Piłki do siatkówki plażowej

19 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Piłka do siatkówki plażowej Copaya Replica hybrydowa 500
Najlepiej oceniany
Piłka do siatkówki plażowej Copaya BV900 FIVB
Najlepiej oceniany
Piłka do siatkówki plażowej Wilson Cast Away
WILSON Piłka do siatkówki plażowej Wilson Cast Away

119,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Profesjonalne piłki do gry w siatkówkę

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów drużynowych w Polsce. Zmagania polskich siatkarzy na międzynarodowej arenie co roku obserwują miliony oddanych kibiców. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych osób zaczyna wiązać swoją przyszłość z tym sportem. Gra w siatkówkę to także świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie swoich znajomych. Gramy w nią na hali, ale latem również na plaży. Wakacyjne słońce, piasek i woda sprzyjają aktywności fizycznej, szczególnie jeżeli lubimy wypoczywać aktywnie. Rozgrywki na plaży różnią się od tych mających miejsce na hali, ale ich wspólnym elementem pozostaje piłka. Ta jednak może odrobinę różnić się od tych, które są wykorzystywane podczas rozgrywek halowych. W sklepie sportowym Decathlon znajdziesz profesjonalne produkty wysokiej jakości zarówno osób trenujących ten sport zawodowo, jak i amatorów.

Piłka siatkowa plażowa – co warto wiedzieć?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak jest zbudowana piłka do siatkówki? Składa się ona z kilku warstw, podstawowe to dętka i obszycie. W niektórych modelach znajduje się pomiędzy nimi również warstwa oddzielająca, zwykle lekki materiał. Oprócz tego posiada pęcherz, najczęściej wykonany z lateksu. Dzięki temu jest lekka, a tym samym doskonale sprawdza się do nauki, dla początkujących oraz dzieci. Lepiej się też odbija, jednak równocześnie powietrze uchodzi z niej szybciej. W profesjonalnych piłkach wysokiej jakości stosuje się wypełnienie butylowe zapewniające trwałość, wytrzymałość na uszkodzenia, ale też zwiększające ciężar. Przykładem takiej oficjalnej piłki jest BV900 COPAYA posiadająca atest F.I.V.B. (Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej).Jeśli zależy nam na tym, aby wybrane przez nas akcesorium służyło nam przez wiele wakacyjnych sezonów, dużo uwagi warto poświęcić jego wykonaniu. Dla wielu klientów kluczowe kryterium często stanowi cena, jednak warto pamiętać, że produkt świetnej jakości to udana inwestycja na lata.

Dla amatorów i profesjonalistów

W sklepie Decathlon znajdziesz piłkę do siatkówki plażowej dla początkujących siatkarzy, do zabawy nad jeziorem, jak również profesjonalnej gry. Jeżeli planujesz grać w pobliżu wody, wybierz piłkę o zwiększonej odporności na wilgoć, najlepiej wykonaną z poliuretanu lub skóry syntetycznej. W takich warunkach lepiej unikać modeli wykonanych ze skóry. Z kolei piłki z poliuretanu to dobry wybór do gry na świeżym powietrzu ze względu na solidną konstrukcję zapobiegającą szybkiemu zużyciu, na które wpływa bezpośredni kontakt z piaskiem.W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty pochodzące od znanych i cenionych marek jak Copaya, Enero czy Wilson. Polecamy także sprawdzić ofertę akcesoriów niezbędnych do gry w siatkówkę plażową – z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę