Odzież snowboardowa

(225)
Skip categories Skip categories

Podkategorie

Cofnij do Snowboard
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
Spodnie narciarskie dla maluchów Wedze 100
Najniższa cena
 

Odzież snowboardowa – skompletuj swój zestaw!

Czujesz już zimę? Nie możesz się doczekać, jak wykonasz pierwszy zjazd w tym roku? Coraz większa adrenalina i emocje – doskonale Cię rozumiemy! To dobry moment, aby „odkurzyć” swój sprzęt snowboardowy i zrobić przegląd szafy. Czy czegoś w niej brakuje? A może coś wymaga wymiany na nowe? Nie czekaj do ostatniej chwili, skompletuj swój strój snowboardowy odpowiednio wcześnie. Moda snowboardowa to swoboda, beztroski luz, freestyle’owy design i w tym klimacie rozpoczniesz zimową przygodę z Decathlon! My zwracamy uwagę na inne ważne aspekty, przede wszystkim te techniczne. Odzież snowboardowa musi być nie tylko w stylu streetwear, ale też powinna charakteryzować się dobrymi parametrami technicznymi. Nie chcesz chyba zmarznąć na stoku i wrócić z niego z przemoczoną bluzą, prawda?

Spodnie i kurtka snowboardowa

To dwa elementy stroju snowboardzisty, których nie może zabraknąć w jego szafie. Najczęściej kontakt ze śniegiem mają spodnie snowboardowe, dlatego to w szczególności one muszą być wodoodporne i nieprzemakające. Podaje się je w milimetrach słupa wody, im wartość ta jest wyższa, tym lepsza ochrona przed wilgocią. Jeżeli jesteś osobą rekreacyjnie jeżdżącą na snowboardzie, to wystarczą Ci spodnie narciarskie o wartości 5-10 tysięcy mm słupa wody. Podobne cechy powinny wykazywać kurtki snowboardowe. W ich przypadku ważna jest też oddychalność, aby móc utrzymać odpowiednią temperaturę ciała przez cały czas i skutecznie odprowadzać wilgoć na zewnątrz.

Bielizna termoaktywna

Ma ona bezpośredni kontakt z ciałem, czyli jest najbardziej wewnętrzną warstwą stroju. Zapewnia odpowiedną wymianę ciepła, odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz i chroni przed wyziębieniem organizmu. Jej rola jest bardzo odpowiedzialna, a mimo to wielu snowboardzistów amatorów o niej zapomina. Na snowboard najlepiej sprawdzi się koszulka z długim rękawem i długie spodnie.

Ciepła bluza

Jeżeli nie chcesz zmarznąć, pod kurtkę załóż bluzę. Ona również musi być wykonana z materiału oddychającego, aby przepuszczała wilgoć, która jest odprowadzana ku górze przez bieliznę termoaktywną. Ważne jest, aby była lekka i jednocześnie zapewniała komfort termiczny. Potrzebujesz jeszcze dodatków i akcesoriów. Znajdziesz je w Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę