Narty skiturowe (skitury)

(27)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Skituring
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Siatki na foki skiturowe Wedze Ski-mo net skin
Najniższa cena
WEDZE Siatki na foki skiturowe Wedze Ski-mo net skin

29,99 zł 15 zł/pce

(1)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Narty skiturowe – Twój niezawodny towarzysz zimowych wędrówek w górach

Skitoruring wciąż jest w naszym kraju niedoceniany i pomimo, że można odnotować coraz więcej entuzjastów tej aktywności, to zasługuje ona na znacznie większe grono fanów. Najtrudniej jest zacząć, wiele osób obawia się, że to za trudne! Wystarczy jednak spróbować! Decathlon pomoże Ci w wyborze odpowiedniego sprzętu, to już pierwszy krok, który przybliża Cię do pierwszej wielkiej wyprawy. Potrzebujesz nart, ale nie są to narty zjazdowe, jak też nie sprawdzą się biegówki. Narty skiturowe mają specyficzną budowę, wyglądem mogą przypominać narty zjazdowe. Jeżeli jednak przyjrzymy się nim bliżej, to bez problemu dostrzeżemy różnice.

Jaka waga nart skiturowych?

Doświadczeni narciarze i miłośnicy turystyki górskiej doskonale wiedzą, że narty skiturowe muszą być przede wszystkim lekkie. Będziesz pokonywać w nich długie trasy, często w głębokim śniegu i przy niemałym wzniesieniu. To duże wyzwanie nie tylko dla Twoich nóg, ale też Twojego sprzętu. Musi on sprawdzić się zarówno przy podejściach, jak też przy zjazdach. Waga jednej narty z wiązaniami oscylujemy ok. 1700-1800 kg. Im jest ona lżejsza, tym na pewno łatwiej. Warto się zastanowić, w jaki sposób będziemy korzystać z nart. Czy zależy Ci na szybkości zjazdu czy może preferujesz spokojną jazdę i sprzęt będzie Ci służył również do uprawiania turystyki górskiej.

Jaka długość nart?

To zależy od Twojego doświadczenia i przeznaczenia sprzętu. Jeżeli fascynują Cię długie wycieczki skiturowe, a niekoniecznie szybkie zjazdy i drobne podejścia, to postaw na narty nieco krótsze od swojego wzrostu. Jeżeli jednak szukasz nart, które pozwolą Ci poddać się białemu szaleństwu i stawiasz na niewielkie podejścia a szybkie zjazdy, to wybierz narty sięgające linii brody, czyli ich długość dopasowujemy podobnie jak w przypadku nart zjazdowych.

Twarda czy elastyczna

Narty skiturowe różnią się stopniem twardości. Im twardsza narta, tym jest bardziej wymagająca technicznie, jednak znacznie lepiej sprawdzi się w trudnych warunkach. Miękka wykazuje się większą elastycznością, w wyniku czego bardzo dobrze dopasowuje się do stoku, to także dobry wybór dla początkujących. Wybierz narty skiturowe, dopasuj buty i nie zapomnij o kijkach! Powodzenia na pierwszej i kolejnej wyprawie.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę