Opony do trenażerów rowerowych

1 oferta
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Opona do trenażera 27.5"
Nowość
VAN RYSEL Opona do trenażera 27.5"

89,99 zł

(3)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Opony do trenażerów

Praktykujesz treningi poza sezonem? Nie jesteś zwolennikiem przerw w aktywności fizycznej z powodu niesprzyjających warunków pogodowych? Lubisz jazdę na rowerze, a może zawodowo trenujesz kolarstwo? We wszystkich tych przypadkach świetnie sprawdzają się trenażery rowerowe. Są to specjalne urządzenia pozwalające na przeniesienie treningu rowerowego ze świeżego powietrza pod dach swojego domu lub mieszkania. Dzięki nim możemy trenować cały rok i bez względu na pogodę. Na czym polega ich działanie? Łączymy z naszym jednośladem. Dzięki temu nie musimy rozstawać się z nim podczas chłodnych miesięcy, kiedy jazda na dworze nie jest możliwa i jednocześnie nie musimy kupować osobnego rowerka stacjonarnego. Wymaga to jednak zastosowania konkretnych akcesoriów. W tej sytuacji dobrym zakupem okażą się opony do trenażerów. W sklepie Decathlon znajdziesz je w kilku wariantach. Wyróżniają się specjalną konstrukcją, a także są dostępne w wielu rozmiarach. Dzięki temu precyzyjnie dopasujesz je do swojego sprzętu.

Dlaczego warto zmieniać opony do trenażerów?

Zmiana opony z tej, z której korzystamy na świeżym powietrzu, na tą, która jest przystosowana do jazdy pod dachem potrafi wyraźnie podnieść komfort i efektywność treningu. Opony do trenażerów w rzeczywistości różnią się od zwykłych opon rowerowych. Przede wszystkim zużywa się ona wolniej dzięki zastosowaniu dodatkowej rolki oporowej. Jest to z kolei zasługa specjalnego bieżnika i innej mieszanki gumowej. Przy bardziej intensywnych treningach nie rozwarstwia się, jest też bardziej odporna na wysokie temperatury. Istotne jest także to, że opony do trenażerów zużywają się równomiernie, w przeciwieństwie do typowych opon rowerowych. Zastanawiając się nad ich zakupem Trzeba jednak mieć świadomość, że opony do trenażerów nigdy nie powinny mieć kontaktu z normalnym podłożem. Po pierwsze nie są do niego przystosowane, a po drugie zwiększają ryzyko ewentualnego wypadku. To specjalne opony o konkretnym przeznaczeniu.

Jakie opony do trenażerów?

Które z tych akcesoriów sprawdzą się najlepiej? Opony do trenażerów cechują się inną mieszanką gumową i bieżnikiem w porównaniu z tymi, które znajdziesz w swoim rowerze. Poszczególne modele mogą również wykazywać swoje charakterystyczne cechy. Musimy więc dopasować opony do trenażerów do naszego jednośladu. Główną rolę odgrywa ich rozmiar, ale również kompatybilność z konkretnym modelem roweru. Jakie właściwości powinna wykazywać mieszanka gumowa? Podstawą jest, aby była ona odporna na ścieranie przez rolkę. Ponadto opony do trenażerów muszą wyróżniać się dobrą przyczepnością na rolce. Opony do trenażerów powstają zazwyczaj z gumy i kauczuku naturalnego. Posiadają ponadto elementy stalowe. Ważne jest, aby w ogumieniu znajdowało się więcej gumy niż kauczuku. Sprawdź ofertę w naszym sklepie internetowym. Jeśli posiadasz pytania dotyczące zakupu, chętnie na nie odpowiemy!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę