1/14
evadict

Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion 2

Kod produktu: 8759747

3,5 (8)

499,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Głęboki morski

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

MT Cushion 2: buty przeprojektowane przez nasz zespół z myślą o zapewnieniu Ci jeszcze więcej miękkiej amortyzacji i komfortu podczas biegania w terenie.

Całkowicie przeprojektowane, ikoniczne już buty MT Cushion 2 to wyraz najwyższego poziomu kompetencji. Amortyzacja i komfort zwiększony dzięki lekkiemu i oddychającemu materiałowi MATRYX®.

 • Amortyzacja

  Podeszwa 100% Kalensole: maksimum miękkiej i wygodnej amortyzacji.

 • Przyczepność

  Korki 5 mm wystarczająco rozstawione, by uzyskać pewną i skuteczną przyczepność.

 • Komfort noszenia

  Podeszwa i pianki wewnętrzne są jak kokon dla Twoich stóp.

 • Trwałość

  Cholewka wykonana w 100% z materiału MATRYX: niezrównana solidność.

 • Lekkość

  Solidne, wygodne buty i tylko 282 g w rozmiarze 42.

 • Oddawanie energii

  Dobre odbicie dzięki oddającej energię piance Kalensole.

 • Przyczepność

  Kauczuk użyty w podeszwie zapewnia przyleganie do podłoża w każdym terenie.

Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion 2
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion 2
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion 2
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion 2
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion 2
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion 2
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion 2

MT Cushion: co to znaczy?

MT: dwie litery nawiązujące do jakże ważnych dla miłośników trailu gór. Buty do biegania w górach, ale nie tylko. Sprawdzą się w każdym terenie: na skałach, w błocie i na suchych ścieżkach. "Wyobraźmy sobie, że biegniemy po niezwykle lekkiej i miękkiej poduszeczce. MT Cushion 2 to buty, które chronią i trzymają stopę", wyjaśnia Thierry, szef produktu. Cushion to amortyzacja / poduszka dostarczająca podczas biegania komfortu będącego synonimem przyjemności i efektywności.

Ikoniczne buty MT Cushion w nowej odsłonie: wersja 2

Wasze dotyczące ulepszeń sugestie pozwoliły nam podjąć wyzwanie i zaprojektować drugą, udoskonaloną wersję butów MT Cushion, z których jesteśmy jeszcze bardziej dumni.
W programie:
- nowy design korków pozwalający uzyskać niezawodną przyczepność,
- podeszwa środkowa przeprojektowana z myślą o jeszcze bardziej miękkiej amortyzacji,
- nowa cholewka wykonana w 100% z materiału MATRYX® (tkanego we francuskim departamencie Ardèche) zapewniającego dużą wytrzymałość.

Technologia Kalensole: jeden z najbardziej miękkich systemów amortyzacji

Buty MT Cushion 2 mają wiele atutów. W porównaniu z poprzednim modelem podeszwa środkowa 100% Kalensole pozwala poprawić amortyzację o 18%, a zwrot energii o 57%.
Nieźle, prawda? Ta wytrzymała pianka nie zbija się, pozwalając Ci korzystać z miękkiej i wygodnej amortyzacji, aby pokonywać kolejne kilometry w najlepszych warunkach.

MATRYX®: najwyższa jakość i wytrzymałość

Cholewka butów MT Cushion 2 wykonana została w 100% z materiału MATRYX®, który stanowi punkt odniesienia w świecie trailu. Składa się z powlekanych poliuretanem włókien poliestru o wysokiej wytrzymałości i odznacza się niezrównaną trwałością. Przewiewna struktura nadaje mu ponadto lekkość i oddychalność. Splot ten postanowiliśmy wzbogacić włóknem aramidowym, aby zapewnić jeszcze lepsze trzymanie. Dzięki materiałowi MATRYX® nie musisz już wybierać między lekkością i wytrzymałością!

MT Cushion 2: drop 4 mm

Drop to różnica wysokości pomiędzy przednią a tylną częścią buta. W modelu MT Cushion 2 różnica ta wynosi 4 mm, co kwalifikuje go jako model o małym dropie.
Wysokość pianki Kalensole pod piętą wynosi 22 mm, a z przodu 18 mm. Udało nam się w ten sposób uzyskać lepszą amortyzację i większy komfort w tych wrażliwych partiach stopy.
Takie rozwiązanie umożliwia również dobrą izolację w kontakcie z nierównościami podłoża.

Zaufaj swoim stopom!

Zdecydowaliśmy się na korki o wysokości 5 mm pod całą podeszwą: przyczepność jest optymalna, a buty nie są nadmiernie obciążone ani usztywnione.
Korki są wystarczająco rozstawione, aby ułatwić oczyszczanie z gromadzącego się między nimi błota.
Kauczuk zastosowany w podeszwie został starannie wyselekcjonowany pod kątem przylegania do podłoża na wilgotnych kamieniach i skałach. Biegaj w bezpiecznych warunkach!

Lepsze trzymanie pięty dzięki opiniom klientów

Buty MT Cushion 2 są synonimem komfortu, ale mają również wiele atutów związanych z trzymaniem stopy. Liczne zgłoszone przez Was uwagi znalazły w naszej ekipie uważnych słuchaczy. Dzięki nim, dzięki Wam przeprojektowaliśmy kołnierz butów MT Cushion 2, aby uzyskać optymalne trzymanie stopy, bez uszczerbku dla komfortu na wysokości pięty i ścięgna Achillesa.

Drobiazg, który cieszy!

Szczegół, który zapewne nie umknął Twojej uwadze. Mowa o kieszonce usytuowanej w górnej części języka butów. Do kieszonki tej możesz schować sznurówki, aby nie rozwiązywały się podczas biegu i nie zaczepiały o gałęzie czy inne napotykane przeszkody.
Ponadto dzięki niej sznurowadła pozostaną czyste, co również ma znaczenie.

Skład

Wierzch buta 50% Termoplastyczny poliuretan, 30% Poliuretan, 20% Poliester Podeszwa zewnętrzna 80% Octan etylenowo-winylowy, 20% Kauczuk syntetyczny Wnętrze buta 100% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Aby wysuszyć buty po treningu / biegu, radzimy wypchać je papierem gazetowym.

Testy

Model MT Cushion 2 został przez nas przetestowany jak żaden inny.
Misję tę powierzyliśmy grupie 50 testerów, aby zobaczyć, jak buty będą zachowywać się w dłuższej perspektywie. Celem było sprawdzenie ich wytrzymałości. Ponad 30 osób przebiegło ponad 1000 km, czerpiąc z tego dużą przyjemność. W ten sposób mogliśmy się przekonać, że korki nadal były w stanie lepszym niż akceptowalny, a zastosowany w cholewce materiał przetrwał we wszystkich parach oprócz jednej.

Zatwierdzony przez

Model MT Cushion 2 został przetestowany i zaaprobowany przez zawodniczki z naszej drużyny EVADICT WOMEN TEAM, a w szczególności przez naszą dwukrotną mistrzynię świata. Blandine L'Hirondel pokonała w butach MT Cushion 2 pierwszą część trasy podczas mistrzostw świata w trailu długodystansowym (80 km), które wygrała w październiku 2022 roku w Tajlandii. Biegała również w tych butach podczas przygotowań do CCC® w sierpniu 2022 roku. Model ten odpowiada jej z uwagi na swoją lekkość, amortyzację i dobre trzymanie stopy.

Porady dotyczące konserwacji

Prać ręcznie. Nie suszyć w suszarce bębnowej.

Wgrywanie