Strzały łucznicze

16 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Strzały do łuku Geologic Discosoft x2
GEOLOGIC Strzały do łuku Geologic Discosoft x2

49,99 zł 25 zł/pce

(22)
U Ciebie za 2 dni
Strzały do łuku Geologic Easysoft x2
GEOLOGIC Strzały do łuku Geologic Easysoft x2

34,99 zł 17,50 zł/pce

U Ciebie za 2 dni
 

Strzały do łuku – być jak Robin Hood

Do dobrego łuku potrzebujesz odpowiednich strzał, ponieważ tylko wtedy będziesz mógł maksymalnie wykorzystać zarówno jego, jak i swój potencjał. Ich wybór nie może być efektem przypadku, mają ogromne znaczenie dla komfortu, precyzji, a także jakości strzałów. Nawet jeżeli opanowałeś już podstawowe umiejętności w łucznictwie i strzelasz celnie, a nie dysponujesz odpowiednim sprzętem, nie będziesz miał właściwych warunków do rozwoju. Strzały do łuku dobieramy do rodzaju łuku. Przykładowo, drewniane strzały najlepiej pasują do łuków naturalnych, tradycyjnych. W przypadku łuków sportowych czy bloczkowych używamy strzał wykonanych z tworzyw sztucznych, włókna szklanego bądź aluminium.

Jakie więc strzały do łuku?

Przy wyborze zwróć uwagę na długość naciągu. Na swoim łuku powinieneś znaleźć tę informację, podaną w calach. Jeżeli np. są to 32 cale, to właśnie taka jest zalecana długość naciągu łuku z wykorzystaniem danej cięciwy, a tym samym tyle wynosi promień strzały. Do naciągu 32 cali, czyli 81 cm, powinno się użyć strzały do łuku o całkowitej długości ok. 83-86 cm.Kolejny ważny aspekt stanowi giętkość strzały. Problem z celnością pojawia się, jeżeli strzały do łuku są zbyt sztywne,gdyż odchylają się wtedy w lewo, z kolei zbyt elastyczne i giętkie odchylają się w prawo. W przypadku większego grotazwiększa się również giętkość, co umożliwia osadzenie w nim sztywniejszej strzały. Bardziej giętka strzała powinna miećlżejszy grot.

Jaka waga strzały do łuku?

Nie mniej ważna jest waga strzały. Zawsze dobieramy ją do siły naciągu, bo tylko wtedy zapewnimy sobie właściwie płaski tor lotu niezależnie od dystansu. Zgodnie z zasadą strzały do łuku powinny stanowić 1,50 g/1 kg naciągu. Łatwo więc obliczyć, że łuk o sile naciągu 15 kg wymaga stosowania strzały o wadze ok. 22,5 g. Strzelaj z Decathlonem! Zostań Robin Hoodem, trenuj lub potraktuj łucznictwo po prostu jako ciekawą formę aktywności. Wybierz odpowiednie strzały i łuk. Wszystko znajdziesz w naszym sklepie!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę