Kaski na rolki i wrotki

64 oferty

SPORTOWE PREZENTY
DO -50%

SPRAWDŹ
Kask na rolki, deskorolkę, hulajnogę Oxelo MF500
Sportowe prezenty
KASK NA ROLKI ELITE CLASSIC
Koniec serii
POWERSLIDE KASK NA ROLKI ELITE CLASSIC

129,99 zł 189,99 zł - 60 zł

U Ciebie za 2 dni
Kask Skateboardowy Raven F511
RAVEN Kask Skateboardowy Raven F511

79 zł 89 zł - 10 zł

Kask orzeszek na hulajnogę Oxelo 500 M
OXELO Kask orzeszek na hulajnogę Oxelo 500 M

199,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Kask rowerowy dziecięcy Sahoo
 

Kask na rolki to nie powód do wstydu! To gwarancja bezpiecznej jazdy dla dzieci i dorosłych. Zobacz, dlaczego warto korzystać z kasku do jazdy na rolkach.

Do niedawna jazda na rolkach w kasku ochronnym była domeną dzieci. Ciężko było spotkać dorosłego rolkarza czy skatera jeżdżącego na deskorolce w kasku. Poza skateparkiem, gdzie trenuje się jazdę wyczynową, ochraniacze i kaski były prawdziwą rzadkością. Teraz coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Dlaczego? Ponieważ kask przestał być powodem do wstydu a zaczął być modnym elementem wyposażenia rolkarza. Tak, kaski dla dorosłych na dobre weszły do kanonu, ponieważ panuje właśnie moda na bezpieczeństwo. Jednym z kluczowych elementów ochronnych podczas zabawy na rolkach czy deskorolce jest właśnie kask. Passe stała się jazda bez ochraniaczy, ponieważ nie ma nic bardziej nieodpowiedzialnego w tym sporcie, niż aktywność bez odpowiedniego zabezpieczenia. Ochrona głowy, którą zapewnia dobrze dobrany kask, jest absolutnie konieczna i wreszcie zdano sobie z tego sprawę.

Jak dobrać rozmiar kasku ochronnego? Sprawdź, jak znaleźć odpowiednio dopasowany kask do jazdy na rolkach, kask rowerowy i inny rodzaj ochraniacza.

Wybór odpowiedniego rozmiaru kasku może wydawać się problematyczny, jeśli ktoś nie ma doświadczenia w kupowaniu tego typu ochraniaczy. Jak prawidłowo dobrać rozmiar kasku, aby był wygodny i zapewniał bezpieczeństwo na najwyższym poziomie? Przede wszystkim należy zmierzyć obwód głowy centymetrem krawieckim. Należy pamiętać, że obwód ten mierzymy nad uszami i brwiami, czyli po linii największej powierzchni głowy. Kask będzie znajdował się około 1cm nad brwiami, zaleca się więc opisany przez nas sposób zdejmowania miary. U dzieci sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ ich obwód głowy zmienia się wraz z wiekiem. Czy zatem jest koniecznym zakup kasku rokrocznie wraz ze wzrostem budowy anatomicznej? I tak i nie. Jak to możliwe? Aby nasza odpowiedź miała sens, musimy poinformować w pierwszej kolejności, że mamy przede wszystkim dwa rodzaje kasków. Są to kaski rolkarskie dedykowane konkretnym wymiarom oraz kaski z regulacją, których obwód ustawia się kręcąc stworzonym w tym celu pokrętłem. Decydując się na zakup kasku regulowanego, nie musisz martwić się o jego rozmiar przez kilka lat. Ile? Tego niestety nie sposób określić, ponieważ jest to kwestia niezwykle indywidualna, zależna od tempa wzrostu dziecka.

Damskie, męskie i dziecięce kaski na rolki w sklepie internetowym Decathlon.pl - zapewnij bezpieczeństwo i najlepszą ochronę sobie i swoim najbliższym.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór kasków damskich, męskich i dziecięcych w różnych rozmiarach i wariantach kolorowych. Posiadamy modele dedykowane jeździe po skateparku, na którym ćwiczy się tricki, kaski do spokojnej jazdy rekreacyjnej, która stanowi zamiennik fitnessu oraz sprzęt do sportowej jazdy szybkiej. W zależności od przeznaczenia, kask na rolki posiada inny rodzaj skorupy z tworzywa sztucznego, inną ilość i umiejscowienie otworów wentylacyjnych, inne materiały wykorzystywane w budowie kasków (część wypełniona jest styropianem, część pianką EPS), mniej lub bardziej aerodynamiczny kształt, oraz inne wymagania, które musi spełnić, aby otrzymał stosowny certyfikat. W Decathlon znajdziesz kaski do wszystkich wspomnianych aktywności, wielu świetnych marek takich jak: Rollerblade, Oxelo, Movino, Powerslide (min. model Stride), Soke, Nils Extreme, PB, Solex, Raven, Globber, Ennui, Aztron, Sullivan, Lumos, Best Sporting i K2. W kwestii ostatniej wspomnianej marki, posiadamy fantastyczne modele kasku K2 Varsity i K2 Varsity Pro. Jest to najwyższej klasy sprzęt rolkarski, który świetnie amortyzuje moc uderzenia i posiada umiejscowione na górze kasku dziurki, umożliwiające wentylację. W zależności od tego jaki jest cel Twojej jazdy, powinieneś/powinnaś szukać sprawnego kasku, którym zapewnisz sobie i/lub swojemu dziecku najwyższy poziom ochrony przy każdym zderzeniu. Najważniejszym elementem kasku jest bowiem jego budowa, która zaprojektowana została z myślą o jego przeznaczeniu. Wpływa ono chociażby na impet uderzenia, który wynika między innymi z tego, jak szybko porusza się rolkarz. Do innych celów służy mały orzeszek, do innych model rowerowy z daszkiem a do innych kask zabudowany na karku. Warto pamiętać o tym przy zakupie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę