HEAD

Nadawanie rotacji i trwałość!

  • Tenis_8 Sporty Rakietowe - NACIĄG RIP CONTROL 1,30 mm HEAD - Tenis
Tenis_8

Naciąg tenisowy wielowłóknisty RIP CONTROL 1,30 MM HEAD

HEAD
Przeznaczenie: dla doświadczonego gracza lub eksperta, który zrywa naciąg od 10 do 20 godz. gry i potrzebuje dobrego nadawania rotacji. Niezwykła, wstążkowa konstrukcja naciągu RIP CONTROL Head i tekstura jego zewnętrznej warstwy pozwala znakomicie nadawać rotacje i zapewnia maksymalne czucie.
Ocen użytkowników
Decathlon
do 44.99 -%

od

44.99*
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice /

Od do

* Cena od i do wyczerpania zapasów!
44.99 %
44.99*
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice /

* Od do

* WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
Sprawdź dostępność w Twoim sklepie.
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
Kod produktu : 8340955
ZDJĘCIA NASZYCH KLIENTÓW
INTERNAUCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ
MOCNE STRONY
Wytrzymałość Wytrzymały naciąg dzięki strunie 1,30 mm i wzmocnionej osłonie.
Nadawanie rotacji Dobre nadawanie rotacji dzięki teksturowanemu wykończeniu.
Moc Bardzo dobra (naciąg wielordzeniowy).
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
Struktura
Naciąg wielowłóknisty
Struna
1,3 mm / 16 g
Długość
12 m
Kolor
naturalny
INFORMACJE TECHNICZNE
Jak mocno naciągnąć rakietę?

Umiarkowane napięcie (od 18 do 23 kg) zapewnia więcej komfortu, lepsze nadawanie rotacji i większą moc. Oferuje natomiast mniejszą kontrolę i precyzję.
Mocne napięcie (> 23 kg) zapewnia większą precyzję i kontrolę. Uwaga natomiast na ryzyko zw. z urazami ścięgien i łokciem tenisisty. Dodatkowo taki naciąg zmniejsza moc uderzenia i łatwość nadawania rotacji.

Naciąg jednowłóknisty?

W przypadku naciągów jednowłóknistych, Decathlon poleca napięcie między 19 a 22 kg. Bardzo odradzamy naciągi jednowłókniste do rakiet dla dzieci poniżej 15 roku życia, ponieważ mogą powodować urazy. Są to naciągi zarezerwowane dla graczy zrywających struny poniżej 10 godzin gry, ponieważ bardzo szybko tracą naprężenie.

Naciąg wielowłóknisty?

W przypadku naciągu wielowłóknistego, Decathlon zaleca naprężenie maksymalnie do 25 kg! Taki naciąg polecany jest dla osób podatnych na urazy ręki, młodych graczy lub osób rzadko zrywających struny. Naciągi wielowłókniste bardzo dobrze utrzymują naprężenie.

Kiedy należy wymienić naciąg?

Osiągi Twojej rakiety zależą w 50% od ramy i w 50% od naciągu! Zadbaj zatem o to, aby mieć naciąg najlepiej przystosowany do Twojego stylu gry.
Gracze, którzy często zrywają naciąg: zmienia się go, gdy pęknie.
W przypadku graczy, którzy nigdy nie zrywają naciągu lub rzadko, Decathlon radzi zmieniać naciąg proporcjonalnie do częstotliwości gry w tygodniu. Przykład: Gram raz w tygodniu, więc zmieniam naciąg raz w roku. Gram 3 razy w tygodniu, więc zmieniam naciąg 3 razy w roku.

Porady Decathlonu

Elastycznego naciągu nie należy zbyt mocno naciągać, bo negatywnie przełoży się to na jego osiągi. Mniej napięte struny umożliwiają odprężoną i bezsiłową grę, a zatem większą moc uderzenia. Naciąg zużywa się, nawet jeśli nie następuje zerwanie. Z czasem traci elastyczność i swoje początkowe właściwości. Na czucie ma również wpływ sama struna (lub jej średnica). Im jest cieńsza, tym większe możliwości rotacji i większa moc. Im grubsza, tym większa trwałość, ale też większe ryzyko urazów!

SKŁAD / PORADY
Skład Rdzeń i pierwsza powłoka: Poliuretan. Włókna i druga powłoka: poliamid.
Informacje dotyczące przechowywania Przechowywać w temperaturze pokojowej.
NASZE ZOBOWIĄZANIA
Gwarancja 1 rok
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON
NIE ZAPOMNIJ O…

Nie zapomnij o...