Deski i wiązania wakeboard

14 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Deska WAKEBOARD 500 JIB 144 CM
Raty 0%
WIĄZANIA OTWARTE DO WAKEBOARD 100
Najniższa cena
Deska wakeboard Wakeboarding 500 Block 132 cm
Wiązania do wakeboardu Nitro
Ostatnie sztuki
JOBE Wiązania do wakeboardu Nitro

749,99 zł 849,99 zł - 100 zł

U Ciebie za 2 dni

Deska wakeboard - czym jest i jak podbiła serca każdego, kto kiedykolwiek spróbował wakeboardingu

Wakeboarding to powstały stosunkowo niedawno sport wodny. Polega on na płynięciu w pozycji stojącej na specjalnej desce wakeboardowej, która ciągnięta jest przez łódź bądź stworzony do tego wyciąg, znajdujący się na regulowanym akwenie wodnym. Sport ten, zwany potocznie wake'iem jest połączeniem snowboardingu, surfingu i jazdy na nartach wodnych. Prototyp deski wake powstał w 1985, jednak nie przypominał on zbytnio desek współczesnych producentów, których produkty znaleźć można w ofercie sklepów wakeboardowych. Kształt, rozmiar oraz waga sprzętu ewoluowały na tyle, że sport ten zmienił swe oblicze. Do desek dodano wiązania, których wcześniej nie było wcale. Dzięki temu rozwiązaniu pływający mogą pozwolić sobie na ciekawszą „jazdę” po powierzchni wody. Nowsza technologia pozwoliła na uzyskanie większej stabilności deski a lepszej jakości materiały, większego komfortu pływania. Dzięki temu dzisiejszy wake nie jest już niszowym sportem wodnym a stał się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu wolnego w miastach. Regulowane akweny wodne z wyciągiem do wakeboardingu znajdują się praktycznie w całym kraju. Jeśli zastanawiasz się czy warto spróbować, odpowiedź jest prosta. Tak. Ten sport to naprawdę świetna zabawa i trening dla całego ciała.

Jak dobrać odpowiednią deskę wakeboard?

W naszej ofercie znajdziesz różnej długości deski wakeboardowe - zarówno tradycyjne jak i pompowane. Jak wybrać deskę najlepszą dla siebie? Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę? Sprzęt do wake'a dobiera się w zależności od stopnia zaawansowania oraz wagi pływającego. Im dłuższa deska, tym większa wyporność, ale i większy opór. Oznacza to, że dłuższa deska utrzymuje większą masę, ale stawia też większy opór, co jest odczuwalne choćby przy wychodzeniu z wody. Nie warto więc kupować deski dłuższej niż zalecana przez producenta ani też krótszej, ponieważ wtedy wystąpią problemy z utrzymaniem się na wodzie - będzie ona zatapiać się pod ciężarem wakeboardzisty. Przy wyborze kieruj się więc zaleceniami producenta sprzętu, dopasowanymi do Twojej wagi, nie płci czy wzrostu. Dzięki temu deska, bez względu na to czy jest damska czy męska, zapewni Ci najlepszy komfort „jazdy”.

Który rodzaj wiązań wakeboardowych jest lepszy?

Mając już odpowiednio dobraną deskę, należy przejść do następnego zadania, jakim jest wybór wiązań wakeboardowych. Można je podzielić na dwie kategorie: otwarte i zamknięte. W tych pierwszych palce stóp są odkryte, te drugie z wyglądu przypominają buty snowboardowe. Wariant otwarty zalecany jest do pływania rekreacyjnego. Wariant zamknięty najczęściej wykorzystywany jest przez zawodników i inne osoby zaawansowane, które potrzebują lepszej ochrony dla stóp i stawów skokowych, narażonych na kontuzję podczas wykonywania trików. Wariant zamknięty lepiej trzyma stopę, ale zmniejsza tym samym jej ruchomość. Reasumując, wiązania zamknięte zazwyczaj wybierane są przez zaawansowanych wakeboardzistów, natomiast otwarte są najpopularniejszymi modelami wśród osób początkujących i średniozaawansowanych. Obie grupy posiadają liczne zalety i pewne wady i stworzone są w innym celu. Jeśli szukasz wiązań do trików i wymagasz wygodniejszego wybicia się i lądowania, a elastyczność nie stanowi dla Ciebie ważnej wartości postaw na zamknięte. Lepiej zabezpieczą Cię przed poszczególnymi rodzajami kontuzji. Jeśli natomiast szukasz wiązań, które sprawdzą się podczas rekreacyjnego pływania po powierzchni wody,ewentualnie do spokojnej jazdy po trailach i boxach, wybierz wariant otwarty.

Idealny prezent na każdą okazję

          Nie masz pomysłu na prezent?
          Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
        
zamów e-kartę