Plecaki turystyczne i trekkingowe

12 ofert

Dostawa do Paczkomatu

Zamów do 15:00, aby odebrać następnego dnia

Plecak turystyczny Quechua Arpenaz NH100 30 litrów
Plecak turystyczny Quechua MH500 30 litrów
Plecak turystyczny dla dzieci Deuter Fox 30
Plecak turystyczny Quechua NH500 30 l
QUECHUA Plecak turystyczny Quechua NH500 30 l

189,99 zł

(9)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Trekking, hiking i wspinaczka - parę słów na temat turystyki kwalifikowanej

Turystyka kwalifikowana to wspaniały sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Sam termin określa kilka rodzajów turystyki. Należą do niej między innymi: turystyka piesza górska i nizinna, turystyka motorowa i rowerowa, narciarska, kajakowa i żeglarska oraz jeździecka. Mimo, że rodzaje te znacznie się od siebie różnią, posiadają ze sobą wiele wspólnego. Między innymi fakt, że wszystkie skupiają się na swojej wąskiej specjalizacji, której podstawą jest przemierzanie świata. Turystyka kwalifikowana wymaga specjalistycznego przygotowania uczestnika, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Turysta powinien umieć zachować się odpowiednio w środowisku naturalnym, po którym się porusza a także w ośrodkach turystycznych, w których spędza nocleg itp. Musi umieć posługiwać się sprzętem, który jest konkretnemu rodzajowi turystyki dedykowany. W turystyce pieszej, która stanowi ogromną gałąź turystyki kwalifikowanej, coraz częściej pojawia się pojęcie trekkingu. Jest to połączenie elementów wspinaczki z hikingiem, czyli pieszymi wycieczkami po różnego typu terenach. Trekking to kilkudniowy hiking - tak można zdefiniować to pojęcie w największym skrócie. Jest to więc długa, piesza wycieczka, której elementem jest spanie w obiektach noclegowych typu schronisko turystyczne lub też pod gołym niebem czy w namiocie. To fantastyczny sposób na prawdziwy, jakościowy wypoczynek i połączenie się z naturą. Aby jednak móc cieszyć się trekkingiem w pełni, należy zaopatrzyć się w dedykowany tej formie wypoczynku sprzęt turystyczny. Podstawą jest dobre obuwie i odpowiednio dobrany plecak turystyczny.

Plecak 30l - podstawowe rodzaje tych akcesoriów zależne od celu użytkowania

Plecak o pojemności 30 l to propozycja dla osób, które szukają ekwipunku zarówno na wędrówki piesze jak i górskie a nawet podróże alpinistyczne. Na rynku znajdziesz szeroki wybór różnych rodzajów plecaków. Są to między innymi plecaki trekkingowe, górskie i turystyczne. Te ostatnie stanowią najpopularniejszy rodzaj, który świetnie sprawdza się podczas weekendowych wypadów turystycznych. Są też odpowiednim akcesorium na jednodniowe podróże, zarówno po górach i lasach jak i po mieście. Zmieści się w nich bowiem wszystko, czego potrzeba na niedługi okres czasu. Plecak turystyczny 30 l wyposażony jest w liczne kieszenie, do których pochować można swoje rzeczy; szerokie szelki, które nie wbijają się w ramiona i pozwalają na utrzymanie wysokiego poziomu komfortu, nawet po wielu godzinach chodzenia; pas biodrowy i piersiowy, który pozwala na odciążenie rąk i pleców oraz w siateczkę, która służy odpowiedniemu wietrzeniu pleców. Jest to opcja znacznie wygodniejsza niż plecak miejski. Ekwipaż trekkingowy posiada zazwyczaj wszystkie wymienione wyżej cechy, ale dodatkowo wyposażony jest jeszcze w liczne troczki i pasy, które służą do przytwierdzania różnego typu ekwipunku. Wybierając się na wyjazd kilkudniowy bądź jednodniowy, ale wymagający większej liczby sprzętów, model trekkingowy 30l sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż mniejsze plecaki 20l. Możesz przytroczyć do niego rzeczy takie jak karimata, śpiwór, kije turystyczne czy kubek. Plecak górski natomiast cechować się musi tym, co model trekkingowy i turystyczny, ale powinien być wykonany z materiału o większej wytrzymałości. Narażony jest bowiem na trudniejsze warunki.

Pas biodrowy i piersiowy - system nośny. Co warto wiedzieć przed zakupem plecaka turystycznego 30l

Planując zakup odpowiedniego plecaka, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Jak zaznaczyliśmy w powyższym akapicie, inaczej prezentują się plecaki do turystyki górskiej a inaczej do miejskiej czy pieszej. Kupując ekwipaż, zastanów się, jaki model sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej. Mimo podobnej konstrukcji, różnią się one bowiem istotnymi szczegółami. Gdy ustalisz już, który rodzaj plecaka jest dla Ciebie najkorzystniejszy, zwróć uwagę na konkretne elementy uzupełniające, które posiada. Obejrzyj dokładnie wszystkie komory i kieszenie, zwracając uwagę na to, co i w jakiej ilości się do nich zmieści. Sprawdź czy są one odpowiedniej wielkości, czy wejdzie do nich telefon, aparat, kompas i inne sprzęty turystyczne. Dowiedz się, jak są zapinane, czy posiadają pas biodrowy i piersiowy, czy i jaki wykorzystano w nim system wentylacji. Są to niezwykle istotne kwestie, które należy wziąć pod uwagę kupując wszechstronny plecak z przeznaczeniem turystycznym czy trekkingowym. Dobry plecak musi zapobiegać poceniu się. Mokre plecy w połączeniu z wiatrem i chłodem prowadzić mogą do problemów zdrowotnych. Podobnie jak źle dobrany system nośny. Umieszczony na odpowiedniej wysokości pas piersiowy i biodrowy znacznie odciąża kręgosłup i pozwala na zachowanie większej wygody nawet podczas wielogodzinnych wypraw po terenach górskich.

System wentylacyjny, kieszonki i troczki - na co zwrócić uwagę wybierając plecak na wyprawę turystyczną

System wentylacyjny to jeden z najważniejszych elementów akcesoriów turystycznych, który bezpośrednio wpływa na wygodę i komfort użytkowania. Wzmożony wysiłek i ciężar, który nosimy podczas długich eskapad, powodują silne pocenie się. To z kolei może skutkować bólem lędźwi a nawet atakiem rwy kulszowej. Dlatego tak ważny jest dobry jakościowo mechanizm wentylacyjny. Skóra powinna bowiem mieć możliwość swobodnego oddychania a pot powinien być odprowadzany na zewnątrz. W tym celu stosuje się dwa tryby wentylacyjne do wyboru. Pierwszym z nich jest tryb meshowy, który składa się ze specjalnych poduszek, tworzących kanały, które służą wentylowaniu przestrzeni między ciałem człowieka a plecakiem. Cyrkulacja powietrza jest na tyle sprawna, że ubrania nie ulegają przepacaniu. Drugim rozwiązaniem jest struktura siatkowa. Na tyle sprzętu turystycznego znajduje się w takim przypadku siatka, która rozpięta jest pomiędzy specjalnymi pręcikami. Zapobiega to styczności ciała z ekwipażem. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, jednak są niezwykle istotne, zwłaszcza podczas wielogodzinnego trekkingu. Poza wentylacją, należy także zwrócić szczególną uwagę na kształt i wielkość kieszonek oraz na ilość troczków. Przy niewielkich gabarytach ekwipunku, do którego nie zawsze uda się pomieścić wszystko, co konieczne, ważne jest, aby posiadać liczne uchwyty, które pozwolą na przenoszenie części sprzętu na zewnątrz.

Lekki plecak górski 30 l - co uda się zapakować do akcesorium o tej pojemności

Akcesoria o tej pojemności z założenia przeznaczone są na krótkie wyjazdy turystyczne. Świetnie nadają się więc na jednodniowe wędrówki na łonie natury, wyjazdy survivalowe oraz na weekendowe trekkingi po górach i lasach. Z uwagi na niezbyt wielki rozmiar, spakujesz do nich tylko niezbędny ekwipunek. Do podstawowego zaopatrzenia turysty kwalifikowanego należą miedzy innymi kurtka przeciwdeszczowa, czapka, rękawiczki, buff lub chustka, bielizna termiczna i polar. Ponadto ważne są elementy takie jak mapa lub urządzenie GPS, telefon, latarka i apteczka zawierająca podstawowe leki i opatrunki. Nie można także zapomnieć o pożywieniu i wodzie. Ważne jest, aby plecak posiadał boczne kieszenie, z których w łatwy i szybki sposób wyciągniesz napój, gdy poczujesz się spragniony/spragniona oraz przekąskę, gdy złapie Cię głód. Gdy zamierzasz wybrać się na eskapadę dłuższą niż jednodniowa, weź pod uwagę ewentualne załamanie pogody. Aby zapobiec przemoczeniu, zaopatrz się w specjalny, zewnętrzny pokrowiec przeciwdeszczowy. O ile nie stanowi on jednego z elementów plecaka. Część ekwipaży jest bowiem w niego zaopatrzona. Praktycznym rozwiązaniem jest doczepianie części rzeczy do troczków. W łatwy sposób można zaoszczędzić dzięki temu miejsce w środku bagażu. W ten sposób przenosić można na przykład kask wspinaczkowy, dodatkowe buty, kije trekkingowe a także karimatę czy śpiwór.

Plecak trekkingowy o pojemności 30 litrów - na co zwrócić szczególną uwagę

Jeśli rozważasz zakup plecaka do turystyki kwalifikowanej, jesteś zapewne zaawansowanym bądź początkującym amatorem outdooru. Wiesz zatem, że wybierając się na wypad trekkingowy czy górski, musisz zaopatrzyć się w szereg akcesoriów a także wybór, przeznaczonej do danego rodzaju turystyki, odzieży. Wiesz zatem także, że rzeczy te należy mądrze i sprawnie spakować. Do tego niezbędny jest wysokiej jakości turystyczny, górski bądź trekkingowy plecak. Aby dokonać najlepszego z możliwych wyboru, musisz zwrócić uwagę na wiele różnych parametrów. Jedną z ważniejszych rzeczy jest indywidualna konstrukcja plecaka. Kupując przez internet, nie jesteś w stanie przymierzyć go i sprawdzić, czy będzie Ci w nim wygodnie. W takim przypadku należy dowiedzieć się, czy pas piersiowy i biodrowy jest regulowany pod względem wysokości. Ciężar powinien być bowiem rozłożony po równo na kręgosłup, biodra i piersi. Jako, że proporcje ciała ludzi znacznie się od siebie różnią, odpowiednie dopasowanie wysokości pasów stanowi element niezwykle ważny. Jeden z pasów powinien opierać się na kościach biodrowych a drugi na środku klatki piersiowej. Ponadto, szelki plecaka powinny dokładnie obejmować ramiona użytkownika. Dobry sprzęt musi spełniać wymienione wyżej warunki. Poza tym, powinien posiadać dobrze wypełnione pasy naramienne. Nie powinny one sprawiać bólu, spowodowanego wbijaniem się materiału w ciało. Należy tez zwrócić uwagę na jakość wykonania sprzętu oraz wytrzymałość użytych materiałów. Tkanina, z której jest uszyty, powinna cechować się wysoką gramaturą, solidnością i lekkością. Szwy muszą być gęste i grube, najlepiej podwójne lub potrójne. Jakość nici również jest w tym przypadku niepodważalnie istotna.

Dodatkowe funkcje - co jeszcze powinien posiadać dobry plecak turystyczny do 30l

Poza podstawowymi funkcjami, które pełni wygodny ekwipaż, dobrej jakości sprzęt cechuje się także dodatkowymi udogodnieniami. Istotnym elementem każdego bagażu jest liczba komór. Są bowiem opcje jednokomorowe i dwukomorowe. Egzemplarze dwukomorowe pozwalają na lepsze rozplanowanie przestrzeni. Do dolnej części można bowiem schować rzeczy, z których korzystamy rzadziej, na przykład śpiwór, pelerynę czy kurtkę. Z kolei rzeczy, które potrzebne są na już, czyli przykładowo butelka z wodą czy bidon z herbatą oraz drobne przekąski typu baton, orzeszki czy czekolada, powinny znajdować się pod ręką. Z tego powodu ważne jest, aby nasz sprzęt posiadał dodatkowe przestrzenie boczne. Najlepiej jest, gdy zabezpieczone są one siatką lub paskami kompresyjnymi, aby podczas pobytu w trasie nie uległy zgubieniu. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to, czy Twój tornister posiada małe przegrody na drobne sprzęty, takie jak telefon czy kompas. Dobrym rozwiązaniem jest, gdy znajdują się one w klapie lub na przedzie torby. Klapa, która nie występuje we wszystkich egzemplarzach, zalecana jest ze względu na wzmocnioną ochronę sprzętu przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Wybierając się na trekking wielogodzinny lub kilkudniowy, weź pod uwagę możliwość opadów deszczu. W celu zabezpieczenia swoich rzeczy, zaopatrz się w pokrowiec przeciwdeszczowy. Niektórzy producenci dołączają go w gratisie, ale nie jest to standardowe rozwiązanie. Część z nich instaluje także specjalny gwizdek alarmowy. Może on uratować życie, dlatego, jeśli Twój egzemplarz go nie ma, rozważ jego zakup.

Sprawdź szeroką ofertę plecaków turystycznych i trekkingowych w sklepie internetowym Decathlon.pl

W turystycznym sklepie internetowym Decathlon znajdziesz szeroki wybór plecaków do 30 litrów oraz egzemplarzy o pojemności 35l. Posiadamy opcje damskie i męskie w wielu kolorach. Znajdziesz u nas komfortowe ekwipaże na sezon letni i zimowy. Ta wielkość plecaka dedykowana jest wyjazdom jednodniowym bądź dwudniowym. Nadaje się także do noszenia podczas biegania. W sklepie górskim online Decathlon.pl znajdziesz także większe plecaki, na wyjazdy dłuższe niż dwa dni oraz mniejsze, na kilkugodzinny trekking. Posiadamy bowiem także plecaki turystyczne 20l oraz 25l. Szukając odpowiedniego sprzętu, wybierz plecak dopasowany zarówno do Twoich potrzeb jak i do sylwetki. Jeśli nie masz pewności, na czym powinieneś/powinnaś się skupić, skontaktuj się z naszym personelem. Na naszej stronie internetowej, w zakładce produktu, znajdziesz numer telefonu, pod który możesz do nas dzwonić oraz link do chatu z jednym z naszych specjalistów. Nasza szeroko przeszkolona kadra chętnie pomoże Ci rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości. Doradzamy bowiem zarówno w sprawach wyboru odpowiedniego ekwipunku jak i w kwestiach wysyłki czy cen. Abyś zyskał/zyskała jak najlepsze wyekwipowanie przy jak najmniejszych kosztach, zwróć się do nas o pomoc. W Decathlon, zadowolenie Klientów stawiamy bowiem na pierwszym miejscu.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę