Rękawki siatkarskie

21 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Rękawki do siatkówki czarne
MIKASA Rękawki do siatkówki czarne

69,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Rękawki siatkarskie – jaka jest ich rola?

Siatkówka to bez wątpienia popularny sport nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, któremu oddają się zarówno gracze zawodowi, jak i amatorscy. Żeby jednak siatkarz mógł liczyć na pełen komfort z gry, ważne jest, aby posiadał niezbędne wyposażenie, z czego kluczowy jest strój. Jednym z jego elementów mogą być tzw. rękawki do siatkówki. Osłaniają one całe ramiona lub też przedramiona, pełniąc istotną funkcję. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona naczyń krwionośnych przed kurczeniem, dzięki czemu w rękach może zostać utrzymana właściwa temperatura, co może być trudne, jeżeli mecz odbywa się na zewnątrz lub na wychłodzonej hali. Dodatkowo taka warstwa materiału na ramionach pozwala chronić je przed otarciami, które często się zdarzają np. po zetknięciu z parkietem. Takie uzupełnienie do stroju jest zatem niezwykle przydatne w trakcie treningu, zawodów czy też przyjacielskiego meczu. Jeśli poszukujesz takich akcesoriów w dobrej jakości, zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu internetowego Decathlon.

Ochraniacze na ramiona dla siatkarza – jak wybrać?

Co charakteryzuje dobre rękawki siatkarskie? Będzie to z całą pewnością materiał, z jakiego zostały wykonane. Powinien on być lekki i przewiewny, a przy tym bardzo elastyczny, tak by w żaden sposób nie krępować ruchów. Rodzaj wykorzystanej tkaniny wpływa też bezpośrednio na wytrzymałość takiego produktu. Podobnie jak nakolanniki siatkarskie, także i tutaj duże znaczenie dla wygody użytkowania ma właściwy rozmiar. Rękawki do gry w siatkówkę powinny dobrze przylegać do ciała i nie zsuwać się ani też nie uciskać nadmiernie skóry i tym samym naczyń krwionośnych. Przy wyborze rękawków siatkarskich dużą rolę odgrywa płeć zawodnika – stąd też na rynku znajdziemy rękawki siatkarskie męskie i rękawki siatkarskie damskie. Dodatkowo, jak już zostało wspomniane, mogą one zakrywać całe ręce lub np. jedynie przedramiona, które są najbardziej wyeksponowane. Wówczas sprawdzą się rękawki krótkie siatkarskie. Jeśli chcesz mieć pewność, że odzież przeznaczona do gry w pełni odpowiada Twoim potrzebom, w razie czego jesteśmy gotowi odpowiedzieć na pytania.

Rękawki do siatkówki – sklep z akcesoriami

Warto pamiętać, że sprzęt sportowy to nie wszystko, ponieważ właściwe ubrania, które są jednocześnie wygodne i ochronne, to również istotny filar niemal każdej dyscypliny. Rękawki siatkarskie dopasowują się do kształtu naszych ramion, stając się niemalże ich integralną częścią. Mogą zapewniać ochronę przeciwsłoneczną, a także antyalergiczną, w dodatku zwiększają nasze możliwości w czasie meczy – sprawniej pozwolą na odebranie piłki i przeprowadzenie nawet najbardziej dynamicznych zagrywek. Nic zatem dziwnego, że nawet w czasie profesjonalnych meczy, gdzie obowiązują ścisłe przepisy dotyczące stroju, nie ma zasady, która wykluczałaby ich użycie. W ofercie Decathlonu znajdziesz wiele różnych modeli rękawków, dostępnych nawet w różnych kolorach. Dzięki temu nie tylko zdobędziesz doskonałe zabezpieczenie przed otarciami i wychłodzeniem, ale też zatroszczysz się o to, by Twój strój wykorzystywany w czasie zawodów bądź na przyjacielskich meczach był w pełni spójny wizualnie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę