Pasy karate

4 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Pas przeszywany 2,5M
Najlepiej oceniany
OUTSHOCK Pas przeszywany 2,5M

24,99 zł

(28)
U Ciebie za 9 dni
Pas przeszywany sztuki walki 2.80m
Pas do karate 2.50M
OUTSHOCK Pas do karate 2.50M

14,99 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Pasy karate – symbol Twojego poziomu zaawansowania

Pasy karate, w języku japońskim „obi”, to ważne elementy strojów do karate, które razem z nimi tworzą karategi (kompletny strój karate). Różnią się kolorem, co nie jest bez znaczenia, ponieważ każdy z nich symbolizuje konkretny poziom zaawansowania. Jednocześnie jednak pasy karate podtrzymują strój, a dokładnie bluzę, która podczas treningów i zawodów nie zmienia swojego położenia, a także nie przeszkadza przy wykonywaniu zaawansowanych pozycji. Jego długość powinna być dopasowana do obwodu pasa karateki – nie może być za długi, ponieważ będzie przeszkadzał, z kolei za krótki nie zapewni właściwego podtrzymania.

Pasy karate – kolory, długość i materiał

Wybór tego odpowiedniego nie może być przypadkowy. W poszczególnych stylach stosuje się pasy karate w odpowiednich kolorach adekwatnie do stopnia. Przykładowe znaczenie symboliczne to pas biały dla początkujących uczniów, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski dla uczniów na późniejszym etapie, a brązowy dla zaawansowanych. Pasy karate czarne noszą już najbardziej docenieni karatecy.

Pasy karate wykonane są z tego samego materiału, co bluza i spodnie, czyli bawełny lub mieszanki bawełny oraz poliestru.Mają różne długości, co pozwala na dopasowanie ich do obwodu w pasie. Sprawdź, jaką długość powinien mieć Twój pas:

 Długość pasa  Obwód w pasie
 220 cm   do ok. 55 cm
 240 cm   50-65 cm
 260 cm   60-75 cm
 280 cm   70-95 cm
 300 cm   90-105 cm
 320 cm   100-120 cm

Jak wiązać pasy karate?

Nie jest to czynność trudna i na pewno każdy intuicyjnie wie, jak powinno wyglądać prawidłowe wiązanie. Chwyć pas prawąręką tak i przyłóż go do brzucha. Lewą ręką okręcamy go wokół ciała dwa razy. Część pasa, która jest po lewej stronie,przeplatamy od dołu, a następnie oplatamy ją drugą. Gotowe!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę