BJJ – pasy, akcesoria

22 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Pas biały JJB
Najlepiej oceniany
OUTSHOCK Pas biały JJB

34,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Pas niebieski JJB
Najlepiej oceniany
OUTSHOCK Pas niebieski JJB

29,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Pas czarny JJB
Najniższa cena
OUTSHOCK Pas czarny JJB

24,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Pasy w BJJ – jaką pełnią funkcję?

Brazylijskie jiu-jitsu łączy w sobie elementy klasycznego ju-jitsu, zapasów i judo. W przypadku tego sportu stawia się na walkę tylko z jednym przeciwnikiem, gdzie głównym zadaniem jest objęcie przewagi nad rywalem poprzez zakładanie mu dźwigni oraz zagrożenia uduszenia. Czym za to jest pas BJJ? Określa on poziom zaawansowania ucznia. Umiejętności techniczne pozwalają na przyznawanie kolejnych pasów. Jest to zdolność zniwelowania za pomocą techniki i doświadczenia atrybutów przeciwnika, jakimi są siła, masa czy prędkość.Co szczególnie istotne, nie ma z góry ustalonych zasad, które decydują o tym, jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać dany pas – może się to znacząco ze sobą różnić w zależności od wybranej szkoły. Pas do BJJ i jiu jitsu stanowi także uzupełnienie kimona, w którym ćwiczysz. W ofercie sklepu Decathlon.pl znajdziesz zarówno pas czarny, jak i pas biały. Wszystko zależy od stopnia Twojego zaawansowania.

Pas w BJJ – co oznacza dany kolor?

Brazylijskie jiu jitsu wymaga z pewnością samodyscypliny, ciężkiej pracy i motywacji, by stopniowo zdobywać kolejne umiejętności, jednak efekt dla zawodnika może być niezwykle satysfakcjonujący. Każdy pas, który możesz zdobyć, ma swoją symbolikę. Opisuje ona poziom zaawansowania jego posiadacza. Wersja biała to pas odkrywania i przeżycia. Posiadając go uczysz się wszelkich podstawowych technik, nabywasz konkretne odruchy i koncentrujesz się na defensywnie i przetrwaniu z dołu. Niebieski pas to pas eksperymentów. Na tym poziomie znasz już podstawowe elementy tego sportu, a także pozycje. Uczysz się eksperymentowania i szukasz swoich ulubionych technik i poddać. IBJJF zaleca posiadanie go przez co najmniej 2 lata.Kolejnym etapem jest pas purpurowy. Oznacza on rozwój na tle swoich ulubionych pozycji. Jest to również czas na trenowanie tych elementów, które nie stanowią podstaw w Twojej grze. Okres posiadania tego odznaczenia to co najmniej 18 miesięcy. Pas brązowy to pas wyrafinowania. Udoskonalasz wtedy każdą technikę i rozwijasz dojścia do ulubionych pozycji. Zaleca się bycie brązowym pasem przez minimum rok. Z kolei czarny pas oznacza dojście do mistrzostwa. To dowód na szeroką wiedzę na temat wszelkich informacji dotyczących BJJ, zarówno tych podstawowych, jak i zaawansowanych. Dodatkowo umiesz przekazywać tę wiedzę w praktyce.Na tym etapie można rozróżnić trzy rodzaje pasów: czarny, czarno-czerwony lub czerwony. Pierwszy z nich oznaczony jest również pagonami, których można zdobyć maksymalnie cztery. Uzyskanie wszystkich uprawnia Cię do założenia czarno-czerwonego pasa. Ilość pagonów nie zmniejsza się, lecz zostaje przeniesiona na nowy pas i zyskuję barwę złotą. Z kolei osiem pagonów umożliwia Ci ubieganie się o pas czerwony. Jest on najwyższym odznaczeniem, jakie możesz zdobyć w BJJ.

Akcesoria do BJJ

W ofercie sklepu Decathlon możesz znaleźć zarówno pas do ground game, jak i inne przydatne akcesoria, które mogą okazać się niezwykle pomocne w trakcie treningów i nabywania coraz większego doświadczenia. Szarfy, torby na sprzęt czy ściągacze mogą przydać się na każdym sparingu. Dodatkowo środki zapobiegające powstawaniu większej kontuzji powinny być obowiązkowym elementem Twojej torby na zajęcia. Sprawdź naszą ofertę, żeby zaopatrzyć się we wszelkie akcesoria i cieszyć się niezwykłą dyscypliną, jaką bez wątpienia jest właśnie BJJ. Znajdziesz tu również kimona najwyższej jakości, które posiadają panele na belki.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę