Wędki i kołowrotki

336 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Zestaw FIRSTFISH TRAVEL 5M
Najlepiej oceniany
Wędka Lakeside-5 soft travel 360
Ostatnie sztuki
CAPERLAN Wędka Lakeside-5 soft travel 360

59,99 zł 79,99 zł - 20 zł

(1)
U Ciebie za 10 dni
 

Wędkarstwo zawsze na topie

Mimo że wydaje się, że wędkarstwo zostało wyparte przez wiele innych hobby, to jednak wciąż jest szeroko uprawiane przez wiele osób. Dla znacznej części wędkarzy jest to czynność odprężająca, pozwalająca zredukować stres, a do tego wyjątkowo budująca – trudno porównać radości ze schwytanej po kilku godzinach ryby z czymkolwiek innym. Kim jednak byłby wędkarz, gdyby nie towarzyszyła mu solidna, wytrzymała wędka? Doskonałej jakości wędki można z kolei znaleźć w szerokim asortymencie sklepu Decathlon.

Jaką funkcję pełni kołowrotek wędkarski?

Kołowrotki to zdecydowanie najważniejszy element każdej wędki. Są one swoistym magazynem dla żyłki wędkarskiej, odpowiadają za jej prawidłowe napięcie, a do tego zapobiegają jej zerwaniu w razie złapania większej ryby. Rodzaj kołowrotka i jego budowa jest w dużej mierze uzależniona od tego, jaką metodę wędkarską stosujemy. Dlatego też można wyróżnić m.in. kołowrotki spławikowe, gruntowe, muchowe oraz morskie. Chcąc mieć pewność, że połów nie będzie niczym zakłócony, sprawdź nasze produkty!

Jaką wędkę wybrać?

Rodzaj wędki także zależy od tego, jaki rodzaj połowu stosujemy. Popularna jest chociażby bolonka, która służy do wędkarstwa metodą bolońską, stworzoną na potrzeby połowów w rzekach o słabym, średnim, jak i szybkim uciąg. Wędki bolonki posiadają zazwyczaj długość od 4 do 6 metrów. Najpowszechniejsze są z kolei wędki spławikowe (czyli baty, odległościówki, tyczki itp.), jednak warto pamiętać, że metoda spławikowa, mimo popularności, bywa dość trudna do amatorów. Będzie Ci jednak zdecydowanie łatwiej z profesjonalnym sprzętem!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę