Rakietki do tenisa stołowego

48 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
 

Rakietki do tenisa stołowego nie tylko do amatorskich rozgrywek

Niemal każdy ma za sobą przynajmniej jedną grę w tenisa stołowego. Zakończyła się ona większym lub mniejszym sukcesem, ale z pewnością wszyscy zgodnie mogą stwierdzić, że jest to sport, który na poziomie amatorskim nie wymaga szczególnych umiejętności. Jeżeli jednak chcesz wznieść się na wyższy poziom, być może masz w planach udział w zawodach, musisz trenować częściej oraz intensywniej. Zarówno debiutanci jak też doświadczeni już gracze potrzebują paletki do ping ponga. Oprócz stołu, paletki i piłeczek nie potrzebujesz nic więcej, aby rozpocząć grę. Rakieta do tenisa stołowego odgrywa ważną rolę na każdym etapie nauki. Jeżeli jest dobrej jakości i właściwie dopasowana do naszych umiejętności, to nie pozwoli się nam zniechęcić do dalszych treningów. W późniejszym czasie pomoże Ci doskonalić technikę i maksymalnie wykorzystywać już zdobyte umiejętności.

Jak zbudowana jest rakietka do tenisa stołowego?

Różnią się ceną, ale wszystkie mają podobną budowę. Składają się z kilku warstw drewna oraz dwóch okładzin. Do trzymania przeznaczony jest stosunkowo krótki uchwyt, idealnie dopasowany do wielkości i kształtu dłoni. Najlepiej wybrać model z bardziej anatomicznym kształtem uchwytu, będzie lepiej leżał w ręku. Jeżeli zależy Ci na większej kontroli nad piłką, dobrym wyborem będzie rakieta do tenisa stołowego z łagodniejszą powierzchnią. Musisz jednak liczyć się z mniejszą siłą uderzenia. Twardsza rakietka do tenisa stołowego pozwoli Ci uderzyć z większą siłą i piłeczka poruszać się będzie szybciej, co wpływa na ograniczenie kontroli.

Szybkość, kontrola i rotacja

To 3 najważniejsze właściwości rakietek. Szybkość uzależniona jest od rodzaju powierzchni oraz grubości deski. Lepszą kontrolę zyskamy przy obniżeniu parametru szybkości, z kolei rotacją nazywamy zdolność do podkręcania piłki, jest ona możliwa w przypadku przyczepności okładziny.

Rakietki do tenisa stołowego mają grubość od 1-2 cm. Najcieńsze są dla graczy defensywnych, najlżejsze dla początkujących.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę