktywnych zimą, którzy nie rezygnują z jazdy na nartach nawet pomimo ekstremalnie niskich temperatur.

Bielizna termoaktywna narciarska – dlaczego inna niż wszystkie?

Bielizna termoaktywna produkowana jest ze specjalnych materiałów, które wykazują zdolność do odprowadzania potu i pary wodnej. Przy wzmożonym wysiłku fizycznym skóra dzięki temu pozostaje sucha, a my czujemy się znacznie bardziej komfortowo. Porównując ją do bawełnianych koszulek, należy podkreślić, że bawełna nie odprowadza wilgoci i nie zapobiega utracie ciepła. To oznacza, iż sprzyja wychładzaniu się organizmu, co skutkuje nierzadko przeziębieniem.

Jaka bielizna termoaktywna narciarska?

Na pewno inna niż dla biegaczy czy kolaży uprawiającym sport przede wszystkim w okresie wiosenno-letnim i wczesną jesienią. Odzież narciarska jest specyficzna, ponieważ musi chronić ciało oraz organizm przed wyziębieniem i wilgocią przy bardzo niskich temperaturach. Podobnie jest w przypadku bielizny termoaktywnej. Aby spełniła swoją funkcję, musi być dobrze dopasowana do ciała, jednak nie może być za ciasna i zbyt obcisła, aby jednocześnie zapewnić swobodę ruchu. Pamiętaj, że jest to odzież bardzo elastyczna, dlatego wiele osób popełnia błąd przy jej zakupie, sądząc, że bielizna termoaktywna narciarska w ich rozmiarze będzie za mała. Bielizna termoaktywna musi być dopasowana, ponieważ na wierzch zakładana jest odzież, taka jak spodnie i kurtka narciarska.Aby zapewnić komfort noszenia, bielizna termoaktywna narciarska posiada płaskie szwy lub jest ich całkowicie pozbawiona. Ma to na celu zapobieganie otarciom skóry i podrażnieniom. Szyta jest z materiałów syntetycznych o wysokiej oddychalności. Może być uzupełniona o jony srebra, które cechują się właściwościami bakteriobójczymi i zapobiegają tym samym występowaniu nieprzyjemnych zapachów.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę