Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Jak wybrać wyposażenie na biwak karpiowy?

Wstecz
  1. Jak wybrać
  2. wyposażenie na biwak karpiowy?
Wyjazd na kilkudniową zasiadkę karpiową wiąże się z zabraniem ze sobą wyposażenia takiego jak namiot, łóżko czy fotel karpiowy.

Jak wybrać namiot karpiowy

Namiot karpiowy

Wybierając się na zasiadkę karpiową warto się do takiego wyjazdu przygotować i wyposażyć w odpowiedni sprzęt, który zapewni nam komfortowe warunki pobytu nad wodą. Namiot karpiowy daje nam schronienie przed złymi warunkami pogodowymi.

Na długie zasiadki karpiowe wybierz klasyczny namiot karpiowy, który pomieści 1 lub 2 osoby wraz z całym wyposażeniem wędkarskim. Taki namiot zapewni odpowiednie warunki dla wędkarza oraz jego sprzętu w dzień i nocy.

Jeśli planujesz krótką sesję na jedną noc wybierz brolly, który łączy w sobie funkcje parasola oraz namiotu lub Bedbox, który jest schronieniem mocowanym do łóżka karpiowego.

Pamiętaj

Dodatkowa narzuta ochroni twój namiot przed kondensacją pary wodnej, dzięki czemu pozostanie on suchy. Łatwiej jest wysuszyć samą narzutę, niż cały namiot. Zawsze przechowuj namiot po jego starannym wysuszeniu.

Zobacz ofertę

Jak wybrać łóżko karpiowe?

Łóżko karpiowe

Przebywając na kilkudniowej zasiadce karpiowej warto wyposażyć się w wygodne łóżko, które jest odpowiednio duże oraz posiada regulację oparcia i nóżek. Dzięki niezależnej regulacji każdej z nóżek łóżka będziesz mógł je dostosować do nierównej powierzchni, aby odpoczywać w komfortowych warukach.

Łóżko karpiowe z wypinanmy materacem pozwala na większe dostosowanie się do warunków pogodowych panujących nad wodą. W upalne lato po prostu wypnij środkową część materaca, dzięki czemu zwiększy się wentylacja.

Pamiętaj

Rama łóżka karpiowego ma swoje ograniczenia, co do obciążenia. Łóżka karpiowe marki Caperlan pozwalają na obciążenie do 110 kg.

Zobacz ofertę

Jak wybrać fotel karpiowy?

Fotel karpiowy

Łóżko karpiowe nie zastąpi Ci wygodnego fotela nad wodą. Jeśli wybierasz się na dłuższą zasiadkę karpiową wybierz model, który ma większy zakres regulacji oparcia oraz nóżek. Dzięki czemu będziesz mógł na nim komfortowo spędzić czas nad wodą dostosowując go pod swoją sylwetkę oraz warunki terenowe.

Jeśli wybierasz się na krótką zasiadkę karpiową wybierz kompaktowe krzesło karpiowe z regulacją nóżek, które będzie wystarczające na kilkugodzinne posiedzenie przy wędkach karpiowych.

Pamiętaj

Wybierając się na zasiadkę karpiową zabierz ze sobą najpotrzebniejszy sprzęt. Jeśli wybierasz się na kilkudnowy połów karpii warto wyposażyć się w wózek transportowy, który pozwoli Ci przetransportować bezpiecznie "karpiowe klamoty".

Zobacz ofertę