1/13
evadict

Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail

Kod produktu: 8665449

4,8 (5)

219,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty Easytrail towarzyszą Ci na początku przygody z bieganiem w terenie. Eksploruj w nich mało techniczne ścieżki podczas treningów na dystansie do 20 km.

Buty na początek przygody z trailem. Dzięki trzymaniu stopy i bardzo dobrej przyczepności pozwolą Ci cieszyć się komfortem. Sprawdzają się nie tylko na łatwych ścieżkach, ale również na szosie.

 • Przyczepność

  Korki 4 mm zapewniają odpowiednią przyczepność.

 • Amortyzacja

  Wtryskiwana pianka EVA pozwala cieszyć się komfortem każdego kroku.

 • Elastyczność

  System FLEX-H i ukośna pięta ułatwiają przetaczanie stopy.

 • Lekkość

  Tylko 309 g w rozmiarze 43: lekkość i dyskrecja.

 • Przyczepność

  Design korków i kauczuk w podeszwie poprawiają jej przyleganie do podłoża.

 • Kieszenie

  Praktyczna i dyskretna gumka pozwalająca zablokować końcówki sznurówek.

Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail
Buty do biegania w terenie męskie Evadict Easytrail

Buty zaprojektowane z myślą o początkach przygody z bieganiem w terenie

Gdy zaczynamy uprawiać daną dyscyplinę, mamy szczególne potrzeby. Projektując te buty, staraliśmy się ułatwić Ci ich użytkowanie i zachęcić do ponownego ich założenia.
Znakomity kompromis między amortyzacją, przyczepnością i przyleganiem do podłoża oraz design ułatwiający przetaczanie stopy. Lista atutów na tym się nie kończy! Easytrail to również wszechstronne buty, które sprawdzą się zarówno na utwardzonych drogach gruntowych i mało technicznych ścieżkach, jak i na asfaltowych odcinkach.

Komfort, trzymanie i ochrona: zestaw nie do przecenienia!

Komfort butów zapewniony jest przez grubą piankę o optymalnej miękkości usytuowaną na wysokości kołnierza, a także przez główny materiał wykonany z elastycznej siateczki 2D pozwalającej uzyskać rozciągliwość i swobodę ruchów w przedniej części stopy.
Syntetyczne części boczne znakomicie trzymają i stabilizują stopę.
Zewnętrzny otok chroni palce przed kamieniami, a siateczkę przed ewentualnymi rozdarciami.

Amortyzacja butów Easytrail

Nasz zespół zaprojektował nową, wtryskiwaną piankę (100% EVA), która została zastosowana w podeszwie środkowej.
Ta opracowana z pomocą początkujących biegaczy pianka jest miękka i tolerancyjna, pozwalając Ci odkryć trail w jak najbardziej komfortowych warunkach.
A ponieważ trail charakteryzuje się różnorodnością terenu, warstwa pianki (21 mm na pięcie, 13 mm z przodu stopy) zapewnia niezbędną amortyzację zarówno na szosie, jak i na ścieżce.

Przyczepność i przyleganie do podłoża: zaufaj swoim stopom!

Posiadająca korki 4 mm, wykonana z nowego kauczuku podeszwa zewnętrzna modelu Easytrail stanowi doskonały kompromis między przyczepnością i przyleganiem do podłoża.
Jest wszechstronna: pozwala spokojnie eksplorować ścieżki gruntowe, a jednocześnie sprawdza się na asfaltowych odcinkach, zachowując komfort.
Wiedząc, że przyczepność i przyleganie do podłoża to dwa parametry pozwalające czuć się pewnie podczas biegania, w butach Easytrail możesz zaufać swoim stopom.

System FLEX-H i ukośna pięta ułatwiające przetaczanie stopy

Buty Easytrail wyposażyliśmy w system nacięć w przedniej części podeszwy: Flex-H. W fazie odepchnięcia od podłoża staw śródstopno-paliczkowy jest strefą zgięcia i głównego nacisku stopy. Nacięcia w kształcie litery H po obu stronach tego stawu ułatwiają przetaczanie stopy, zapewniając jednocześnie komfort. Ukośna pięta również optymalizuje i ułatwia przetaczanie stopy.

Dlaczego wybraliśmy drop 8 mm?

Drop to różnica wysokości podeszwy pomiędzy przednią a tylną częścią buta. Nowa, wtryskiwana pianka (100% EVA) zastosowana w podeszwie środkowej ma grubość 21 mm na pięcie i 13 mm z przodu stopy. Drop butów Easytrail wynosi więc 8 mm.
Jest to średni drop, odpowiedni dla większości biegaczy i jak najbardziej dostosowany do potrzeb osób odkrywających trail.

Easytrail: łatwość użytkowania

Po co używać wszystkich argumentów, które sprawią, że zakochasz się w trailu, jeśli Twoje buty nie pozwalają oddawać się tej aktywności w dłuższej perspektywie?
Aby zapewnić trwałość modelu Easytrail, wyposażyliśmy go w bardzo elastyczną i odporną na przetarcia, kurz i błoto siateczkę mesh 2D. Zewnętrzny otok z przodu i z tyłu chroni ją przed ewentualnymi rozdarciami powodowanymi przez kamienie lub duży palec u nogi.

Easytrail: buty, które przyjemnie się nosi i na które miło popatrzeć!

Pierrick, nasz designer, zaprojektował te buty z dbałością o ich trailowy charakter. Dzięki nowoczesnym i prostym liniom oraz technicznym, precyzyjnym i subtelnym wykończeniom DNA tego modelu ma zdecydowanie outdoorowy charakter.
Siateczka mesh bi-ton, podeszwa środkowa o wypukłych liniach graficznych inspirowanych mapami IGN, trójkolorowe sznurowadła i zróżnicowana tekstura części bocznych: nic nie jest dziełem przypadku.

Ostatni (choć nie najmniej istotny) szczegół: gumka na sznurówki

Buty Easytrail posiadają usytuowaną na języku gumkę, pod którą możesz wsunąć sznurówki,
aby nie zaczepiały o gałęzie czy o inne elementy pojawiające się na Twojej drodze.

Nasze rady

Manon, inżynier produktu, i Cyrille, szef produktu, dzielą się z Tobą swoimi radami:
"Najważniejsze to czerpać przyjemność z biegania.
Trenuj progresywnie, aby nie pominąć żadnego etapu. Postaw na regularność.
Korzystaj z krajobrazów i piękna miejsc, w których biegasz!"

Skład

Wierzch buta 60% Poliuretan, 40% Poliester Wnętrze buta 100% Poliester Podeszwa zewnętrzna 80% Octan etylenowo-winylowy, 15% Kauczuk syntetyczny, 5% Kauczuk

Porady dotyczące przechowywania

Aby wysuszyć buty po treningu / biegu, radzimy wypchać je papierem gazetowym. Pomysłowe, prawda?

Ograniczenia

Sporty halowe, jazda na rowerze, użytkowanie wyłącznie na asfalcie, góry.

Testy

Po dwóch i pół roku pracy nad rozwojem produktu buty zostały przetestowane przez liczną grupę biegaczy na różnych dystansach i w zróżnicowanym terenie. Przeszły również wiele wymagających testów mechanicznych w laboratorium. Easytrail to model marki Evadict zaprojektowany i przetestowany z myślą o biegaczach zaczynających przygodę z trailem.

Zatwierdzony przez

Buty Easytrail zostały dopracowane z pomocą użytkowników, którzy przez wiele miesięcy testowali prototypy. Jeśli zsumujemy wszystkie kilometry pokonane przez naszych biegaczy, otrzymamy 6000 km długoterminowych testów w rzeczywistych warunkach właściwych dla biegania w terenie. Buty te zostały wiec zatwierdzone przez biegaczy, którzy je testowali, i oczywiście przez nasz zespół, który je zaprojektował. A Ty? Czy już jesteś do nich przekonany?

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie