Deski Stand Up Paddle

(302)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

WYPOŻYCZ SUP

SPRAWDŹ OFERTĘ
Deska turystyczna Stand Up Paddle Itiwit X100 11' pneumatyczna
Koniec serii
DESKA TURYSTYCZNA STAND UP PADDLE PNEUMATYCZNA X100 9'
Koniec serii
ITIWIT DESKA TURYSTYCZNA STAND UP PADDLE PNEUMATYCZNA X100 9'

999 zł 1299 zł - 300 zł

(4)
U Ciebie za 2 dni
Deska turystyczna Stand Up Paddle Compact S pneumatyczna
Koniec serii
ITIWIT Deska turystyczna Stand Up Paddle Compact S pneumatyczna

899 zł 1149 zł - 250 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Zestaw SUP Bass Breeze 10'6
Koniec serii
SUP BASS Zestaw SUP Bass Breeze 10'6

2399 zł 2750 zł - 351 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Deska SUP – deska o różnym przeznaczeniu

SUP to jedna z niewielu aktywności wodnych, którą można uprawiać praktycznie w każdych warunkach. Nie musisz czekać na wysokie fale lub ograniczać się do pływania tylko w dni bezwietrzne, kiedy woda jest wyjątkowa spokojna. Deska SUP występuje w kilku różnych wariantach, z których każdy przystosowany jest do innych warunków. Ten sport może uprawiać każdy niezależnie od indywidualnych upodobań. Deska z wiosłem pozwoli Ci na spokojny touring, a surf SUP umożliwi wariacje na wysokich falach. A Ty czego szukasz?

Deska SUP – rodzaje

Do surfingu przeznaczone są deski Surf SUP. Charakteryzują się one węższym przodem i tyłem, są krótsze oraz mają mocniejszy rocker w porównaniu z innymi deskami SUP. Taka budowa wpływa na większą zwrotność deski SUP i lepsze przystosowanie do surfowania. Jednocześnie jednak traci ona na stabilności, co sprawia, że na spokojnych wodach trudno nad nią zapanować.

Na spokojne wody przeznaczona jest deska SUP touring. Jej budowa pozwala na swobodne ślizganie się po wodzie. Sprzyja temu dłuższy deck oraz ostrzejszy dziubek. Świetnie sprawdzi się dla początkujących, ponieważ dzięki szerszemu tyłowi łatwiej utrzymać na niej równowagę. Zazwyczaj jest to deska z wiosłem umożliwiającym poruszanie się z wykorzystaniem siły własnych rąk.

Najbardziej uniwersalne są deski allround. Wyróżniają się dużą stabilnością, którą zawdzięczają większej szerokości, długości i grubości. Zostały wyposażone w odpowiedni rocker, przez co można spróbować na nich swoich sił również na falach. Przed Tobą zakup pierwszej deski? Taka deska do pływania na stojąco na pewno pozwoli Ci dobrze zacząć przygodę z SUP.

Są jeszcze deski race dla fanów zawrotnych prędkości. Na nich najłatwiej się rozpędzisz!

Dłuższa, czy krótsza?

Deska SUP musi być dopasowana zarówno do Twoich umiejętności, wzrostu, jak i wagi. Pojemność deski informuje nas, jak duży ciężar może utrzymać. Większą wyporność zapewniają deski o większej pojemności. Jeżeli natomiast chodzi o długość deski, to dużo zależy od jej rodzaju. Dłuższa jednak zawsze oznacza większą szybkość i stabilność, z kolei krótsza lepszą zwrotność.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę