1/17
kalenji

Biustonosz sportowy Decathlon Classic

Kod produktu: 8549607

4,8 (110)

69,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Kremowy / Kremowy

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Stanik o wysokim poziomie podtrzymania pozwalający uprawiać wszystkie sporty powodujące silne wstrząsy.

Ramiączka tego stanika można skrzyżować, aby odsłonić łopatki i zwiększyć swobodę ruchów. Oddychająca strefa na biuście pozwala na odprowadzanie wilgoci.

 • Podtrzymywanie biustu

  Wysoki poziom podtrzymania: odpowiedni do sportów powodujących silne wstrząsy.

 • Swoboda ruchów

  Elastan w składzie materiałowym zwiększa swobodę ruchów.

 • Odprowadzanie potu

  Oddychający i szybkoschnący materiał pozwala zachować suchą skórę.

 • Regulowany

  Regulowane ramiączka, proste lub skrzyżowane (haczyk). Haftki z tyłu: 3 pozycje.

 • Łatwość zakładania / zdejmowania

  Klasyczne zapięcie - jak w standardowym biustonoszu.

Do jakich form aktywności przeznaczony jest ten stanik?

Ten stanik sportowy mocno podtrzymuje biust i pozwala uprawiać sporty powodujące silne wstrząsy.

W jaki sposób stanik ułatwia wykonywanie ruchów?

Aby czerpać przyjemność z uprawiania sportu, potrzebny jest (między innymi) wygodny strój, który nie krępuje ruchów. Mieliśmy to na uwadze, projektując nasz stanik sportowy. Ramiączka są regulowane i mogą być noszone w konfiguracji prostej lub skrzyżowanej. Aby je skrzyżować pośrodku pleców, wystarczy użyć haczyka pozwalającego połączyć oba kółeczka ramiączek. Łopatki są wówczas odsłonięte, co zwiększa swobodę ruchów.

W jaki sposób stanik odprowadza wilgoć?

Sport i pocenie się często idą ze sobą w parze. Chcesz dać z siebie wszystko podczas ćwiczeń, ale niespecjalnie lubisz kończyć trening, ociekając potem. Pomyśleliśmy o Tobie, dodając do naszego stanika elementy, które pomogą Ci zachować suchą skórę. Podszyta siateczką koronka pozwala stworzyć między piersiami oddychającą strefę usprawniającą odprowadzanie wilgoci.

Jaki rodzaj miseczek posiada ten stanik?

Ten stanik sportowy posiada 2 wyściełane cienką i miękką pianką miseczki pozwalające uzyskać optymalny komfort. Pianka ta maskuje również wypukłość sutków.

Dlaczego podczas uprawiania sportu należy zadbać o ochronę biustu?

Podczas zajęć sportowych biust (delikatna część ciała podtrzymywana niemal wyłącznie przez skórę) doznaje znacznie mocniejszych wstrząsów niż w codziennym życiu. Bez względu na rozmiar miseczki i wiek narażony jest na ruchy, które mogą powodować obciążenie dochodzące do pięciokrotności jego wagi (w zależności od intensywności ćwiczeń). Stanik sportowy zapewnia niezbędne podtrzymanie, komfort i ochronę. Chroni biust przed wstrząsami, bólem i przedwczesnym opadaniem.

Mocne, średnie czy lekkie podtrzymanie: jak dokonać wyboru?

Podczas zajęć sportowych wykonywane ruchy powodują rozciąganie skóry i więzadeł piersi. Brak wystarczającego podtrzymania stwarza ryzyko bólu i przedwczesnego opadania biustu. Zbyt mocne podtrzymywanie również może okazać się niekorzystne. Stanik i właściwy mu poziom podtrzymania muszą więc być dostosowane do wielkości miseczek i do intensywności doznawanych wstrząsów. Celem jest ochrona biustu bez ingerowania w naturalny ruch piersi.

Jak zatwierdzany jest poziom podtrzymania biustu przez staniki sportowe Decathlon?

Staniki Decathlon zatwierdzane są w naszych laboratoriach na podstawie testu podtrzymywania biustu mierzącego zmniejszenie przyspieszenia ruchów piersi podczas aktywności sportowej. Istnieją 3 poziomy podtrzymania: 1 - lekkie podtrzymanie, 3 - średnie podtrzymanie, 5 - mocne podtrzymanie.

Jaki poziom podtrzymania do jakiego sportu?

Poziom podtrzymania musi odpowiadać uprawianemu sportowi. Nasza oferta obejmuje 3 opcje.
- Poziom 1: lekkie podtrzymanie, odpowiednie do aktywności, podczas których ruchy biustu są łagodne (pilates, stretching, trening wzmacniający mięśnie…).
- Poziom 3: średnie podtrzymanie, odpowiednie do aktywności powodujących umiarkowane wstrząsy (taniec, fitness, trening cardio…).
- Poziom 5: mocne podtrzymanie, odpowiednie do aktywności związanych z intensywnymi ruchami (step, bieżnia, trampolina...).

Jak wybrać właściwy rozmiar stanika sportowego?

Prawidłowo dobrany rozmiar stanika zapewnia podtrzymywanie biustu i komfort. Aby dokonać wyboru, użyj metra krawieckiego, postępując zgodnie z poniższą instrukcją:
- stań przed lustrem;
- przyłóż metr krawiecki poziomo w dolnej części łopatek, opasując biust w najszerszym miejscu;
- nie napinając miarki zbyt mocno, dokonaj odczytu;
- aby ułatwić sobie proces, skorzystaj z naszego kalkulatora online.

Co zrobić, jeśli obwód stanika pod biustem jest za mały?

Jeśli rozmiar miseczki jest dobry, ale obwód pod biustem za mały, możesz zwiększyć ten ostatni przy pomocy PRZEDŁUŻKI (kod 8584752). Na opakowaniu oznaczona jest wysokość przedłużki odpowiadająca danemu rozmiarowi:

38 mm: kompatybilna z rozmiarami XS AB, S AB, S CD, M AB, M CD, M EF, L AB i L CD.
45 mm: kompatybilna z rozmiarami L EF, XL CD, XL EF, 2XL EF i 3XL EF.

Jak założyć stanik?

Aby ułatwić sobie zakładanie biustonosza, radzimy zapiąć haftki z przodu, po czym przesunąć zapięcie na plecy. Następnie założyć ramiączka, tak jak robimy to w przypadku biustonosza noszonego na co dzień.

Jak zaprojektowane są staniki Decathlon?

Staniki Decathlon projektowane są przez nasz zespół z myślą o maksymalnym komforcie i o zapobieganiu problemom zdrowotnym. Unikamy stosowania fiszbin, aby obniżyć ryzyko urazów i uciskania węzłów chłonnych. Ograniczamy do minimum szwy na wysokości sutków, aby zapobiec podrażnieniom. Zastosowanie materiałów usprawniających odprowadzanie wilgoci zapewnia komfort i znacząco obniża ryzyko podrażnienia skóry.

Jak prać stanik sportowy?

Ten przeznaczony do intensywnego użytkowania stanik sportowy można prać z dużą częstotliwością. Zaleca się nie przekraczać temperatury prania 30°C i umieścić bieliznę w specjalnej siatce (sprzedawanej osobno pod kodem 8505236). Używać środków piorących w płynie, nie w proszku. Nie stosować zmiękczaczy. Mogą one wpływać niekorzystnie na oddychalność materiałów. Nie suszyć w suszarce.

Skład

Gumka 87.5% Poliamid, 12.5% Elastan Materiał główny 74% Poliamid, 26% Elastan Podszewka w miseczce 100% Poliester Tylna podszewka 100% Poliamid Środkowa część 68% Poliamid, 32% Elastan

Testy

PODTRZYMYWANIE BIUSTU: podtrzymywanie jest testowane i zatwierdzane przez testerki w laboratorium DECATHLON na podstawie pomiaru ruchów biustu. Każdy rozmiar jest testowany indywidualnie.
PRANIE: testy prania i suszenia gwarantują odpowiednią trwałość fasonu i koloru produktu.

Zatwierdzony przez

Ten produkt został sprawdzony przez testerki w laboratorium DECATHLON celem zatwierdzenia podtrzymywania biustu. Został następnie zatwierdzony przez 10 biegaczek podczas treningu biegowego w plenerze. Testerki używały później produktu jeszcze przez 6 miesięcy, w ramach testów długoterminowych.
Biustonosz ten został również przetestowany i zatwierdzony przez zespół jeździecki, aby zapewnić optymalne podtrzymanie biustu podczas jazdy konnej.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie