evadict

Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion

3,8 (45)

329,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Wyrazisty pomidor / Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Buty przeznaczone do trailu i ultra trailu, na treningi i biegi, zaprojektowane z myślą o biegaczach poszukujących miękkiej amortyzacji.

Buty MT Cushion to partner zakochanych w trailu biegaczy poszukujących komfortu, lekkości i miękkiej amortyzacji. Tak wygodne, że niemal pozwalają o sobie zapomnieć.

Kod produktu: 8600525

 • Amortyzacja

  Podeszwa 100% Kalensole: maksimum miękkiej i wygodnej amortyzacji.

 • Przyczepność

  Korki 5 mm zapewniają skuteczną przyczepność.

 • Komfort noszenia

  Miękkość podeszwy i pianka wewnątrz cholewki: komfort u Twoich stóp.

 • Lekkość

  Połączenie solidności z lekkością: 280 g w rozmiarze 42.

 • Oddawanie energii

  Drop 4 mm: nie musisz już wybierać między odbiciem i amortyzacją.

 • Przyczepność

  Kauczuk zastosowany w podeszwie zapewnia przyleganie do podłoża w każdym terenie.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Dzięki technologii K-Only buty MT Cushion są odpowiednie dla każdej stopy.

 • Trwałość

  Komfort, amortyzacja i lekkość? Tak! Ale bez uszczerbku dla trwałości!

Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion
Buty do biegania w terenie męskie Evadict MT Cushion

MT Cushion: co to znaczy?

- MT: dwie litery nawiązujące do jakże ważnych dla miłośników trailu gór. Buty do biegania w górach, ale nie tylko. Sprawdzą się w każdym terenie: na skałach, w błocie i na suchych ścieżkach.

- "Wyobraźmy sobie, że biegniemy po niezwykle lekkiej i miękkiej poduszeczce. Po czymś, co nas chroni", wyjaśnia Thierry, szef produktu. Cushion to amortyzacja / poduszka dostarczająca komfortu, dzięki któremu możemy oddawać się naszej biegowej pasji z jeszcze większą przyjemnością.

Pierwsze buty Evadict z dropem 4 mm

Drop to różnica wysokości pomiędzy przednią a tylną częścią podeszwy. W modelu MT Cushion różnica ta wynosi 4 mm. Taki drop doskonale komponuje się z amortyzacją naszych butów. Zapewnia odbicie i dynamikę podczas biegu.
Buty te odpowiadają więc potrzebom coraz liczniejszej rzeszy biegaczy poszukujących małego dropu.
Decydując się na mały spadek, zwiększyliśmy grubość pianki EVA z przodu buta, co pozwoliło nam podnieść poziom amortyzacji i komfortu.

Zaufaj swoim stopom: przestań się spinać!

Zdecydowaliśmy się na korki o wysokości 5 mm, gdyż jest to najskuteczniejsze rozwiązanie: zapewnia optymalną przyczepność, a jednocześnie buty nie są nadmiernie obciążone ani usztywnione.
Liczy się również sposób rozmieszczenia korków. Są one wystarczająco rozstawione, aby ułatwić oczyszczanie z gromadzącego się między nimi błota i zapewnić efektywną przyczepność podeszwy.

Kwestia równowagi

Jako biegacz na pewno wiesz, jak ważna w trailu jest równowaga. Podobnie jak Twoja aktywność (pełna pasji, ale i umiaru) czy jak apetyt (który czasem trzeba zaostrzyć, a czasem pohamować), konstrukcja MT Cushion stanowi kwintesencję ekwilibrystyki.
Nasze buty to doskonały balans między amortyzacją i stabilnością, połączony z bardzo dobrym trzymaniem stopy. Równowaga między lekkością i trwałością, między przyczepnością i wagą, między komfortem i dynamiką.

Technologia Kalensole: co to takiego?

Występuje w wielu modelach naszych butów. Nazwaliśmy ją technologią Kalensole. To pianka wykorzystywana w podeszwie naszych butów w celu zapewnienia amortyzacji. "Uwielbiamy ją, ponieważ jest trwała: nie zbija się. Zawsze czujesz, że masz dobrą amortyzację". Na pewno zgodzisz się z Thierry'm (szefem produktu), że w bieganiu amortyzacja jest ważna, prawda?

Technologia K-Only: co to takiego?

Pronator czy supinator?

Pronatorzy to osoby wykazujące tendencję do biegania z kolanami odchylonymi do wewnątrz. Szybciej zużywają wewnętrzną część podeszwy. Tu właśnie wkracza do akcji technologia K-Only.
To pianka o nieznacznie (niewyczuwalnie) zwiększonej gęstości usytuowana po wewnętrznej stronie z przodu buta. Pomaga pronatorom chronić podeszwę przed przedwczesnym zużyciem, a jednocześnie nie przeszkadza supinatorom. Genialne rozwiązanie, prawda?

Drobiazg, który cieszy

Szczegół, który zapewne nie umknął Twojej uwadze. Mowa o kieszonce usytuowanej w górnej części języka butów. Do kieszonki tej możesz schować sznurówki, aby nie rozwiązywały się podczas biegu i nie zaczepiały o gałęzie czy inne napotykane przeszkody.
Ponadto dzięki niej sznurowadła pozostaną czyste, co również ma znaczenie.

Skład

Wierzch buta 65% Politereftalan etylenu (PET), 35% Poliuretan Podeszwa zewnętrzna 56% Kauczuk butadienowy (BR), 44% Etylen-octan winylu (EVA) Wnętrze buta 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Aby wysuszyć buty po treningu / biegu, radzimy wypchać je papierem gazetowym.

Testy

Nasze buty MT Cushion zostały zatwierdzone przez liczną grupę testerów i testerek, z których każdy(-a) przebiegł(a) w nich 600 km.
Testy odbywały się w różnych masywach górskich we Francji.
Cel został osiągnięty. Model MT Cushion podbił serca użytkowników i użytkowniczek, oferując im komfort, stabilność, lekkość, amortyzację i solidność. To wspaniałe zwieńczenie prawdziwie mrówczej pracy, która trwała w sumie dwa i pół roku, a której efekt leży teraz u Twoich stóp!

Porady dotyczące konserwacji

Prać ręcznie. Nie suszyć w suszarce bębnowej.

Wgrywanie