Piłki do siatkówki plażowej

Piłki do siatkówki plażowej

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Piłki do siatkówki plażowej

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów drużynowych w Polsce. Gramy w nią na hali, ale latem również na plaży. Wakacyjnesłońce, piasek i woda sprzyjają aktywności fizycznej, szczególnie jeżeli lubimy wypoczywać aktywnie. Piłka do siatkówki plażowejpowinna różnić się od tej, którą gramy na hali, ze względu na warunki atmosferyczne oraz nawierzchnię boiska.

Piłka do siatkówki plażowej pod mikroskopem

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak jest zbudowana piłka do siatkówki? Składa się ona z kilku warstw, podstawowe to dętkai obszycie. W niektórych modelach znajduje się pomiędzy nimi również warstwa oddzielająca, zwykle lekki materiał. Piłka dosiatkówki plażowej posiada pęcherz, najczęściej wykonany z lateksu. Dzięki temu jest lekka, a tym samym doskonale sprawdzasię do nauki, dla początkujących oraz dzieci. Lepiej się też odbija, jednak powietrze uchodzi z niej szybciej. W profesjonalnychpiłkach wysokiej jakości stosuje się wypełnienie butylowe zapewniające trwałość, wytrzymałość na uszkodzenia, ale też zwiększająceciężar. Przykładem takiej piłki jest piłka do siatkówki plażowej BV900 COPAYA posiadająca atest F.I.V.B. (MiędzynarodowejFederacji Piłki Siatkowej).

Dla amatorów i profesjonalistów

W sklepie Decathlon znajdziesz piłkę do siatkówki plażowej dla początkujących siatkarzy, do zabawy nad jeziorem, jak równieżprofesjonalnej gry. Jeżeli planujesz grać w pobliżu wody, wybierz piłkę o zwiększonej odporności na wilgoć, najlepiej wykonanąz poliuretanu lub skóry syntetycznej. Nie najlepiej sprawdzą się w tych warunkach piłki skórzane. Piłka do siatkówki z poliuretanuto dobry wybór do gry na świeżym powietrzu ze względu na solidną konstrukcję zapobiegającą szybkiemu zużyciu, na które wpływabezpośredni kontakt z piaskiem.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę