Kaski na rolki i wrotki

56 ofert
Kask orzeszek na hulajnogę Oxelo 500 M
Ostatnie sztuki
OXELO Kask orzeszek na hulajnogę Oxelo 500 M

129,99 zł 199,99 zł - 70,00 zł

Najniższa cena 199,99 zł

(1)
Kask Skateboardowy Raven F511
Kask Nils Extreme MTW24
Kask Roces Symbol Kid
Kask na rolki Roces Aggresive
Kask na rolki, deskorolkę, hulajnogę dziecięcy Spokey Pumptrack
SPOKEY Kask na rolki, deskorolkę, hulajnogę dziecięcy Spokey Pumptrack

139,99 zł 154,99 zł - 15,00 zł

Najniższa cena 154,99 zł

Kask dziecięcy regulowany Spokey Strapy
SPOKEY Kask dziecięcy regulowany Spokey Strapy

49,99 zł 64,99 zł - 15,00 zł

Najniższa cena 64,99 zł

 

Kask na rolki - gwarancja bezpiecznej jazdy dla dzieci i dorosłych

Do niedawna jazda na rolkach w kasku ochronnym była domeną dzieci. Ciężko było spotkać dorosłego rolkarza czy skatera jeżdżącego na deskorolce w kasku. Poza skateparkiem, gdzie trenuje się jazdę wyczynową, ochraniacze i kaski były prawdziwą rzadkością. Teraz coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Dlaczego? Ponieważ kask przestał być powodem do wstydu a zaczął być modnym elementem wyposażenia rolkarza. Tak, kaski dla dorosłych na dobre weszły do kanonu, ponieważ panuje właśnie moda na bezpieczeństwo. Jednym z kluczowych elementów ochronnych podczas zabawy na rolkach, wrotkach czy deskorolce jest właśnie kask. Passe stała się jazda bez ochraniaczy, ponieważ nie ma nic bardziej nieodpowiedzialnego w tym sporcie, niż aktywność bez odpowiedniego zabezpieczenia. Ochrona głowy, którą zapewnia dobrze dobrany kask, jest absolutnie konieczna i wreszcie zdano sobie z tego sprawę.

Jak dobrać rozmiar kasku ochronnego?

Wybór odpowiedniego rozmiaru kasku może wydawać się problematyczny, jeśli ktoś nie ma doświadczenia w kupowaniu tego typu ochraniaczy. Jak prawidłowo dobrać rozmiar kasku, aby był wygodny i zapewniał bezpieczeństwo na najwyższym poziomie? Przede wszystkim należy zmierzyć obwód głowy centymetrem krawieckim. Należy pamiętać, że obwód ten mierzymy nad uszami i brwiami, czyli po linii największej powierzchni głowy. Kask będzie znajdował się około 1cm nad brwiami, zaleca się więc opisany przez nas sposób zdejmowania miary. U dzieci sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ ich obwód głowy zmienia się wraz z wiekiem. Czy zatem jest koniecznym zakup kasku rokrocznie wraz ze wzrostem budowy anatomicznej? I tak i nie. Jak to możliwe? Aby nasza odpowiedź miała sens, musimy poinformować w pierwszej kolejności, że mamy przede wszystkim dwa rodzaje kasków. Są to kaski rolkarskie dedykowane konkretnym wymiarom oraz kaski z regulacją, których obwód ustawia się kręcąc stworzonym w tym celu pokrętłem. Decydując się na zakup kasku regulowanego, nie musisz martwić się o jego rozmiar przez kilka lat. Ile? Tego niestety nie sposób określić, ponieważ jest to kwestia niezwykle indywidualna, zależna od tempa wzrostu dziecka.

Damskie, męskie i dziecięce kaski na rolki w sklepie internetowym Decathlon.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór kasków damskich, męskich i dziecięcych w różnych rozmiarach i wariantach kolorowych. Posiadamy modele dedykowane jeździe po skateparku, na którym ćwiczy się tricki, kaski do spokojnej jazdy rekreacyjnej, która stanowi zamiennik fitnessu oraz sprzęt do sportowej jazdy szybkiej. W zależności od przeznaczenia, kask na rolki posiada inny rodzaj skorupy z tworzywa sztucznego, inną ilość i umiejscowienie otworów wentylacyjnych, inne materiały wykorzystywane w budowie kasków (część wypełniona jest styropianem, część pianką EPS), mniej lub bardziej aerodynamiczny kształt, oraz inne wymagania, które musi spełnić, aby otrzymał stosowny certyfikat. W Decathlon znajdziesz kaski do wszystkich wspomnianych aktywności, wielu świetnych marek takich jak: Rollerblade, Oxelo, Movino, Powerslide (min. model Stride), Soke, Nils Extreme, PB, Solex, Raven, Globber, Ennui, Aztron, Sullivan, Lumos, Best Sporting i K2. W kwestii ostatniej wspomnianej marki, posiadamy fantastyczne modele kasku K2 Varsity i K2 Varsity Pro. Jest to najwyższej klasy sprzęt rolkarski, który świetnie amortyzuje moc uderzenia i posiada umiejscowione na górze kasku dziurki, umożliwiające wentylację. W zależności od tego jaki jest cel Twojej jazdy, powinieneś/powinnaś szukać sprawnego kasku, którym zapewnisz sobie i swojemu dziecku najwyższy poziom ochrony przy każdym zderzeniu. Najważniejszym elementem kasku jest bowiem jego budowa, która zaprojektowana została z myślą o jego przeznaczeniu. Wpływa ono chociażby na impet uderzenia, który wynika między innymi z tego, jak szybko porusza się rolkarz. Do innych celów służy mały orzeszek, do innych model rowerowy z daszkiem a do innych kask zabudowany na karku. Warto pamiętać o tym przy zakupie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę