Napoje izotoniczne

39 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Tabletki musujące Power tabs
ISOSTAR Tabletki musujące Power tabs

14,99 zł 124,92 zł/kg

(44)
U Ciebie za 2 dni
Napój izotoniczny w proszku ISO brzoskwiniowy 650 g
Napój izotoniczny w proszku ISO czerwone owoce 2 kg
Isoactive izotonik funkcjonalny saszetka
Najniższa cena
ISOSTAR ACTIFOOD 90G #EL ENERG
Najlepiej oceniany
Napój izotoniczny w proszku ISO+ pomarańczowy 2 kg
Koncentrat izotoniczny UNISPORT NUTREND 500ml
Tabletki Energy Cytrynowe x4
ISOSTAR Tabletki Energy Cytrynowe x4

24,99 zł 260,31 zł/kg

(11)
Sprawdź dostępność w sklepie
Tabletki do dezynfekcji wody Javel Aqua
Najlepiej oceniany
NO BRAND Tabletki do dezynfekcji wody Javel Aqua

24,99 zł 1,25 zł/pce

(2)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Napoje izotoniczne – woda, minerały i energia

Można wybrać takie gotowe do spożycia w wygodnych butelkach lub też do samodzielnego przygotowania, wymagające rozpuszczenia proszku w wodzie. Mają różne smaki i kolory, ale ich najważniejszą cecha to pozytywny wpływ na organizm człowieka w trakcie wysiłku fizycznego. Napoje izotoniczne piją biegacze, kolarze, alpiniści, kulturyści i miłośniczki fitnessu. Są przeznaczone dla osób aktywnych, które w okresie wzmożonego treningu potrzebują więcej minerałów i lepszego nawodnienia niż przeciętny człowiek. Napoje izotoniczne wspierają więc nie tylko efekty treningowe, ale też prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Czym są napoje izotoniczne?

Pomimo że piją je wszystkie osoby aktywne, nie każda z nich jest świadoma ich oddziaływania na organizm oraz składników, które się w nich znajdują. Napoje izotoniczne to woda, minerały i witaminy. Ich głównym zadaniem jest uzupełnienie zapotrzebowania organizmu na energię i wyrównanie deficytów wody, które powstały na skutek wysiłku fizycznego. Najczęściej występują w formie gotowych płynnych mieszanek, jednak coraz więcej osób korzysta z alternatywy w postaci proszku, który należy rozpuścić w wodzie w odpowiednich proporcjach.

Napoje izotoniczne umożliwiają przeprowadzenie bardziej efektywnego treningu oraz wspierają proces regeneracji organizmu. Wraz z potem tracimy ważne dla nas mikroelementy, przede wszystkim potas, sole i magnez. Jeżeli pojawia się ich deficyt, pogorszeniu ulega stan całego naszego organizmu. Dużym problemem jest niedobór magnezu, którego skutkiem jest m.in. kurczliwość mięśni.

Napoje izotoniczne dla lepszego nawodnienia

Dlaczego nie można pić po prostu tylko wody? Napoje izotoniczne zawierają dodatkowo składniki odżywcze, które w podobnych proporcjach występują również w pocie ludzkim i osoczu krwi. To oznacza, że ich wchłanialność jest lepsza i bardziej efektywna, jeżeli porównamy ją do wchłanialności zwykłej wody.

Gotowe napoje izotoniczne, czy w proszku? Cytryna, pomarańcza, czy truskawka? Niezależnie na co się zdecydujesz, możesz liczyć na szybkie nawodnienie i bardziej efektywny trening! Sprawdź także woda i napoje bezcukrowe i drinki energetyczne.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę