Buty, kaptury i rękawiczki neoprenowe

30 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Buty wysokie do nurkowania Subea SCD 500 z neoprenu 6,5 mm
Ostatnie sztuki
SUBEA Buty wysokie do nurkowania Subea SCD 500 z neoprenu 6,5 mm

179,99 zł 199,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 199,99 zł

(96)
Skarpety nurkowe Subea z podeszwą z neoprenu 5 mm
Ostatnie sztuki
SUBEA Skarpety nurkowe Subea z podeszwą z neoprenu 5 mm

89,99 zł 119,99 zł - 30,00 zł

Najniższa cena 119,99 zł

(5)
Skarpety COMFORT 3mm
Ostatnie sztuki
SALVIMAR Skarpety COMFORT 3mm

99,99 zł 119,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 119,99 zł

 

Buty, kaptury i rękawiczki do nurkowania – najważniejsze cechy

Buty, kaptury i rękawiczki do nurkowania mogą zdecydować o Twoim komforcie i bezpieczeństwie podczas eksploracji podwodnego świata. To elementy ekwipunku, które mają za zadanie chronić przed zimnem, ostrymi skałami i innymi potencjalnymi zagrożeniami, które możesz napotkać podczas nurkowania. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym nurkiem, czy dopiero zaczynasz swoją podwodną przygodę, odpowiedni wybór tych elementów ma duże znaczenie.

Najważniejszym materiałem używanym do produkcjiodzieży nurkowej jest neopren. To typ gumy o wyjątkowej izolacji termicznej, która zapewnia komfort termiczny. W zależności od głębokości, na której planujesz nurkować, możesz potrzebować różnej grubości neoprenu. Pamiętaj, że ciśnienie pod pod powierzchnią zwiększa się wraz z głębokością, co wpływa na właściwości izolacyjne tego materiału. 

Buty, kaptury i rękawice do nurkowania muszą być dobrze dopasowane do Twojego ciała. Dobrze dobrany kaptur powinien przylegać do głowy na całym obwodzie, nie powodując jednocześnie dyskomfortu. Buty do nurkowania powinny być wygodne i nie ograniczać ruchu stopy, podobnie jak rękawice – ważne, by były elastyczne i nie krępowały ruchów dłoni. Wszystko to ma na celu zapewnienie maksymalnej swobody ruchów, niezbędnej podczas nurkowania.

Warto zwrócić uwagę na zastosowanie, jakie ma konkretny model butów, kapturów i rękawic nurkowych. Niektóre są przeznaczone do nurkowania w ciepłych akwenach, inne do przystosowane do zanurzania się na zimnych, a jeszcze inne do nurkowania na większych głębokościach. Zróżnicowane warunki, w których możesz nurkować, wymagają zastosowania odpowiedniego ekwipunku. Wybieraj więc takie akcesoria, które będą pasować do warunków. Innym istotnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę jest ich wytrzymałość tych produktów. Wszystkie te elementy ekwipunku są poddawane intensywnym naciskom podczas nurkowania, dlatego powinny być wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości. Neopren jest materiałem o dobrej wytrzymałości, ale istotna jest również jego grubość, gęstość i struktura.

Kaptury, buty i rękawice do nurkowania – komfort i bezpieczeństwo

Komfort jest niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość twojego doświadczenia pod wodą. Buty, kaptury i rękawice powinny być nie tylko wytrzymałe, ale również komfortowe. Dobrej jakości ekwipunek powinien być dopasowany do kształtu twojego ciała i nie powinien powodować żadnego dyskomfortu.

Bezpieczeństwo jest kluczowym elementem nurkowania. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać buty, kaptury i rękawice nurkowe, które posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Dobrej jakości ekwipunek powinien być testowany i certyfikowany przez odpowiednie organizacje i spełniać standardy jakości.

Jakie powinny być kaptury do nurkowania?

Kaptur do nurkowania jest ważnym elementem ekwipunku. Jego głównym zadaniem jest ochrona głowy i szyi nurka przed chłodem, a także zabezpieczenie przed drobnymi urazami. Podczas jego wyboru  warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów:

 • materiał właściwości izolacyjne tego materiału neoprenowego pomagają utrzymać ciepło ciała nurka, zapewniając komfort podczas zanurzenia. Wybierając kaptur, zwróć uwagę na jego grubość: im większa grubość, tym lepsza izolacja termiczna. Na rynku znajdziesz kaptury  o grubości od 3 mm do 7 mm;
 • wytrzymałość – kaptur powinien być wytrzymały i odporny na uszkodzenia, szczególnie te spowodowane przez sól morską, słońce i nacisk maski. Szukaj modeli z dodatkowym wzmocnieniem w kluczowych miejscach, takich jak uszy, czoło i kark;
 • dopasowanie – kaptur powinien dobrze przylegać do głowy, ale nie być zbyt ciasny. Niedopasowany model może powodować dyskomfort, możliwe jest także przedostawanie się zimnej wody do środka;
 • dodatkowe funkcje to np. klapki zakrywające policzki, kapturek na szyję czy pasek pod brodą, które mogą zwiększyć komfort i funkcjonalność. Wiele modeli ma także specjalne wycięcia na maskę i rurkę do oddychania, co zapewnia lepszą izolację termiczną i komfort.

W naszych sklepach stacjonarnych i na decathlon.pl znajdziesz produkty marki Aqualung czy Subea.

Buty nurkowe i skarpety neoprenowe do nurkowania

Głównym zadaniem butów jest ochrona stóp przed zimnem, ale również przed otarciami i urazami. Najczęściej są one wykonane z neoprenu. Grubość butów neoprenowych waha się zwykle od 2 do 7 mm, a wybór odpowiedniej grubości zależy od temperatury wody. Szukaj butów z grubą podeszwą antypoślizgową, która zapewni dobrą przyczepność i ochronę, zwłaszcza jeśli planujesz nurkować w wodach z kamienistym dnem. Buty nurkowe powinny być dobrze dopasowane, ale nie ciasne. Za luźne buty mogą pozwolić na przedostawanie się chlodnej wody do środka, a zbyt ciasne buty mogą powodować dyskomfort.

Na które modele zwrócić uwagę? Buty Subea SCD 500 z neoprenu 6,5 mm przeznaczone są do nurkowania w najzimniejszych zbiornikach. Z kolei buty Aqualung Superzip z neoprenu 3 mm mają bardzo grubą podeszwę, dzięki czemu zapewniają doskonałą przyczepność i chronią stopy nawet podczas stąpania po skalistym dnie.

Rękawice neoprenowe do nurkowania dostępne w sklepie nurkowym Decathlon

Elementem wyposażenia nurkowego  są również rękawice nurkowe. Mają one chronić przed niskimi temperaturami i otarciami. Powinny być wygodne, dobrze dopasowane. Rękawice o grubości ok. 7 mm zapewnią ciepło, ale ograniczą nieco ruchomość dłoni. Muszą być dopasowane, ponieważ zbyt luźne będą przepuszczać wodę do środka. Warto zwrócić uwagę na antypoślizgowe wzory na niektórych modelach. Ich zadaniem jest ułatwienie operowania sprzętem pod wodą. Wiele modeli ma wzmocnienia na palcach. 

Rękawice z długim mankietem mogą zapewnić dodatkową ochronę. Mankiet tego rodzaju zwykle sięga powyżej nadgarstka, co zapewnia lepszą izolację termiczną i zabezpieczenie przed wnikaniem wody. W naszym sklepie znajdziesz rękawice Subea 2 mm do łowiectwa podwodnego, a także Beuchat Sirocco 1 mm ze specjalnymi wzmocnieniami. Na uwagę zasługuje model Aqualung Thermocline 3 mm z gumowym pokryciem wnętrza dłoni. 

Buty, kaptury nurkowe i rękawiczki dla nurków to tylko część ich wyposażenia. Niezbędne będą również skafander (pianka) czy skarpety nurkowe. Sprawdź ofertę naszego sklepu i skompletuj własny zestaw do podwodnej aktywności.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę