mężczyzna trenujący na trenażerze patrzący na tablet z włączoną aplikacją do trenowania

Zwift – co to jest? Jaki trenażer wybrać pod Zwift?

Aplikacja Zwift ⭐ Sprawdź w jaki sposób z niej korzystać oraz jak rozpocząć jazdę na trenażerze ze Zwift ⭐ Poznaj zalety. Zapraszamy!

Gdy za oknem niepogoda, a czas przygotowań do sezonu upływa nieubłaganie, warto zainwestować w alternatywne metody treningowe. Jedną z nich jest trening przy użyciu trenażera rowerowego. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym urządzeniu? Koniecznie przeczytaj!

Trenażer – alternatywa na zimowe dni

Oczywiście korzystanie z takiego sprzętu ma swoje wady i zalety. Dajemy sobie szansę na rewelacyjny trening w stabilnych warunkach niezależnie od pogody, samochodów, czerwonych świateł na skrzyżowaniach. Możemy dokładnie zaprogramować dowolną sesję, mając również dostęp do wartościowych danych, takich jak pomiar mocy czy kadencja. Z drugiej strony na taki trening musimy mieć przygotowane miejsce, trenażery, rower. Wreszcie jest to jazda w miejscu, która nigdy nie pokona frajdy z kręcenia kilometrów na zewnątrz.

kobieta w odzieży rowerowej trenująca na trenażerze w domu patrząca na otwarty komputer z aplikacją trenigową

Zwift, czyli aplikacja, która urozmaici Twój trening

Przejdźmy do możliwości, jakie daje nam posiadanie trenażera. I tutaj pojawia się Zwift. Jest to wirtualna platforma treningowa, która powstała w 2014 roku. Zwift app pozwala nam poszerzyć nasze opcje treningowe, dołączyć do grup trenujących, startować w wyścigach, realizować rozmaite programy i trenować z najlepszymi sportowcami na świecie! Do dyspozycji mamy wiele tras. Każda z nich ma niezliczone konfiguracje do wyboru, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie! Nie wszystkie trasy są dostępne od razu – na swoim profilu gromadzimy punkty za każdy pokonany kilometr lub milę, które pozwalają nam osiągać kolejne poziomy w grze, zaczynając od poziomu 1. Dzięki temu możemy odblokować także dodatkowy sprzęt i spersonalizować swojego avatara w grze wedle upodobania. Pobierz aplikację zwift i rozpocznij trening na interaktywnym trenażerze.

Do wirtualnej społeczności dołączyli najlepsi triathloniści: Sarah True, Lionel Sanders, Lucy Charles, Mario Mola, Holly Lawrence, Tim Don i wielu innych! Nie wspominając o wybitnych kolarzach, których też zobaczymy na Zwifcie, jak np. Michał Kwiatkowski czy André Greipel. Wspólna jazda z ikonami sportu? To możliwe! Brak motywacji do treningu? Szybko przechodzi do lamusa! Ścigaj się na wirtualnych trasach z najlepszymi, poprawiaj swoje wyniki i prędkość, stwórz swój idealny profil zawodnika!

otwarty laptop z aplikacją do trenowania na trenażerze leżący na stoliku przed trenażerem

Zwift Academy, czyli rywalizacja z innymi użytkownikami

Kto marzy o sporcie zawodowym, też ma szansę się zrealizować – dzięki Zwift Academy. Zapisując się do programu i realizując określone zadania w rywalizacji z innymi użytkownikami, możemy powalczyć o profesjonalny kontrakt kolarski w zespołach Canyon/Sram czy Team Dimension Data. Triathloniści też mają szansę – dla nich powstał program Zwift Academy Tri, skierowany do osób startujących na długich dystansach. Program pomaga wybrać najlepszych i przygotowuje ich do startu w mistrzostwach świata IRONMAN na Hawajach. To dopiero coś!

Warto wiedzieć, że korzystanie z aplikacji do treningu kolarskiego nie jest darmowe. Miesięczna subskrypcja kosztuje 14,99 $. Dla nowych użytkowników dostępny jest 7-dniowy okres próbny bez opłat.

Ja rozpocząłem przygodę ze Zwiftem w październiku ubiegłego roku. Jestem na poziomie 13 (Zwift po aktualizacji ma ich obecnie 50). Muszę przyznać, że w życiu nie zrobiłbym tak mocnych jednostek, jakie wykonałem, np. startując w wyścigach, których do wyboru jest pełno, dzięki czemu nietrudno jest znaleźć coś dla siebie. Wspaniale jest być częścią międzynarodowej społeczności i wzajemnie motywować się do ciężkiej pracy. Polecam wszystkim spróbowanie swoich sił na Zwifcie i mam nadzieję – do zobaczenia na trasie!

Autor: Dominik Bogdanowicz

Przeczytaj także

kobieta trenująca na trenażerze rowerowym w stroju i  butach rowerowych

Jaki trenażer wybrać do wirtualnej jazdy? | Blog Decathlon

Jaki trenażer wybrać do wirtualnej jazdy? ✨ Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu ⭐ Dowiedz się więcej na temat trenażerów

mężczyzna jadący na trenażerze direct drive w domu

Trenażer direct drive - co to jest, czy warto wybrać?

Trenażer direct drive ✨ Sprawdź, co to jest i czym charakteryzuje się ten typ trenażera ⭐ Zobacz, kto powinien rozważyć zakup

mężczyzna trenujący na trenażerze w odzieży i butach rowerowych

Trenażer interaktywny - co to jest, jaki model wybrać?

Trenażer interaktywny ✨ Sprawdź, czym jest taki trenażer i dla kogo jest on przeznaczony ⭐ Dowiedz się na co zwracać uwagę podczas wyboru

kobieta trenująca na trenażerze rowerowym

Trenażer rowerowy 2023 - jaki wybrać? | Decathlon

Jaki trenażer rowerowy wybrać 2022 ⭐ Sprawdź urządzenia do wirtualnej jazdy na rowerze w domu ⭐ Wybierz najlepszy trenażer

mężczyzna trenujący na trenażerze rowerowym w domu

Trenażer rowerowy — co to jest, jaki wybrać? | Blog Decathlon

Trenażer rowerowy ✨ Sprawdź, co to jest za urządzenia oraz jaki rodzaj trenażera wybrać ⭐ Zobacz, jak wygląda trening na trenażerze