Woblery, poppery, jerki, swimbaity

161 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Wobler Lipless Caperlan WXM VBN 50 S rak
Najlepiej oceniany
Wobler morski Rapala X-Rap 10 Ayu
Ostatnie sztuki
NO BRAND Wobler morski Rapala X-Rap 10 Ayu

39,99 zł 49,99 zł - 10,00 zł

Najniższa cena 49,99 zł

(1)
Wobler morski Saxton 75F bonito
Wobler morski Caperlan Ancho LM 95 US Anchois
Najlepiej oceniany
 

Wobler – sztuczne przynęty spinningowe

Metoda spinningowa cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Sprzyja temu rozwój wędkarstwa i pojawianie się nowych rozwiązań. Kiedyś do dyspozycji były tylko przynęty naturalne i trzeba było je zdobyć samemu. Dzisiaj mamy wybór – przynęta naturalna czy sztuczna. Te drugie występują w różnych kształtach i kolorach. Przybierają formy, które nawiązują do innych ryb. Szczególne znaczenie mają w metodzie spinningowej, w której to jedną z najpopularniejszych przynęt jest wobler. Zawodowcy doskonale wiedzą, co to za przynęta. Jeżeli dopiero przed Tobą pierwsze połowy, to pomożemy Ci się odpowiednio przygotować. Dlaczego wobler dobrze poczuje się w Twojej wędkarskiej skrzynce, a jeszcze lepiej na wędce w wodzie?

Sztuczna przynęta w kształcie rybki

To właśnie wobler. Występuje w wielu wzorach i kolorach, poszczególne modele różnią się też wielkością, co pozwala dopasować przynętę do konkretnego gatunku ryby. Wyróżnić możemy wobler jednoczęściowy i wieloczęściowy. Co więcej, występują woblery ze sterem i bez stera, a także tonące i pływające.

Najprostszą konstrukcją charakteryzuje się wobler jednoczęściowy, sprawdza się doskonale przy połowach okonia i sandacza. Jeżeli chcemy, aby przynęta była bardziej aktywna w wodzie, wybieramy wobler wieloczęściowy. Wśród profesjonalistów dominują woblery ze sterem. Kąt jego nachylenia ma znaczący wpływ na sposób prowadzenia przynęty podczas zwijania żyłki. Jeżeli chodzi o woblery powierzchniowe, czyli tzw. poppery, to są polecane przede wszystkim na płytkie zbiorniki. Są skuteczne także w mocno zarośniętych jeziorach, jak i stawach.

Wobler tonący i pływający

Woblery pływające prowadzimy płytko pod powierzchnią wody. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszą się tzw. szybowce, o ruchach imitujących naturalny sposób poruszania się ryb. Często wybierane są też Pullbaity, przypominające ukleje lub młode szczupaki. Wobler pływający charakteryzuje się niewielką masą, dlatego uniemożliwia dalekie wyrzuty. Z kolei wobler tonący bez problemu może zostać posłany na dalekie odległości. Jak sama nazwa wskazuje, jest to przynęta, która gdy znajdzie się w wodzie, opada w jej głębsze partie Bardzo skutecznie prowokuje drapieżnika swoimi ruchami.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę