Wodery, spodniobuty

16 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Spodniobuty wędkarskie Caperlan 100
Buty wędkarskie CAPERLAN 100
Ostatnie sztuki
CAPERLAN Buty wędkarskie CAPERLAN 100

149,99 zł 179,99 zł - 30 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Zestaw do naprawy spodniobutów neoprenowych Caperlan
CAPERLAN Zestaw do naprawy spodniobutów neoprenowych Caperlan

49,99 zł

Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
Zestaw Aquasure do naprawy spodniobutów neoprenowych
RAGOT Zestaw Aquasure do naprawy spodniobutów neoprenowych

49,99 zł

Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
Buty do brodzenia Dam Iconiq
DAM Buty do brodzenia Dam Iconiq

299,99 zł

U Ciebie za 11 dni
Spodniobuty X-Protect
Ostatnie sztuki
RAPALA Spodniobuty X-Protect

499,99 zł 599,99 zł - 100 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Wodery – niezawodna ochrona wędkarza

Czy jesteś odpowiednio przygotowany na kolejne łowy? Czy na Twoim wyposażeniu znajdują się już wodery? Na pewnym etapie przygody z wędkowaniem w życiu każdego wędkarza następuje taki moment, kiedy decyduje się na ich zakup. I słusznie, ponieważ to rodzaj stroju, który zaprojektowano z myślą o nich, a zatem odpowiadają ich potrzebom i są przystosowane do warunków nad wodą. Nawet jeżeli jesteś zwolennikiem raczej spokojnego wędkowania z brzegu, podczas którego możesz spokojnie odpocząć na krzesełku, to wodery nie powinny być dla Ciebie obojętne.

Co to są wodery?

Wodery to rodzaj nieprzemakalnych butów, czyli dla środowiska wodnego idealne. Nawet wejście w zwykłych kaloszach do wody przy niespecjalnie sprzyjającej pogodzie może skończyć się dla Ciebie nieprzyjemną infekcją. Wodery mają Cię przed tym uchronić. Czasami do wody po prostu wejść trzeba. Doskonale wiedzą o tym poszukiwacze łososi i pstrągów. Wodery to wysokie obuwie, które mogą sięgać do pachwiny, a nawet do pach. Wyróżniamy kilka ich rodzajów ze względu na ich wysokość. Są to wysokie kalosze, które kończą się na wysokości pachwin, spodnie na szelkach, a także tzw. spodniobuty, czyli kombinezon, nazywany też śpiochami, zakrywający nie tylko stopy i całe nogi, ale także klatkę piersiową. Im wyższe masz wodery, tym głębiej możesz wejść do wody bez obaw, iż wyjdziesz z niej mokry i zmarznięty.

Wodery a materiał

Podobnie jak wysokością, różnią się też materiałem, z jakiego są wykonane. Możesz zdecydować się na wodery neoprenowe, cechujące się dużą grubością. Wodery gumowe są stosunkowo sztywne i należą do najtańszych opcji. Lekkie będą nylonowe, które dodatkowo są bardzo wytrzymałe, podobnie jak wodery piankowe. Często spotkamy się też z modelami, w których wykorzystano różne materiały. Połączenie ich ze sobą skutkuje większą wszechstronnością, co przekłada się na możliwość korzystania z tych samych woderów w różnych warunkach. W ofercie Decathlon dostępne są też oddychające spodniobuty z dołem wykonanym z PVC i ze wzmocnieniami na kolanach. Dzięki elastycznymi, regulowanym szelkom łatwo się zakładają i zdejmują.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę