Odzież do teqball

72 oferty
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Spodenki do piłki nożnej z kieszeniami na suwak Viralto Zip
Ostatnie sztuki
KIPSTA Spodenki do piłki nożnej z kieszeniami na suwak Viralto Zip

39,99 zł 49,99 zł - 10,00 zł

Najniższa cena 49,99 zł

(20)
Spodenki do piłki nożnej Kipsta Viralto Club
-15% z kodem STYLOWE
Spodenki do piłki nożnej dla dzieci Kipsta Viralto Solo 520JR
Ostatnie sztuki
KIPSTA Spodenki do piłki nożnej dla dzieci Kipsta Viralto Solo 520JR

29,99 zł 34,99 zł - 5,00 zł

Najniższa cena 34,99 zł

(3)
Koszulka piłkarska halowa dla dorosłych Imviso
Ostatnie sztuki
KIPSTA Koszulka piłkarska halowa dla dorosłych Imviso

29,99 zł 49,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 49,99 zł

SPODENKI do piłki nożnej halowej damskie
Ostatnie sztuki
IMVISO SPODENKI do piłki nożnej halowej damskie

24,99 zł 39,99 zł - 15,00 zł

Najniższa cena 39,99 zł

Spodenki do piłki nożnej Kipsta Viralto II
-15% z kodem STYLOWE
Spodenki do piłki nożnej halowej męskie Kipsta
-15% z kodem STYLOWE
Spodenki do piłki nożnej dla dzieci Puma Neymar
-15% z kodem STYLOWE
PUMA Spodenki do piłki nożnej dla dzieci Puma Neymar

99,99 zł 149,99 zł - 50,00 zł

Najniższa cena 149,99 zł

Koszulka replika Hiszpania HOME 2020 dla dzieci
ADIDAS Koszulka replika Hiszpania HOME 2020 dla dzieci

179,99 zł 229,99 zł - 50,00 zł

Najniższa cena 229,99 zł

KOSZULKA do piłki nożnej halowej damska
Ostatnie sztuki
IMVISO KOSZULKA do piłki nożnej halowej damska

29,99 zł 49,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 49,99 zł

Koszulka piłkarska halowa dla dzieci Imviso
Ostatnie sztuki
IMVISO Koszulka piłkarska halowa dla dzieci Imviso

29,99 zł 49,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 49,99 zł

(1)
Koszulka do piłki nożnej damska Kipsta FF100 Hiszpania 2022
Ostatnie sztuki
KIPSTA Koszulka do piłki nożnej damska Kipsta FF100 Hiszpania 2022

39,99 zł 54,99 zł - 15,00 zł

Najniższa cena 54,99 zł

Koszulka piłkarska dla dorosłych Kipsta FF100 Francja
Ostatnie sztuki
KIPSTA Koszulka piłkarska dla dorosłych Kipsta FF100 Francja

29,99 zł 44,99 zł - 15,00 zł

Najniższa cena 44,99 zł

Spodenki piłkarskie damskie Kipsta F900
Ostatnie sztuki
KIPSTA Spodenki piłkarskie damskie Kipsta F900

39,99 zł 59,99 zł - 20,00 zł

Najniższa cena 59,99 zł

(1)
Spodenki do piłki nożnej damskie Kipsta
-15% z kodem STYLOWE
 

Odzież do teqball - co mówią przepisy?

W świetle przepisów strój do teqball wiele nie różni się od dedykowanego piłce nożnej. W praktyce mowa o następującym komplecie: koszulka z krótkim rękawem (lub bez rękawów), spodenki, skarpety i buty. Do dyspozycji zawodników są opaski lub frotki na nadgarstki i głowę. Dopuszczalne jest także stosowanie czapek i jednoczęściowych strojów sportowych. Oficjalne zasady gry nie dopuszczają żadnych innych elementów garderoby, w tym jakże popularnych dresów (zarówno w części, jak i w całości). Wyjątek stanowi sytuacja w której sędzia nie będzie widział ku temu przeciwwskazań. 

Nie bez znaczenia pozostaje kolorystyka ubioru podczas rozgrywek teqballowych. Kolor przewodni zarówno koszulki, jak i spodenek musi wyraźnie odróżniać się od barwy piłki. Co ważne, kolorystyka strojów wszystkich zawodników w drużynie ma być taka sama. Istotne jest także to, aby barwy strojów graczy z przeciwnych zespołów były znacząco różne. 

Aby zidentyfikować poszczególnych graczy klubu lub federacji możliwe jest  umieszczenie na tyle koszulki numeru i napisu. Nie poleca się natomiast tego, aby na stroju znajdowały się treści religijne, polityczne lub świadczące o poparciu dla któregoś z klubu bądź federacji teqball. 

Strój do teqball - jak go skompletować?

Gra w teqball dedykowana jest graczom w każdym wieku - bez względu na płeć. Może stać się ulubioną formą rozrywki zarówno w gronie rodziny, jak i przyjaciół. Zanim jednak zaczniemy przygodę z teqballem należy odpowiednio skomponować odzież. 

Kompletowanie sportowej odzieży do teqball zaczynamy od koszulki. Co ważne, warto wziąć pod lupę jej skład materiałowy. Istotne jest to, aby zapewniała cyrkulację powietrza, jak również nie krępowała ruchów podczas treningu. Wszystkie te oczekiwania spełniają m.in. koszulki marki Kipsta.

I tak najmłodszy gracz może poczuć się jak zawodowy piłkarz Ronaldinho, Carles Puyol czy Luis Figo stawiając na modele w narodowych barwach. Do dyspozycji mają 100 procentową bawełnę. Ten miękki i przyjemny materiał gwarantuje swobodę ruchów, a dopasowany krój dodaje animuszu. Co ważne, koszulka odprowadza wilgoć. Podobnie jest w przypadku modeli koszulek damskich do teqballa, jak również męskich. 

Bardzo istotną rolę na drodze do skompletowania odzieży do teqballu odgrywają spodenki. Ważne, aby zapewniały one pełen komfort na boisku. Kluczową kwestią jest ich wytrzymałość, jak również przepuszczalność powietrza i odprowadzanie wilgoci. Spodenki powinny być dopasowane do budowy ciała i wyposażone w gumkę, która zabezpieczy je przed zsuwaniem się w trakcie dynamicznych zagrań. Warto przyjrzeć się także ich gramaturze i składowi materiałowemu. W sklepie Decathlon znajdziesz wpisujące się w te wymagania, wysokiej jakości spodenki zarówno dla dzieci, jak i kobiet oraz mężczyzn. Będą one doskonałym uzupełnieniem dostępnych w naszej ofercie koszulek. 

Teqball - gra, którą można polecać każdemu

Teqball to rozwijająca się dyscyplina sportu, która z roku na rok zdobywa popularność zarówno w naszym kraju, jak i na świecie. W 2019 roku został założony Polski Związek Teqballa przez jego prezesa - Michała Listkiewicza. Reprezentacja Polski jest uczestnikiem największych zawodów, w tym m.in. mistrzostw świata. Polscy sportowcy regularnie wracają z największych turniejów w medalami.

O ile strój sportowy jest bardzo zbliżony do piłkarskiego, o tyle zasady gry znacznie się różnią. Mecze odbywają się w obiekcie (hali lub na zewnątrz), w którym znajduje się boisko teqballa o powierzchni 10 m szer. i 12 m dł. (wysokość sufitu to minimum 5 metrów). W jego centrum ustawiony jest stół do teqball przywodzący na myśl dedykowany rozgrywkom w ping-ponga. Jego charakterystyczną cechą jest wygięcie (krzywizna). Blat może być wykonany z drewna, polimeru, metalu i innych  kompozytów zaakceptowanych przez FITEQ. Linia wyznaczająca jego środek dzieli go na dwie równe połowy. 

Gry nie można uznać za zbyt agresywną i nie jest do niej wymagany specjalistyczny sprzęt sportowy. Używana w niej piłka do teqballa jest kulista i najczęściej wykonana ze skóry. Mecz możemy rozegrać na trzy sposoby. Pierwszy, czyli singiel dedykowany jest duetowi. Dwóch zawodników staje wówczas po obu stronach siatki. Kolejny, to debel. Tutaj każdy z zespołów składa się z dwóch zawodników. Mamy także do czynienia z drużynowymi mistrzostwami. Mowa o serii spotkań gdzie single i deble są rozgrywane na przemian. Wygrana podyktowana jest stosunkiem zwycięstw do porażek drużyn, które stają ze sobą w szranki. 

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę