mężczyzna w ochraniaczach zakładający kask do jazdy na rolkach

Największe skateparki w Poznaniu – gdzie się wybrać?

Skateparki to idealne miejsce do jazdy na deskorolce, rolkach, hulajnodze. Sprawdź, gdzie znajdziesz je w Poznaniu i z jakich przeszkód tam skorzystasz.

Fani deskorolki, BMX i hulajnóg to dziś zdecydowana większość młodzieży. Ten rodzaj hobby pochłania bez reszty rosnącą liczbę osób, dlatego skateparki zaczynają pojawiać się w polskich miastach coraz częściej. Gdzie mogą wybrać się doświadczeni skaterzy, a gdzie dopiero początkujący w tym sporcie?

Skatepark Poznań – gdzie warto się wybrać?

W Poznaniu z roku na rok zwiększa się liczba ciekawych miejsc przeznaczonych do aktywności fizycznej, w tym skateparków. Każdy miłośnik rolek, deski czy rowerów wyczynowych z pewnością będzie miał gdzie szlifować swoje umiejętności. Niektóre parki są bardziej kameralne, inne z kolei duże i często oblegane. Różnią się także charakterem i liczbą przeszkód. Wiele atrakcji do wyczynowej jazdy znajdują profesjonaliści, początkujący również mają gdzie rozpocząć swoje pierwsze próby. Poznaj listę najlepszych skateparków w Poznaniu – stolicy Wielkopolski.

mężczyzna w ochraniaczach zakładający rolki

Skatepark Wyspa w dzielnicy Rataje

Skatepark Wyspa zlokalizowany jest przy Osiedlu Piastowskim 106A w kompleksie należącym do POSiR-u. Obecnie funkcjonuje także pod nazwą Hahoo Skatepark. Obiekt ten został wyposażony w przeszkody takie jak quarter pipe, grindbox, bank ramp, spin ramp oraz piramida. Warto zaznaczyć, że najwyższa rampa ma ponad 3,5 metra wysokości, dzięki czemu dobrze poczują się tu także zaawansowani deskorolkowcy. Oczywiście z przeszkodami mogą spróbować zmierzyć się nie tylko użytkownicy deskorolek – swoje siły mogą przetestować także fani BMX, rolek czy hulajnóg. Warto zaznaczyć, iż skatepark czynny jest:

- w sezonie letnim (1 maja – 30 września) codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00,
- w sezonie zimowym (1 października – 30 kwietnia) w dni powszednie od 11:00 do 19:00, zaś w weekendy i święta od 9:00 do 19:00.

Wszelkie zmiany dotyczące godzin otwarcia publikowane są w mediach społecznościowych skateparku. Ważną zasadą jest nakaz noszenia kasku ochronnego oraz kompletu ochraniaczy przez cały czas jazdy. W sezonie letnim pobierana jest opłata za wejście na skatepark w wysokości 5 złotych. Opłata upoważnia do całodziennego korzystania z obiektu.

Skatepark przy osiedlu Stefana Batorego

Skatepark ten znajduje się na poznańskim Piątkowie pomiędzy osiedlem Bolesława Śmiałego a osiedlem Stefana Batorego. Warto zaznaczyć, iż obiekt został wyremontowany – wylano nowy beton i postawiono nowe przeszkody, takie jak quarter, funbox, ławka, rampy i poręcze. Projekt zakończono w 2020 roku. Miejsce to dostępne jest przez 7 dni w tygodniu od 8:00 do 21:00, zaś wstęp na teren obiektu jest darmowy. Skatepark cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Rozmieszczenie poszczególnych przeszkód i nawierzchnia jest typowe dla skateparków stworzonych z myślą o deskorolkowcach, jednak na bmxie, rolkach czy hulajnodze także można komfortowo jeździć i wykonywać rozmaite triki.

Skatepark w Parku im. Karola Marcinkowskiego

Wymieniając najlepsze skateparki w Poznaniu, nie sposób pominąć skateparku w Parku im. Karola Marcinkowskiego. Obiekt ten znajduje się w południowej części parku i charakteryzuje się zadowalającą ilością przeszkód. Dzięki temu odnajdują się tam zarówno osoby dopiero zaczynające przygodę z deskorolką, jak i również zaawansowani skaterzy. Rampy, funboxy, poręcze, grindboxy – skatepark posiada wszystkie najważniejsze elementy, które pozwalają uczyć się początkującym, a także szlifować swoje umiejętności doświadczonym skaterom. Obiekt otwarty jest całą dobę, a także całkowicie darmowy. Na uwagę zasługuje także oświetlenie, które pozwala aktywny wypoczynek nawet wieczorami.

chłopiec wykonujący trik na deskorolce

Skatepark Rampa Malty

Mały, kameralny skatepark, który mieści się niedaleko parkingu przy ulicy Szpaków na poznańskim osiedlu Przemysława. Choć obiekt jest niewielki, to znajdują się na nim wszystkie najpotrzebniejsze przeszkody, które pozwalają doskonalić triki i szlifować umiejętności jazdy na desce, BMX i rolkach. Znajdują się tu na atrakcje w postaci poręczy prostych, wulkanu, podjazdu czy quarter pipe'u. Warto zaznaczyć, że jest to dość rzadko używany skatepark, dzięki czemu można liczyć na spokój i mały ruch. Skatepark dostępny jest 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Co więcej, obiekt czynny jest także po sezonie letnim, dzięki czemu jest to miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych o każdej porze roku.

Skatepark na osiedlu Tysiąclecia

To kolejne miejsce na mapie Poznania, które z pewnością przypadnie do gustu nie tylko początkującym skaterom. Wśród atrakcji dostępne są np. minirampa, ławeczka i poręcz. Kompleks łączy w sobie także strefę z boiskiem do koszykówki – każdy miłośnik sportu może tu znaleźć coś dla siebie. Obiekt powstał w ramach uzyskania środków z budżetu obywatelskiego. Skatepark jest ogólnodostępny i choć nie posiada bogatej oferty, z powodzeniem można poćwiczyć tu jazdę i doskonalić swoje umiejętności.

Skatepark K-Roll

To jedyny kryty skatepark w Poznaniu. Mieści się w parkingu podziemnym centrum handlowego King Cross Marcelin przy ulicy Bukowskiej 156. Jego powierzchnia to około 12 000 metrów kwadratowych! To świetna przestrzeń przeznaczona do zabawy i doskonalenia skaterskich umiejętności. Co więcej, można skorzystać tam z pomocy doświadczonych instruktorów, którzy wprowadzą początkujących w tajniki tego sportu. Skatepark czynny jest od poniedziałku do piątku oraz w niedziele handlowe w godzinach 16-21. Koszt wstępu to 20 złotych. Istnieje także możliwość wykupienia karnetów i wejściówek na zajęcia grupowe lub indywidualne.

deskorolka oparta o ścianę

Skateparki a bezpieczeństwo

W stolicy Wielkopolski znajduje się całkiem spora liczba dobrze wyposażonych skateparków. Jak można dostrzec z powyższego zestawienia, prym wiodą kompleksy na świeżym powietrzu, choć dostępne zaczynają być także kryte, na których trenować można przy każdych warunkach atmosferycznych. Bez względu jednak na to, który zdecydujesz się wybrać, pamiętaj o bezpieczeństwie. Sporty ekstremalne wiążą się z ryzykiem i kontuzjami – staraj się je minimalizować, wkładając ochraniacze i kask na deskorolkę. Nie zapominaj także o zdrowym rozsądku – zwykle nie jesteś na torze sam, więc zadbaj, by nikomu w Twoim otoczeniu nic nie zagrażało. Bezpiecznej i przyjemnej jazdy!

Przeczytaj także

chłopiec w kasku i ochraniaczach jadący na hulajnodze

Największe skateparki w Warszawie

Jazda na rolkach, deskorolce, BMX czy hulajnodze to świetna sprawa. Poznaj największe skateparki w Warszawie.

dziewczyna leżąca na deskorolce

Jak dobrać rozmiar deskorolki dla początkującego?

Każdy początkujący, który rozpoczyna swoją przygodę z deskorolką, musi wiedzieć, jak ważny jest jej rozmiar. Jak wybrać rozmiar deskorolki ?

Jaki kask na deskorolkę wybrać aby jeździć bezpiecznie?

Jaki kask na deskorolkę wybrać aby jeździć bezpiecznie?

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy jego wyborze bezpiecznego i komfortowego kasku na deskorolkę. Wejdź i sprawdź!

skatepark z graffiti

Najlepsze skateparki w Krakowie – lista

Najlepsze skateparki w Krakowie – oto nasza lista! Poznaj miejsca, w których możesz bez przeszkód jeździć na rolkach, deskorolce czy hulajnodze!