Sporty rakietowe

80 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Rakieta do tenisa plażowego Sandever BTR 560
Zestaw rakietek do tenisa plażowego Woody Racket
Rakieta do tenisa plażowego BTR 510
Trenażer do tenisa
ARTENGO Trenażer do tenisa

69,99 zł

(3)
Dostawa za 2 dni
Zestaw do tenisa plażowego Experience
Ostatnie sztuki
SANDEVER Zestaw do tenisa plażowego Experience

39,99 zł 54,99 zł - 15,00 zł

(3)
Dostawa za 2 dni
Piłka do tenisa plażowego Sandever BTB 900
Piłka do tenisa plażowego BTB 100X2
SANDEVER Piłka do tenisa plażowego BTB 100X2

19,99 zł 9,99 zł/pce

(7)
Dostawa za 2 dni
Zestaw do tenisa plażowego SET BTR 190
Rakieta do tenisa plażowego Sandever BTR 500
Zestaw do gry 2 dyski i ręcznik - tarcza
Ostatnie sztuki
SANDEVER Zestaw do gry 2 dyski i ręcznik - tarcza

49,99 zł 94,99 zł - 45,00 zł

Dostawa za 2 dni
Rakieta do tenisa plażowego BTR 960 BLAST
Rakieta do tenisa plażowego Sandever BTR 900 Control O
Raty 0%
 

Nauka gry w tenisa - jakie sporty mogą w niej pomóc?

Profesjonalny tenis to złożony sport. Wymaga on prawidłowego poruszania się po korcie oraz umiejętności uderzeń z odpowiednią siłą i rotacją. Przygodę z tenisem warto rozpocząć pod okiem zawodowego trenera, który dobrze wytłumaczy nam tajniki tego sportu. Dobrym pomysłem może być zapisanie się również do akademii tenisa. Dużo pracy należy jednak włożyć samodzielnie. Istnieje wiele tenisowych dyscyplin, których uprawianie może posłużyć jako element nauki tenisa. Akcesoria potrzebne do każdej z gier znajdziesz w ofercie sklepów Decathlon.

Jedną z dyscyplin, które mogą pomóc doskonalić technikę młodemu tenisiście, jest speedball. Sport ten wykorzystuje rakietę oraz piłkę, która przymocowana jest za pomocą żyłki do statywu. Ma ona wiele odmian, jednak najpopularniejszą jest gra singlowa, w której uczestniczy dwóch graczy. Jeden z nich zagrywa piłkę, która rotuje wokół statywu. Zadaniem drugiego jest ją odbić, zmieniając kierunek jej obrotu. W asortymencie sklepu Decathlon znajdziesz różne akcesoria potrzebne do tej gry. Wśród nich są m.in. całe zestawy obejmujące słupek, dwie rakiety i piłkę lub każdy z pojedynczych elementów.

Jakie inne tenisowe sporty można wykorzystać do nauki tenisa?

Dyscypliną, która może wspomóc treningi tenisa, jest pickeball. Sport ten jest mieszanką tenisa, pingponga i badmintona. Polega on na przebijaniu przez siatkę polimerowej piłeczki za pomocą kompozytowych rakietek. Prędkość lotu piłki jest trzy razy mniejsza niż w klasycznym tenisie. Trzy razy mniejszy jest również kort. Pickeball to znakomita dyscyplina, która będzie odpowiednia dla dorosłych i dzieci, którzy stawiają pierwsze kroki na korcie i chciałyby opanować podstawowe zasady tenisa. W naszym sklepie znajdziesz rakietki i piłki do pickeballa.

Kolejną odmianą, której popularność nieustannie rośnie, jest tenis plażowy. Dyscyplina ta jest połączeniem tenisa oraz siatkówki plażowej. Potyczka rozgrywa się na piaskowym boisku przystosowanym do siatkówki plażowej. W rozgrywce na ogół uczestniczy dwóch graczy. Zawodnicy przebijają rakietkami piłkę na drugą stronę. Punkt naliczany jest w momencie, kiedy spadnie ona na pole przeciwnika. Zachęcamy do sprawdzenia asortymentu sieci sklepów Decathlon. Znajdziesz tam wiele akcesoriów do uprawiania tenisa plażowego m.in. rakietki i piłki.

Rakiety tenisowe, piłki i inne akcesoria znajdziesz w sklepach sieci Decathlon!

Jak widać, istnieje wiele dyscyplin, które mogą ułatwić zaczęcie przygody z tenisem. Ale tak naprawdę uprawiać może je każdy. Są one skierowane do dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania. Jeżeli dla kogoś tenis jest trudną dyscypliną, warto zapoznać się z zasadami gry alternatywnych sportów. W asortymencie sklepów Decathlon znajdziesz akcesoria do takich gier jak speedball, tenis plażowy, frontenis, pickeball czy baskijska pelota.

Zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych sklepów stacjonarnych, gdzie znajdziesz szeroki wybór akcesoriów tenisowych. Zachęcamy również do skorzystania z możliwości zakupów online w naszym sklepie internetowym Decathlon.pl. Gwarantujemy darmową wysyłkę, która błyskawicznie dotrze pod Twoje drzwi. Uprawiaj tenis wraz z siecią sklepów Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę