Rolki agresywne

4 oferty
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Rolki do jazdy agresywnej Spokey ShapeZ
Najniższa cena
SPOKEY Rolki do jazdy agresywnej Spokey ShapeZ

599,99 zł 762,99 zł - 163 zł

Jakie rolki kupić do jazdy agresywnej?

Sprzęt sportowy zawsze należy dostosować do własnych umiejętności. Wpływa to na bezpieczeństwo jazdy, ale też sprzyja jej komfortowi. Rolki agresywne są przeznaczone dla najbardziej zaawansowanych rolkarzy preferujących dynamiczną, ekstremalną jazdę. Zaprojektowano je z myślą o entuzjastach ewolucji w powietrzu, skoków oraz trików, którzy znacznie lepiej czują się na rampie i w skateparku niż na ścieżce rowerowej. Rolki do jazdy agresywnej łatwo można odróżnić od tradycyjnych – są szersze, a konstrukcja jest solidniejsza. Wynika to oczywiście z ich przeznaczenia, techniki i miejsca użytku.

Jak wyglądają rolki agresywne?

Rolki agresywne posiadają specjalne wycięcia między kołami, dzięki którym możliwe staje się wykonywanie trików. Wynika to z ich dopasowania do poręczy i rur, na których, w trakcie ześlizgiwania, wykonuje się mniej lub bardziej zaawansowane triki. Są one znacznie masywniejsze niż rolki do jazdy rekreacyjnej. Ich koła są szersze i twardsze, a but został wzmocniony oraz odpowiednio wyprofilowany. Kółka w rolkach agresywnych mają rozmiar od 65 do nawet 100 mm. Im są większe, tym większą prędkość można rozwinąć. But wykonany został z solidnych materiałów, które nie tylko zapewniają stabilność stopie, lecz także zwiększają jego odporność na uszkodzenia.

Rolki agresywne sztywne czy miękkie?

Rolki do jazdy agresywnej różnią się też między sobą. Najbardziej podstawowy podział obejmuje rolki agresywne sztywne i miękkie. Pierwsze z nich zapewniają lepszą stabilność stopie, pozwalając Ci się nauczyć ważnej przy jeździe wyczynowej techniki, tzn. uginania kolana, a nie stopy w kostkach. Mogą jednak stanowić ograniczenie przy nauce bardziej skomplikowanych trików. Większe możliwości w tym zakresie oferują rolki agresywne miękkie, które świetnie sprawdzają się podczas wykonywania trudnych ewolucji. Początkujący mogą odczuwać dyskomfort ze względu na mniejszą stabilność.

Zapraszamy do przeglądania naszej oferty rolek dla dorosłych, rolek dla dzieci i wrotek dostępnych w sklepie Decathlon. Sprawdź też nasz asortyment akcesoriów dodatkowych i części zamiennych!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę