kampery zaparkowane w plenerze

Gdzie warto pojechać kamperem w Polsce?

Podróż kamperem po Polsce – gdzie warto pojechać kamperem? Góry, morze, jezioro, lasy – mamy 4 ciekawe pomysły na wyjazd w Polsce.

Polski caravaning, choć nie tak popularny, jak w innych krajach, zyskuje coraz więcej zwolenników. Zwłaszcza dziś, kiedy koronawirus sparaliżował turystykę, wyjazd własnym kamperem wydaje się idealnym pomysłem. Podpowiadamy, dokąd można pojechać, jeśli chcesz odbyć wspaniałą podróż kamperem po Polsce!

kobieta stojąca na kamperze w górach

Kamperem w góry

Naszą pierwszą propozycją jest podróż kamperem do Zakopanego. Stolica polskich Tatr jest piękna o każdej porze roku. W Zakopanem nie brakuje też miejscówek dla kamperów. Jeżeli jedziesz w sezonie, rezerwuj nocleg z wyprzedzeniem. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie wolnych miejsc. Warto przy okazji zweryfikować, czy w pobliżu pola namiotowego jest przystanek autobusowy. Autobusem bez problemu dostaniesz się do centrum i będziesz mógł korzystać z okolicznych atrakcji. A tych nie brakuje! Gubałówka, Kasprowy Wierch, Muzeum Oscypka i Wielka Krokiew to tylko niektóre z miejsc, jakie warto odwiedzić.

Alternatywą dla Tatr są Karkonosze. Możesz obrać kierunek na Karpacz i wypoczywać z widokiem na Śnieżkę. Według rankingów w tych regionach znajdziesz najlepsze pola namiotowe w Polsce, w tym całoroczny kemping Camp 66. Oferuje aż 80 miejsc dla kamperów i namiotów. 42 stanowiska posiadają przyłącze do wody i prądu oraz przyłącze kanalizacyjne.

Wiele kampingów to kempingi całoroczne. Wybierając się w podróż kamperem zimą, weź odpowiednie ubranie i ciepły śpiwór kempingowy. Dobry śpiwór tak naprawdę przyda się o każdej porze roku. Tak samo, jak odzież termiczna i buty trekkingowe, zwłaszcza kiedy planujesz wejść na szlak.

Kamperem nad morze

Podróżując kamperem po Polsce, możesz też jechać nad morze. Jest tam wiele przyjaznych i zadbanych pól namiotowych, a niektóre z nich znajdują się praktycznie przy samej plaży. Na terenie większych kompleksów znajdziesz sklep, bar, boiska, plac zabaw, będziesz też mieć możliwość wykupienia posiłków.

Nad morzem na pewno nie zabraknie ci rozrywek. Piękna, słoneczna pogoda będzie kusić do spędzania czasu na plaży. Gdy zrobi się zimniej i zacznie padać deszcz, możesz odwiedzić Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach, Akwarium Gdyńskie, Oceanarium w Łebie czy zamek w Malborku.

Niezależnie od tego czy wybierasz się w góry, czy nad morze, planując wakacje pod namiotem z dzieckiem, zabierz ze sobą chustę lub nosidełko. Będzie ci łatwiej nosić malucha. Przyda się też parasol lub namiot plażowy do ochrony przed słońcem.

krajobraz z jeziorem i górą

Kamperem nad jezioro

Jeżeli chcesz spędzić wakacje na kempingu, możesz też wybrać się na Warmię i Mazury. Wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior spodoba się każdemu. I fanom błogiego spędzania czasu i amatorom sportów wodnych, również tych ekstremalnych. Znajdzie się też wiele propozycji dla rodzin z dziećmi. Można pływać kajakami albo wybrać się na rejs żaglówką.

Kamper daje prawdziwą wolność i niezależność. Pozwoli ci zwiedzić wszystkie najpiękniejsze zakątki Mazur i korzystać z licznych uroków tego regionu. Jadąc z całą rodziną, obok swojej przyczepy możesz rozłożyć namiot. Sprawdź tylko, czy nie wystaje poza obszar twojej parceli. Sprawisz tym ogromną radość dzieciakom. Oferta namiotów turystycznych jest bardzo szeroka. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Kamperem w polskie lasy

Niemal 30 procent Polski pokrywają piękne lasy. Czy w pobliżu iglastych i liściastych połaci lasów również można znaleźć miejsce na letni odpoczynek? Tak! Świetne miejscówki na wakacje pod namiotem są zlokalizowane na Podlasiu. Na terenie tego regionu leżą aż cztery Parki Narodowe: Biebrzański, Białowieski, Narwiański oraz Wigierski. Tam z pewnością nie zabraknie ci miejsc na długie spacery! Możesz też wybrać jeden z campingów w województwie lubelskim, najlepiej jak najbliżej cudownego Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Parking dla kamperów w Polsce – gdzie nocować kamperem?

Jeżeli czeka cię dłuższa podróż, warto znaleźć po drodze parking dla kamperów i odpocząć. Gdzie można nocować kamperem?

Zgodnie z polskim prawem, wszystkie samochody do 3,5 tony traktowane są na równi z samochodami osobowymi. Oznacza to, że można parkować nimi na każdym parkingu, pod warunkiem, że nie blokujemy przejazdu. Nie można jednak rozkładać stolików ani otwierać markiz. To jest dozwolone wyłącznie na polach namiotowych. Najlepiej jest szukać bezpłatnych parkingów w bardziej odludnych miejscach, np. parkingów leśnych, aby odpocząć w otoczeniu przyrody, a następnego dnia w pełni sił ruszyć w dalszą drogę.

Przeczytaj także

rodzina siedząca wieczorem w namiocie przy stoliku turystycznym

Co zabrać na kemping? Lista rzeczy, które warto zabrać pod namiot

Spakowanie się na wyjazd pod namiot to nie lada wyzwanie. Wiele osób zastanawia się jakie rzeczy wziąć ze sobą. Co więc zabrać na kemping? Oto lista!

chłopiec w stroju pływackim trzymający deskę surfingową w kamperze

Jak przygotować przyczepę kempingową na zimę?

Posiadanie kampera wiąże się z tym, że trzeba go odpowiednio przyszykować okresu zimowego. Sprawdź jak przygotować przyczepę kempingową na zimę!

kobieta wypoczywająca na leżaku przed przyczepą kempingową

Jaką przyczepę kempingową kupić ? Co jest ważne?

Zakup przyczepi kempingowej to dla wielu istne spełnienie marzeń. Dzięki nam dowiesz się co zwrócić uwagę i jaką kupić przyczepę kempingową.

Przyczepa kempingowa zaparkowana w plenerze

Jak urządzić przyczepę kempingową i poczuć się jak w domu?

Podróżowanie kamperem to ciekawy pomysł na urlop. Jakie akcesoria wybrać? Jak urządzić przyczepę kempingową? Sprawdź nasze porady!