Akcesoria skiturowe

(25)
Skip categories Skip categories

Podkategorie

Cofnij do Skituring
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
Noże lodowe do nart skiturowych Wedze 80 mm
Najlepiej oceniany
Detektor ofiar lawin (DVA) ARVA Evo4
Koniec serii
ARVA Detektor ofiar lawin (DVA) ARVA Evo4

749,99 zł 849,99 zł - 100 zł

U Ciebie za 2 dni
Torba lawinowa Arva Reactor 24 L
Koniec serii
ARVA Torba lawinowa Arva Reactor 24 L

2299,99 zł 2699 zł - 399 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Sonda lawinowa ze sznurem 280 cm
Nowość
WEDZE Sonda lawinowa ze sznurem 280 cm

189,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Akcesoria skiturowe – bezpieczeństwo w plecaku

Przed wyjściem w góry nie zapomnij sprawdzić, czy oprócz nart i butów skiturowych masz dobrze wyposażony plecak. Nie może w nim zabraknąć tego, co w wielu sytuacjach pomogło skiturowcom uratować sobie lub innym miłośnikom górskich zimowych przygód życie. To zestaw lawinowy, na który w plecaku nigdy nie może zabraknąć miejsca. Skitouring wymaga nie tylko umiejętności jazdy na nartach i wspinaczki, ale również znajomości zagrożeń lawinowych i zasad ratownictwa lawinowego. Zima, wysokie góry, silny wiatr… to warunki, w których trzeba zachować szczególną ostrożność i wiedzieć, jak zachować się w sytuacji, kiedy będziemy musieli sobie lub innej osobie udzielić pomocy. Wtedy niezbędny okazuje się zestaw lawinowy, który znajdziesz wśród naszych akcesoriów skiturowych.

Zestaw lawinowy – 3 niezbędne „gadżety”

Zestaw lawinowy składa się z 3 elementów, żadnego nie może zabraknąć! To detektor, łopata i sonda. Warto jest go mieć, ale jeszcze lepiej jest potrafić się nim posługiwać. Narciarstwo pozatrasowe i wysokogórskie jest coraz bardziej popularne, dlatego ratownicy wychodzą naprzeciw początkującym śmiałkom i przeprowadzają szkolenia i kursy z zakresu ratownictwa, oceny warunków śniegowych i obsługi detektora i sondy. Warto z nich skorzystać, szczególnie jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze skitouringiem.

Detektor lawinowy – jak z niego korzystać?

Jego obsługa przysparza najwięcej problemów, dlatego Decathlon postanowił udzielić zainteresowanym krótkiej lekcji i wskazówek. Jest to niewielkie urządzenie działające w dwóch trybach – tryb nadawania (co sekundę wysyła impulsy elektromagnetyczne) oraz tryb odbioru (namierzanie sygnałów nadawanych przez inne detektory). Zanim zabierzesz ze sobą detektor, sprawdź jego sprawność. W grupie przeprowadźcie test, czy nie zawiedzie Cię, kiedy będziesz go naprawdę potrzebować. Detektor warto umieścić w specjalnym pokrowcu i przypiąć go paskami do tułowia. Nie zapomnij włączyć trybu nadawania. Idąc w grupie, jeżeli inni zostali zasypani przez lawinę, przełącz detektor na tryb odbioru. Wierzymy w to, że poradzisz sobie w każdej sytuacji. Trzymamy kciuki za powodzenie każdej Twojej wyprawy!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę