Kaski bokserskie

(7)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
 

Kask bokserski – skuteczna ochrona głowy boksera

Mocne uderzenie w głowę potrafi siać spustoszenie w mózgu. Wpada on wtedy w mocne drgania, niekiedy nawet odbija się od kości czaszki. To nic innego jak wstrząśnienie mózgu, które może mieć poważne konsekwencje zdrowotne i przyczynić się do nieodwracalnych zmian w mózgu. Aby tego uniknąć, bokserzy mają obowiązek noszenia kasku bokserskiego. Amortyzuje on siłę uderzenia, chroniąc głowę przed urazami.

Kask bokserki – na co zwrócić uwagę?

Kask bokserski składa się z warstwy wierzchniej i wypełnienia. Zewnętrzna warstwa może być wykonana ze skóry lub materiałów skóropodobnych – syntetycznych. Zawodowi bokserzy wybierają najczęściej pierwszy wariant ze względu na większą wytrzymałość na uderzenia oraz trwałość. Początkującym bokserom oraz amatorom polecamy tańszy odpowiednik, czyli kask bokserski z materiału syntetycznego. W jego przypadku kluczową rolę odgrywa wykonanie, które sprawia, że podobnie jak skórzany, jest solidny i posłuży nam dłużej. Wypełnienie kasku odpowiada za absorpcję siły uderzenia oraz wstrząsów. To dzięki kaskowi bokserskiemu uderzenia są mniej odczuwalne. Jako wypełnienie bardzo dobrze sprawdza się pianka poliuretanowa.

Kask bokserski musi również zapewniać dobrą widoczność, więc otwory przy oczach powinny być odpowiednio duże. Zapięcia na rzep pozwalają precyzyjnie dopasować kask bokserski do wielkości głowy – musi on być stabilny i nie może się przemieszczać podczas przyjmowania ciosów.

Kask bokserski na trening i zawody

Na trening przeznaczony jest lżejszy kask bokserski, który chroni czoło, brodę, kości policzkowe, szczękę oraz uszy.Kaski na zawody mają większą wagę i zapewniają ochronę dla czoła, szczęki, a także uszu. Ponadto ważny jest ich rozmiar.Dla dzieci przeznaczone są kaski przystosowane do obwodu głowy 52-56 cm, natomiast dla dorosłych będą one większe.

Kask bokserski to niejedyny ochraniacz boksera. Polecamy też ochraniacze zębowe, ochraniacze krocza i suspensory.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę