Namioty trekkingowe

53 oferty

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Namiot Hannah Rider 2 Alu 4000mm
HANNAH Namiot Hannah Rider 2 Alu 4000mm

879,00 zł 1099,00 zł - 220,00 zł

 

Namioty trekkingowe – noc na długodystansowym szlaku

Wędrówka po górach i trudnym terenie, ale również po nizinach to dla wielu ogromna pasja. Kilkudniowy pobyt na łonie natury, zmagania z trudnymi warunkami pogodowymi i pokonywanie własnych słabości to ciekawy sposób na spędzanie czasu wolnego i aktywne wakacje. Outdoorowcy potrzebują jednak „przenośnych domów”, którymi są namioty trekkingowe.

Pierwsze namioty wyróżniały się ciężką konstrukcją, trudno było je rozłożyć bez wykorzystania dodatkowych narzędzi. Te czasy mamy jednak już za sobą…na szczęście! Dzisiaj namioty trekkingowe są lekkie i kompaktowe, cechują się niewielką wagą i wielkością po złożeniu. Wykorzystywanie coraz nowszych patentów pozwala nam lepiej dopasować namiot trekkingowy do zmieniających się oczekiwań outdoorowców i tym zaproponować coraz lepsze rozwiązania – namioty mniejsze, lżejsze, bardziej wytrzymałe, łatwe w rozkładaniu i odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych.

Komfort w ekstremalnej podróży

Namioty trekkingowe mają przestronne sypialnie, jednocześnie na tyle małe, aby namiot zajmował niewiele miejsca w bagażu podróżnym, często przecież musimy nosić go na plecach. Wejście do niego jest duże, co z pewnością przekłada się na dużą wygodę, jak również sprawniejszą wentylacją wnętrza namiotu. Namioty trekkingowe składają się i rozkładają łatwo i szybko. Mamy świadomość, że w ciągu tygodnia czy dwóch te czynności będziesz powtarzać wielokrotnie. Udoskonaliliśmy prostą konstrukcję, łącząc jej niewielką ilość pałąków z trwałością i solidnością. Jeżeli planujesz wyprawę w wyższe partie gór, to zdecyduj się na namiot trekkingowy o opływowym kształcie, który jest mniej podatny na podmuchy wiatru.

Namioty dostępne w naszym sklepie są wykonane z wodoodpornych materiałów. Podczas wyprawy będziesz mieć wystarczająco dużo wrażeń, deszcz w namiocie nie jest Ci więc do niczego potrzebny.

Lekkie namioty trekkingowe

Na wagę namioty ma wpływ wiele czynników, przede wszystkim dodatkowe udogodnienia i wielkość namiotu. Najlżejsze są te z małymi przedsionkami bądź całkowicie ich pozbawione. Mniejszą wagą charakteryzują się ponadto namioty trekkingowe niższe i z mniejszą ilością pałąków. Nie zawsze jednak będzie to namiot idealny. Warto jest obiektywnie spojrzeć na cechy namiotu, który ma nam zapewnić schronienie być może w trudnych warunkach. Niech ma on dodatkowo sypialnie połączoną z tropikiem, drzwi i sypialnię z moskitierami, a także cechuje się konstrukcją odporną na silne podmuchy wiatru.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę