Noski i zatyczki do pływania

36 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
ZACISK PŁYWACKI NA NOS Z TASIEMKĄ
Ostatnie sztuki
NABAIJI ZACISK PŁYWACKI NA NOS Z TASIEMKĄ

14,99 zł 19,99 zł - 5,00 zł

Najniższa cena 19,99 zł

(44)
Zatyczki do uszu Arena Earplug Pro
Ostatnie sztuki
ARENA Zatyczki do uszu Arena Earplug Pro

22,99 zł 24,99 zł - 2,00 zł 11,50 zł/pce

Najniższa cena 24,99 zł

(1)
Zatyczki do uszu Cressi Ear Plugs
 

Noski do pływania, zatyczki do uszu na basen

Woda w nosie nie jest najprzyjemniejszym uczuciem, jednak zdarza się, że pojawia się podczas pływania, nawet u doświadczonych zawodników. Aby tego uniknąć, stosują oni noski do pływania, czyli specjalne zatyczki do nosa na basen, chroniące przed przedostaniem się wody do nosa. Sprawdzają się dobrze na każdym etapie nauki, jak też doskonalenia techniki. Są wykorzystywane w pływaniu rekreacyjnym oraz zawodowym.

Noski do pływania- budowa

Jak to się dzieje, że zacisk pływacki na nos chroni nas przed przedostaniem się wody do naszych górnych dróg oddechowych? Noski do pływania wykonane są tworzywa sztucznego. Są lekkie, ważą niewiele, więc nie są dla nas obciążeniem w najmniejszym stopniu. Materiał jest elastyczny, dobrze dopasowuje się do ciała i kształtu nosa. Zakładając go, ściskamy nos z obu stron. Nie można jednak odczuwać przy tym dyskomfortu. Dzięki temu woda nie ma wolnej drogi do naszych górnych dróg oddechowych.

Noski pływackie nie tylko dla profesjonalistów

Noski pływackie są doceniane przez zawodowych pływaków. Łatwiej jest im oddychać pod wodą i jednocześnie mają mniej bodźców, które wywołują u nich dekoncentrację. Przydają się ponadto u osób trenujących skoki do wody i taniec w wodzie. Noski pływackie znalazły swoje zastosowanie u zawodników grających w piłkę wodną. Podobnymi gadżetami są zatyczki do uszu do pływania. Noski pływackie pomagają też w trakcie nauki pływania. Ułatwiają prawidłowe oddychanie pod wodą i wstrzymywanie oddechu. Chronią ponadto przed bólem zatok i schorzeniami, jakie są z nimi związane.

Zatyczki do nosa na basen idealnie dopasowane

Zacisk pływacki na nos musi mieć małe rozmiary. Powinien być maksymalnie elastyczny, aby łatwo można było go założyć i zdjąć. Musi dobrze ściskać nos, ale nie powodować dyskomfortu. W przeciwnym razie woda będzie przedostawać się do nosa lub też nosek okaże się niewygodny, a nawet może spowodować podrażnienie nosa.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę