Ochraniacze na zęby, szczęki MMA

2 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
 

Czym są ochraniacze na zęby MMA?

Podczas trenowania sztuk walki, szczególnie narażona jest nasza szczęka. MMA jest jednym z tych sportów, w których nie trudno o otrzymanie ciosu prosto w zęby oraz okolice żuchwy. Dlatego przy ćwiczeniach i turniejach wykorzystuje się specjalne ochraniacze, które wyglądają jak niewielkie nakładki. Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, działających przy uderzeniu amortyzująco.

Kiedy stosuje się ochraniacze na zęby MMA?

Ochraniacze na szczękę powinny być stosowane w momencie, kiedy przystępujemy do ćwiczeń bądź samej walki. W ten sposób chronimy wrażliwe zęby przed ich ukruszeniem bądź nawet wybiciem. Warto mieć na uwadze fakt, że leczenie tego typu urazów może być bardzo kosztowne, a zakup odpowiedniego ochraniacza okazuje się być opłacalną inwestycją, dzięki której unikniemy takiej sytuacji, ponieważ zabezpieczona zostanie także szczęka. Do MMA wybieramy podobne ochraniacze co do innych sportów.

Jak wybrać najlepsze ochraniacze na zęby MMA?

Wybierając ochraniacze na zęby (MMA) warto zwrócić uwagę na to, czy lepiej sprawdzi się u nas model pojedynczy czy podwójny. Możemy chronić jedynie górną szczękę lub obie. Jaka jest różnica? Podwójne ochraniacze uznawane są za skuteczniejsze, jednak w tym przypadku łatwiej o to, aby nakładki wysunęły się z ust. Jeżeli chcemy tego uniknąć, musimy wybrać znacznie droższe warianty produkowane na zamówienie, dlatego też niewiele osób korzysta z tej opcji.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę