Łuki i zestawy łucznicze 13 ofert

SPORTOWE PREZENTY
DO -50%

SPRAWDŹ
Zestaw łuczniczy Geologic Softarchery 100
Sportowe prezenty
GEOLOGIC Zestaw łuczniczy Geologic Softarchery 100

199,99 zł 229,99 zł - 30 zł

(25)
U Ciebie za 2 dni
Zestaw łuczniczy Geologic Easytech
Sportowe prezenty
Łuk dla dzieci Geologic Discovery
Sportowe prezenty
Zestaw łuczniczy Geologic Discovery 100
Sportowe prezenty
Łuk Geologic Discovery 100
Sportowe prezenty
GEOLOGIC Łuk Geologic Discovery 100

99,99 zł

(10)
U Ciebie za 2 dni
Łuk Geologic Discovery 300
Sportowe prezenty
GEOLOGIC Łuk Geologic Discovery 300

229,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Łuk leworęczny CLUB 700
Koniec serii
GEOLOGIC Łuk leworęczny CLUB 700

299,99 zł 399,99 zł - 100 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Łuki – skoncentruj się!

Łucznictwo to już nie tylko profesja Robin Hooda i jedna z dyscyplin olimpijskich. Sport ten w ostatnich latach bardzo się rozpowszechnił, co spowodowało powstanie wielu miejsc, gdzie można postrzelać z łuku. U niektórych pierwsze strzelanie przerodziło się w ogromną pasję, z kolei innych zachęciło do nauki oraz późniejszych startów w zawodach. Atrybut każdego łucznika stanowi oczywiście łuk. Bez niego strzelanie jest bowiem niemożliwe. Poszczególne modele różnią się ceną, którą warunkują: jakość wykonania, użyte materiały, długość, siła naciągu i konstrukcja.

Łuk klasyczny, refleksyjny i bloczkowy

Łuki występują w kilku wariantach. Klasyczny łuk wyróżnia się najprostszą budową. Konstrukcję tworzą łęczysko, cięciwa i gryf. Cięciwę trzeba samodzielnie naciągnąć. Całość jest lekka, co znacząco ułatwia wykonywanie szczególnie pierwszych strzałów. Będzie dobrym wyborem na start. Łuk refleksyjny natomiast poznasz po wygiętym łęczysku. Ma budowę warstwową, składa się z kilku warstw drewna, włókna węglowego lub ścięgien. Łęczysko nie rozpręża się w stanie spoczynku, a magazynuje w tym czasie energię. Sprawdzi się tylko u osób przynajmniej minimalnie doświadczonych w strzelaniu. Istnieje jeszcze łuk bloczkowy, który dzięki bloczkom i linkom umożliwia maksymalne naciągnięcie cięciwy. Na początek polecamy łuki o niewielkiej sile naciągu (panom maksymalnie do 15 kg, a paniom do 12 kg). To pozwoli Ci łatwo naciągnąć cięciwę. Na wyższe wartości zdecyduj się dopiero po nabyciu odpowiednich umiejętności. Długość łuku dobieraj do długości naciągu. Jeżeli mocno naciągasz cięciwę, możesz sobie pozwolić na większy łuk.

Łuk dla dzieci

Dzieci również interesują się sportem, nawet łucznictwem, szczególnie fani Robin Hooda. Dla najmłodszych przygotowaliśmy łuk dla dzieci o mniejszych rozmiarach i niedużej sile naciągu. Maluch może zacząć swoją przygodę z łucznictwem od zestawu łuczniczego, który składa się z tarczy, strzał oraz łuku. To doskonała forma zabawy dla całej rodziny.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę