• Najniższa cena
1/7
domyos

Buty dla dzieci Domyos

Kod produktu: 8489682

4,8 (211)

39,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Pastelowy brzoskwiniowy fluorescencyjny / Biały

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Pierwsze buty, które będą towarzyszyć dziecku w żłobku, w przedszkolu, w domu: wszędzie tam, gdzie odkrywa ono świat.

Pierwsze buty do gimnastyki dla maluchów! Miękkie i antypoślizgowe: ułatwiają dziecku poruszanie się po modułach toru przeszkód.

  • Rozwój zdolności psychomotorycznych

    Bardzo miękka podeszwa i cholewka.

  • Wspiera rozwój samodzielności

    Rozróżnienie prawa / lewa stopa, pasek na rzep, języczek ułatwiający zakładanie.

  • Oddychalność

    Materiał zastosowany w cholewce przepuszcza powietrze, zwiększając komfort.

Korzyści płynące z aktywności fizycznej od najmłodszych lat

Regularna aktywność fizyczna od najmłodszych lat wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i intelektualny. To nauka zdrowego stylu życia, który ograniczy w przyszłości problemy zdrowotne. Aktywność fizyczna w grupie sprzyja ponadto integracji społecznej i przyczynia się do rozwoju osobistego dziecka.

Korzyści fizyczne i intelektualne

Korzyści fizyczne:
- Rozwijanie podstawowych zdolności fizycznych (rozwój psychomotoryczny)
- Pozytywny wpływ na wzrost
- Zapobieganie otyłości

Korzyści intelektualne: - Wsparcie w budowaniu pewności siebie
- Ułatwienie integracji w grupie
- Wsparcie harmonijnego rozwoju dziecka

Porady dotyczące użytkowania

Miękkie buty Domyos przeznaczone są do użytkowania w pomieszczaniach, na suchej, gładkiej podłodze. Wystarczy założyć je na bose stopy (bez skarpet), aby dziecko zachowało jak najbliższy kontakt z podłożem. Nerwy usytuowane pod stopami będą mogły "wyczuwać" podłoże, pomagając maluchowi utrzymać równowagę.

Stopa dziecka

Chodzenie boso jest dobre dla maluchów. Umożliwia im uczenie się i rozpoznawanie wrażeń dotykowych. Nerwy pod stopą pomagają określić rozłożenie ciężaru ciała pozwalające uzyskać prawidłową równowagę. Szerokie i miękkie buty Domyos pozwalają stopom malucha swobodnie rozwijać się i wzmacniać, chroniąc je jednocześnie przed zimnem i niebezpieczną nawierzchnią. Wszystkie nasze buty są dostosowane do specyficznej budowy ciała najmłodszych.

Aktywność

Czym jest gimnastyka dla maluchów? To aktywność mająca formę zabawy na torach przeszkód zbudowanych z odpowiedniego sprzętu i prowadzona przez instruktorów. Tory składają się z dostosowanych wielkością do potrzeb maluszków przyrządów (belek, stopni, płaszczyzn pochyłych, drążków równoległych, tuneli, wałków...), po których dzieci mogą się wspinać, skakać, chodzić, utrzymując równowagę itp. Ta forma gimnastyki skierowana jest do grupy wiekowej od 10 miesięcy do 6 lat.

Korzyści

Jakie korzyści płyną z uprawiania gimnastyki dla maluchów? Gimnastyka dla maluchów wspomaga rozwój psychomotoryczny najmłodszych, a w szczególności rozwój zdolności motorycznych, odczuwania, koordynacji ruchowej i równowagi. Balansowanie na modułach toru przeszkód, skakanie, przetaczanie się i wspinanie to ćwiczenia, które pozwalają również dziecku zwiększać samodzielność i pewność siebie.

Strój sportowy

Jaki jest najlepszy strój do gimnastyki dla maluchów? Wygodny i elastyczny strój dostosowany do pory roku: koszulka i spodenki lub spodnie z miękkiej dzianiny oraz bluza lub dres na rozgrzewkę. Do tego miękkie buty Domyos - aby nie ślizgać się na elementach toru przeszkód.

Wybór prawidłowego rozmiaru buta

Jak wybrać rozmiar? Należy zawsze wybrać prawidłowy rozmiar: nie może on być ani za mały, ani za duży (nawet o 5 mm). Za mały rozmiar może powodować skaleczenia kostki i palców oraz otarcia skóry. Za duży rozmiar może utrudniać chodzenie i prowadzić do powstawania pęcherzy.
Stopa dziecka w wieku od 1 do 2 lat rośnie o jeden rozmiar średnio co 3 - 4 miesiące. Sprawdzaj regularnie rozmiar buta swojego milusińskiego!

Skład

Podeszwa zewnętrzna 100% Styren butadien styren Wierzch buta 100% Poliester Wnętrze buta 80% Poliester, 20% Octan etylenowo-winylowy

Porady dotyczące przechowywania

Radzimy przechowywać buty Domyos w suchym, ciemnym i przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach.

Testy

Buty 110 Domyos zostały przetestowane w praktyce przez dzieci uczestniczące w zajęciach gimnastyki dla maluchów.
Wszystkie buty Domyos poddawane są testom technicznym w laboratorium (testuje się na przykład przyleganie podeszwy zewnętrznej do podłoża). Nasze produkty spełniają ponadto wymogi specyfikacji Decathlon w zakresie toksykologii. Materiały, z których wykonane są nasze produkty, zostały sprawdzone pod kątem wytrzymałości.

Porady dotyczące konserwacji

Wyprać przed pierwszym użyciem. Prać ręcznie. Nie prać chemicznie.

Wgrywanie