Akcesoria skiturowe

24 oferty
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Foki Volkl Rise Up 82 Skin 2021
VÖLKL Foki Volkl Rise Up 82 Skin 2021

593,00 zł 659,00 zł - 66,00 zł

Najniższa cena 659,00 zł

Łopata lawinowa
Nowość
Sonda lawinowa
Nowość
Noże lodowe do nart skiturowych Wedze 80 mm
Najlepiej oceniany
 

Akcesoria skiturowe – bezpieczeństwo w plecaku

Przed wyjściem w góry nie zapomnij sprawdzić, czy oprócz nart i butów skiturowych masz dobrze wyposażony plecak. Nie może w nim zabraknąć tego, co w wielu sytuacjach pomogło skiturowcom uratować sobie lub innym miłośnikom górskich zimowych przygód życie. To zestaw lawinowy, na który w plecaku nigdy nie może zabraknąć miejsca. Skitouring wymaga nie tylko umiejętności jazdy na nartach i wspinaczki, ale również znajomości zagrożeń lawinowych i zasad ratownictwa lawinowego. Zima, wysokie góry, silny wiatr… to warunki, w których trzeba zachować szczególną ostrożność i wiedzieć, jak zachować się w sytuacji, kiedy będziemy musieli sobie lub innej osobie udzielić pomocy. Wtedy niezbędny okazuje się zestaw lawinowy, który znajdziesz wśród naszych akcesoriów skiturowych.

Zestaw lawinowy – 3 niezbędne „gadżety”

Zestaw lawinowy składa się z 3 elementów, żadnego nie może zabraknąć! To detektor, łopata i sonda. Warto jest go mieć, ale jeszcze lepiej jest potrafić się nim posługiwać. Narciarstwo pozatrasowe i wysokogórskie jest coraz bardziej popularne, dlatego ratownicy wychodzą naprzeciw początkującym śmiałkom i przeprowadzają szkolenia i kursy z zakresu ratownictwa, oceny warunków śniegowych i obsługi detektora i sondy. Warto z nich skorzystać, szczególnie jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze skitouringiem.

Detektor lawinowy – jak z niego korzystać?

Jego obsługa przysparza najwięcej problemów, dlatego Decathlon postanowił udzielić zainteresowanym krótkiej lekcji i wskazówek. Jest to niewielkie urządzenie działające w dwóch trybach – tryb nadawania (co sekundę wysyła impulsy elektromagnetyczne) oraz tryb odbioru (namierzanie sygnałów nadawanych przez inne detektory). Zanim zabierzesz ze sobą detektor, sprawdź jego sprawność. W grupie przeprowadźcie test, czy nie zawiedzie Cię, kiedy będziesz go naprawdę potrzebować. Detektor warto umieścić w specjalnym pokrowcu i przypiąć go paskami do tułowia. Nie zapomnij włączyć trybu nadawania. Idąc w grupie, jeżeli inni zostali zasypani przez lawinę, przełącz detektor na tryb odbioru. Wierzymy w to, że poradzisz sobie w każdej sytuacji. Trzymamy kciuki za powodzenie każdej Twojej wyprawy!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę