Klamki i dźwignie hamulcowe

75 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
KLAMKI HAMULCOWE SPEED
ELOPS KLAMKI HAMULCOWE SPEED

69,99 zł

U Ciebie za 11 dni
Manetka 8-rzędowa
MICROSHIFT Manetka 8-rzędowa

309,99 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Klamki i dźwignie hamulcowe – gwarancja lepszej siły hamowania

Głównym zadaniem dźwigni hamulcowej jest skuteczne zatrzymanie roweru. Natomiast klamki hamulcowe gwarantują lepszą siłę hamowania. Oba te elementy są istotne, patrząc zarówno na sprawność jednośladu, jak i na bezpieczeństwo jazdy. W sklepie Decathlon oferujemy te części w bardzo dużej ilości oraz w atrakcyjnej cenie. Klientom proponujemy podzespoły pochodzące od sprawdzonych producentów, takich jak B'TWIN albo SHIMANO. Dzięki temu rowerzyści mogą czuć się bezpiecznie. Szczególnie, gdy standardowo pokonują trudne trasy lub jeżdżą na terenach zatłoczonych. Wówczas skuteczność hamowania ma o wiele większe znaczenie. Proponujemy również zakup akcesoriów – śrub i pokręteł do wyregulowania klamek. W jednym miejscu zaopatrzysz się w elementy, dzięki którym układ hamulcowy w Twoim rowerze zadziała perfekcyjnie.

Zasada działania dźwigni hamulca

Każda dźwignia hamulca rowerowego działa w ten sposób, że jej naciśnięcie powoduje uruchomienie linki i dociśnięcie klocków do obręczy albo do tarczy. I chociaż pozornie wszystkie dźwignie prezentują się tak samo, różnią się parametrami. Dlatego zawsze należy dopasować je do rodzaju roweru. Jest to ważne, ponieważ zły dobór dźwigni mógłby osłabić działanie hamulców, co jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia rowerzysty, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wiemy o tym, że nasi klienci mają różne rowery i preferują różny styl jazdy, wobec czego w ofercie przygotowaliśmy dźwignie i klamki zarówno dla rowerów miejskich, szosowych, trekkingowych, jak i crossowych. Wszystkie produkty z tej kategorii są wytrzymałe, ponieważ wykonano je z aluminium. Niektóre wzbogacone zostały o domieszkę z tworzyw sztucznych.

Możliwość wyregulowania

Dbamy o wysoką jakość produktów znajdujących się w katalogu. Oferujemy klamki hamulcowe z możliwością regulowania odległości dźwigni od kierownicy, w związku z czym rowerzysta może swobodnie przemieszczać się. Dodatkowo, dostępne produkty można ustawić pod kątem ciągu linki, żeby zapewnić sobie 100% wygody podczas jazdy na rowerze. Ofertę ciągle poszerzamy o nowoczesne modele, by dopasować ją do aktualnych wymagań klientów sklepu. W katalogu przygotowaliśmy manetki dla rowerów szosowych i nowocześnie zaprojektowane klamkomanetki. Jeśli masz pytania dotyczące konkretnych klamek, skontaktuj się z nami. Udzielimy odpowiedzi, wskazując jaki typ dźwigni hamulca będzie najlepszy dla Twojego roweru.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę