Kije narciarskie

41 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Kijki do nartorolek One Way Storm 5 Street
Ostatnie sztuki
ONE WAY Kijki do nartorolek One Way Storm 5 Street

249,99 zł 344,99 zł - 95,00 zł

(1)
Dostawa za 11 dni
Kijki narciarskie Wedze skiturowe
Najlepiej oceniany
Kijki narciarskie Wedze Boost 500 Safety
Kijki narciarskie Rossignol Electra Safety
Ostatnie sztuki
ROSSIGNOL Kijki narciarskie Rossignol Electra Safety

169,99 zł 219,99 zł - 50,00 zł

Dostawa za 2 dni
Kijki narciarskie dla dzieci Masters Racing GS
Ostatnie sztuki
MASTERS Kijki narciarskie dla dzieci Masters Racing GS

129,99 zł 179,99 zł - 50,00 zł

Dostawa za 3 dni
Kijki Atomic Cloud White 2021
ATOMIC Kijki Atomic Cloud White 2021

139,00 zł 179,00 zł - 40,00 zł

 

Kijki narciarskie

Kije narciarskie często są bagatelizowane, a narciarze koncentrują się na wyborze nart i butów narciarskich, zapominając, że kijki narciarskie to również ważne wyposażenie narciarza. Przede wszystkim ułatwiają utrzymanie równowagi, ale też pomagają wypracować dobre nawyki jazdy. Swoją funkcję spełnią jednak tylko wtedy, jeżeli zostaną prawidłowo dobrane.

Kijki narciarskie – cechy szczególne

Ich konstrukcja nie jest skomplikowana, wyglądają niepozornie, ale odgrywają niezwykle istotną rolę zarówno na początku nauki jazdy na nartach, jak też podczas szlifowania techniki. Kijki narciarskie powinny być mocne i zapewniać stabilny chwyt. Ważna jest ich waga, wybieramy kijki lekkie, aby uniknąć niepotrzebnego obciążenia. Należy także zwrócić uwagę na ich elastyczność, aby przetrwały twardy upadek. A w razie czego, dobre spodnie narciarskie powinny nas zamortyzować.Do ich produkcji wykorzystuje się lekkie, lecz odporne na uszkodzenie aluminium. Istnieją również modele wykonane z włókna węglowego, z którego mogą powstać kijki narciarskie o jeszcze mniejszej wadze.

Jaka długość kijków narciarskich?

To kluczowy czynnik mający wpływ na wygodę ich użytkowania. Jeżeli będą za krótkie, podczas skręcanie naturalnie będziemy pochylać tułów do przodu, długie z kolei z powodują, że sylwetka będzie za bardzo wyprostowana. Jeżeli planujesz zakup kijków w sklepie, to sprawdź, czy pasują długością do Twojego wzrostu. Sprawdzisz to, odwracając kijek rączką do ziemi i opierając go stabilnie. Chwyć kijek pod talerzykiem, przedramię z ramieniem powinno tworzyć kąt prosty. Źle dobrane kije, kurtka narciarska, czy buty mogą sprawić, że zabawa nie tylko zmieni się w udrękę, ale również może być powodem wielu kontuzji na stoku. Kijki narciarskie możesz również kupić online w sklepie Decathlon. Ich odpowiednią długość wybierzesz, korzystając z następującego wzoru:wzrost * 0,7.Wynik zaokrąglamy do pełnych 5 cm.Jazda bez kijków powoduje, że narciarze nabierają niewłaściwych nawyków. Dla początkujących to doskonałe wsparcie podczas pokonywania zakrętów i utrzymania ciała w zbalansowanej pozycji. Na pewno przydadzą się podczas stania w kolejce do wyciągu, z pewnością docenisz ich ważną rolę w bardzo wielu sytuacjach na stoku. Kijki narciarskie posiadają dodatkowo tzw. talerzyk, który chroni przez „zatonięciem” ich w śniegu. Co więcej, mają przy rękojeści paski, które należy zawsze zakładać na nadgarstki, co ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy i wygodę użytkowania.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę