Jak wybrać atlas do ćwiczeń, jaki będzie najlepszy?

Jak wybrać atlas do ćwiczeń, jaki będzie najlepszy?

Jak wybrać atlas do ćwiczeń? ⭐ Zobacz, jaki atlas do ćwiczeń będzie najlepszy ⭐ Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas wyboru atlasu treningowego

Atlas do ćwiczeń pozwala wzmocnić mięśnie, rozwinąć swoją siłę i masę mięśniową, a także rzeźbić sylwetkę w domu w podobny sposób, jak na siłowni! Atlas jest odpowiedni dla początkujących, gdyż gwarantuje poprawne wykonanie ćwiczeń i pozwala stopniowo zwiększać obciążenie.

Atlas do ćwiczeń — dlaczego warto wybrać?

Atlas treningowy to bardzo przystępny sprzęt do ćwiczeń ze względu na takie cechy jak:

bezpieczne wykonywanie ćwiczeń w sposób kontrolowany z blokadą obciążenia
możliwość wykonywania licznych ćwiczeń, które harmonijnie rozwijają całe ciało
wykonywane ćwiczenia są zróżnicowane i odpowiednie dla każdego
jest prosty w użyciu i nie wymaga głębokiej wiedzy w dziedzinie kulturystyki
obciążenie kupuje się wraz z atlasem, co oznacza mniejszy wydatek
kilka osób może jednocześnie wykonywać ćwiczenia
wszystkie elementy są regulowane, aby każdy mógł na nim ćwiczyć!
Jedyną wadą atlasu do ćwiczeń jest fakt, że wymaga on dużo miejsca (często trzeba go umieścić w osobnym pokoju) i jego montaż zajmuje sporo czasu.

Wybór atlasu do ćwiczeń w domu

Każdemu według potrzeb i wykonywanych ćwiczeń! Wybór atlasu do ćwiczeń zależy od tego, w jaki sposób będziemy z niego korzystać, czyli jest on uzależniony od naszych celów treningowych. Przed zakupem należy również stwierdzić, w jaki sposób przyrząd będzie faktycznie wykorzystywany.

Atlas do okazjonalnych ćwiczeń
Dla początkujących lub dla tych, którzy zamierzają wykonywać ćwiczenia siłowe od 1 do 3 razy tygodniowo (licząc ok. 30 minut na jeden trening), gdzie maksymalne obciążenie nie stanowi najważniejszego kryterium.

Atlas do regularnych ćwiczeń
Dla osób, które wykonują ćwiczenia siłowe w domu bardziej regularnie, tzn. od 3 do 5 razy tygodniowo po ok. 30 – 45 minut.

Atlas do intensywnych ćwiczeń
Dla zaawansowanych i dla osób, które stawiają na wyniki, do intensywnych i długotrwałych ćwiczeń (od 5 do 7 razy w tygodniu od 30 do 60 minut lub 1 h dziennie) z dużym obciążeniem

Jak wybrać atlas do ćwiczeń, jaki będzie najlepszy?

Na jakie parametry atlasu do ćwiczeń zwrócić uwagę?

Maksymalne dopuszczalne obciążenie atlasu
Przed zakupem sprawdź jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie. Obciążenie sprzętu tego typu jest ograniczone i nie wolno przekraczać wskazanej wagi. Sprawdź również jakie ćwiczenia siłowe można wykonywać przy pomocy danego atlasu i jakie są jego możliwości.

Zajmowana przestrzeń atlasu do ćwiczeń
Upewnij się, że masz w domu wystarczająco dużo miejsca: pamiętaj o sprawdzeniu wymiarów sprzętu, ile zajmuje miejsca na podłodze oraz jaką ma wysokość. Nie każdemu dane jest mieć siłownię w domu… Sprawdź również wagę sprzętu: takie urządzenia są często ciężkie, a zatem trudne w transporcie.

Montaż atlasu do ćwiczeń
Sprawdź jaki jest stopień trudności montażu i ile czasu trzeba na niego przeznaczyć. Atlas, jako bardzo wszechstronny sprzęt, ma często spore wymiary, dlatego na montaż urządzenia średniej wielkości trzeba poświęcić ok. 4 h!

Regulacja atlasu do ćwiczeń
Aby jak najdłużej korzystać z atlasu sprawdź jego potencjalne zastosowania i dostępność dodatkowego wyposażenia. Najlepiej wybrać wszechstronny sprzęt, który umożliwia pracę nad większością grup mięśni i wykonywanie licznych ćwiczeń.

Solidność i stabilność atlasu do ćwiczeń
Wybierz atlas dostosowany do swojej siły, wagi i wzrostu. Sprawdź dokładnie jego solidność pod kątem częstotliwości ćwiczeń. Im większe jest nasze doświadczenie i im więcej zamierzamy ćwiczyć, tym bardziej atlas narażony jest na zużycie i tym bogatsze warto mieć wyposażenie.

Komfort i bezpieczeństwo atlasu do ćwiczeń
Wybierz komfortowe siedzenie, stabilne i regulowane, które ułatwi wykonywanie ćwiczeń.

Okres obowiązywania gwarancji atlasu do ćwiczeń
Jest to istotne kryterium, gdyż zapewnia długotrwałe korzystanie z urządzenia i pozwala rozwiązać ewentualne problemy związane z korzystaniem z atlasu.

Jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa, podczas ćwiczeń z atlasem nie można oczywiście przeceniać swoich możliwości ani podnosić zbyt dużych ciężarów, aby nie odnieść kontuzji. Zanim zainwestujesz w sprzęt tego rodzaju, zasięgnij opinii lekarza i dowiedz się, czy możesz uprawiać taki sport.

Można również zapoznać się z opisem załączonym do produktu, który pomoże dokonać wyboru najbardziej odpowiedniego sprzętu!

mężczyzna ćwiczący barki

Trening na barki - najlepsze ćwiczenia na barki w domu bez sprzętu

Najlepsze ćwiczenia na barki w domu. Jak wykonać trening w domu? Jak uniknąć kontuzji? Jak rozbudować mięśnie naramienne? Czy trzeba mieć hantle?

mężczyzna siedzący na podłodze w stroju sportowym na siłowni

Jak wybrać buty na siłownię? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać buty na siłownię ⭐ Sprawdź praktyczne porady i dowiedz się, jakie obuwie na siłownie będzie dla Ciebie najlepsze ⭐ Odwiedź nas

mężczyzna siedzący na ławeczce w siłowni z bidonem w rękach

Jedzenie przed czy po treningu? Kiedy jest najlepszy moment?

Jedzenie a trening. Kiedy jeść aby trening był efektywny? Produkty o niskim indeksie glikemicznym dostarczamy organizmowi przed czy po treningu?