Wędki spinningowe i castingowe

(44)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
Wędka spinningowa EXCEED TELESPIN 180-4L (2-7 g)
Koniec serii
SERT Wędka spinningowa EXCEED TELESPIN 180-4L (2-7 g)

79,99 zł 99,99 zł - 20 zł

(1)
Sprawdź dostępność w sklepie
 

Wędki spinningowe – upoluj dorodnego sandacza i suma

Na przemian zarzucamy przynętę i natychmiast ją ściągamy. To ruch, który jest charakterystyczny dla przestraszonej ryby. W ten sposób możesz złowić m.in. sandacza, szczupaka lub suma. Wędki spinningowe występują w wielu wariantach. Aby być skutecznym, trzeba wybrać ten odpowiedni model. Wyróżniamy kilka odmian spinningu, co także ma znaczenie dla wyboru odpowiedniej wędki

Jak wybrać wędkę

Rodzaj wędziska dostosowujemy do rodzaju przynęty, jaką chcemy zastosować w określonych wodach i na konkretne gatunki ryb. Mamy spinning ultralekki (0,5–3 g), lekki (3–10 g), średni (10–30 g) i ciężki (30–70 g), różnice są zatem duże, dlatego zapoznanie się z ofertą wędek nie jest bez znaczenia. Jeżeli chcemy złowić większe szczupaki i sumy, powinniśmy zdecydować się na spinning ciężki. Do małych okoni i pstrągów wykorzystamy wędki spinningowe do spinningu ultralekkiego. Kluczowa jest tu waga przynęty. Tym kierujemy się przy zakupie wędki.

Wędka spinningowa do każdej odmiany spinningu

Wędka spinningowa składają się najczęściej 2 lub 3 segmentów. Ich długość wynosi ok. 180-320 cm. W zależności od wagi przynęty wybieramy: Spinning ultralekki i lekki – maksymalny ciężar wyrzutu wędki powinien wynosić 8 g, dlatego szukamy wędki spinningowej, która charakteryzuje się właśnie takim parametrem.Spinning średni – ciężar wyrzutowy w tym przypadku wynosi ok. 10-30 g. Dobrze jest też zdecydować się na wędkę o niewielkiej wadze, dzięki czemu Twój nadgarstek nie będzie się szybko męczył.Spinning ciężki – wędki o ciężarze wyrzutowym 30g i więcej, które pozwolą na zarzucenie ciężkich przynęt, często o dużym rozmiarze. Polecane są w szczególności na głębokich wodach lub na dużych rzekach, aby móc poprowadzić odpowiednio przynętę.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę