BJJ – pasy, akcesoria

(4)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Pas brązowy JJB
Najniższa cena
OUTSHOCK Pas brązowy JJB
19,99 zł
(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Pasy w BJJ – jaką pełnią funkcję?

Brazylijskie jiu-jitsu łączy w sobie elementy klasycznego ju-jitsu, zapasów i judo. W przypadku tego sportu stawia się na walkę tylko z jednym przeciwnikiem, gdzie głównym zadaniem jest objęcie przewagi nad rywalem poprzez zakładanie mu dźwigni oraz zagrożenia uduszenia. Czym za to jest pas BJJ? Określa on poziom zaawansowania ucznia. Co szczególnie istotne, nie ma z góry ustalonych zasad, które decydują o tym, jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać dany pas – może się to znacząco ze sobą różnić w zależności od wybranej szkoły.

Pas w BJJ – co oznacza dany kolor?

Biały, niebieski, purpurowy, brązowy, czarny – właśnie z takimi kolorami możemy się spotkać, jeśli chodzi o pasy. Brazylijskie jiu-jitsu wymaga z pewnością samodyscypliny, ciężkiej pracy i motywacji, by stopniowo zdobywać kolejne umiejętności, jednak efekt dla zawodnika może być niezwykle satysfakcjonujący. Biały pas oznacza w dużej mierze początkującego, niebieski zaś to pas eksperymentów. Purpurowy odnosi się do uczniów bardziej zaawansowanych, z kolei brązowy przypisuje się osobom znającym już wiele technik. Czerń jest oczywiście zarezerwowana dla pasów mistrzowskich.

Akcesoria do BJJ

W ofercie sklepu Decathlon możesz znaleźć zarówno pas BJJ, jak i inne przydatne akcesoria, które mogą okazać się niezwykle pomocne w trakcie treningów i nabywania coraz większego doświadczenia. Szarfy, torby na sprzęt, ściągacze, naszywki, środki zapobiegające powstawaniu większej kontuzji – każdy z tych elementów może się znaleźć w niezbędniku zawodnika brazylijskiego jiu-jitsu. Sprawdź naszą ofertę, żeby zaopatrzyć się we wszelkie akcesoria i cieszyć się niezwykłą dyscypliną, jaką bez wątpienia jest właśnie BJJ.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę