dita

Buty do hokeja na trawie Dita LGHT 550

389,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowane do średnio intensywnej gry w hokeja na trawie; dla średnio zaawansowanych; odpowiednie też dla początkujących.

Buty hokejowe Dita są idealne dla dorosłych intensywnie uprawiających hokej na trawie.

Kod produktu: 8614347

 • Przyczepność

  Stożkowate korki w centralnej części z przodu i tyłu buta.

 • Lekkość

  350 g w rozmiarze 43.

 • Oddawanie energii

  Brak komponentu zwiększającego dynamikę.

 • Trzymanie stopy

  Sztywna wstawka z PU w śródstopiu. Stylowa wstawka z PU na cholewce.

 • Komfort noszenia

  Termoprofilowana wkładka z pianką na pięcie.

 • Ochrona przed uderzeniami

  Podeszwa zewnętrzna zachodzi na przód, chroniąc palce.

 • Amortyzacja

  Pod piętą nie ma żelu.

Szczegółowe informacje

Podeszwa zewnętrzna: z odlewanego kauczuku, z zapewniającymi przyczepność, szerokimi i wysokimi korkami w kształcie diamentu pośrodku przedniej i tylnej części buta. Długie, cienkie korki po zewnętrznej stronie dla stabilności. Sztywna wstawka z PU w śródstopiu dla większej stabilności. Wyższa z przodu podeszwa chroni palce./ Podeszwa środkowa z pianki EVA, z żelową wkładką na pięcie zapewniającą amortyzację.

Szczegółowe informacje (cd.)

Wkładka: termoprofilowana z 2 mm pianką na pięcie dla wygody.

Szczegółowe informacje (cd. 2)

Zapiętek: ze sztywnego PU dla stabilności pięty; wewnątrz: podszewka mesh. / Cholewka: stylowe wstawki z PU w śródstopiu i na pięcie dla większej stabilności. Mesh z przodu dla większej oddychalności./ Język: z mesh 3D dla większej oddychalności./ Płaskie sznurowadła.

Waga

350 g w rozmiarze 43.

Jaki rozmiar/kształt wybrać?

Tak jak w przypadku innych butów sportowych, buty do hokeja muszą być dopasowane do Twoich stóp. Należy unikać punktów powodujących nacisk. Poza tym, stopa nie może się ruszać wewnątrz buta. Jest to szczególnie ważne podczas gry na sztucznej murawie. Niektóre modele, zależnie od producenta, są specjalnie dostosowane do budowy damskiej stopy. Są więc zaprojektowane z uwzględnieniem mniejszej sylwetki i drobniejszej stopy.

Jaki rozmiar/kształt wybrać? (cd.)

Niektóre kobiety mają tak mały rozmiar stopy, że wybierają buty juniorskie. Nie są one jednak odpowiednie na stopę dorosłej kobiety.

Jaki rozmiar/kształt wybrać?(cd. 2)

Jak możesz sprawdzić, czy przymierzany but pasuje do Twojej stopy? Włóż skarpety hokejowe. Zaprzyj się mocno o podłoże. Wywierając nacisk w pionie, spróbuj przesunąć stopę w bucie w różnych kierunkach.Stopa nie powinna się ruszać w bucie.

Dlaczego należy nosić specjalne buty do hokeja?

Buty do hokeja na trawie mają 2 funkcje: Po pierwsze, odpowiednie wzmocnienia, w szczególności z przodu i na pięcie, chronią stopę przed uderzeniami piłki i kija. Po drugie, ich podeszwa, dostosowana do nawierzchni syntetycznej piaszczystej lub mokrej, zapewnia odpowiednią przyczepność.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja

Buty do hokeja na trawie mają specyficzną konstrukcję.
Podeszwa zewnętrzna, będąca w kontakcie z podłożem, zazwyczaj jest wykonana z kauczuku i ma korki o różnym kształcie i ułożeniu. Jest twarda, w przeciwieństwie do butów trailowych. Dostosowana jest do gry na nawierzchni syntetycznej, piaszczystej lub mokrej, jaką spotyka się na boiskach do hokeja na trawie. Musi mieć odpowiednią przyczepność do podłoża, co jest kluczowe w hokeju na trawie.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd.)

Z przodu but może mieć wzmocnienia chroniące palce przed uderzeniami.
Podeszwa środkowa (element nad podeszwą zewnętrzną) jest generalnie wykonana z EVA (etylen-co-octan winylu). Służy do amortyzowania wstrząsów, które są dość silne podczas gdy w hokeja.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 2)

Podeszwa jest zazwyczaj wyższa w części środkowej, co stabilizuje stopę podczas licznych zmian kierunku i silnych nacisków na podłoże.
Boki, wewnętrzna i zewnętrzna, środkowa część górnej części buta, zwykle są wykonane z PU i siateczki, co jest niezbędne dla skutecznego trzymania stopy przez system sznurowania.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 3)

Buty hokejowe często mają wstawki z PU, które dodatkowo chronią przed uderzeniami, a czasami są tylko elementem stylu (logo marki).
Zapiętek, czyli podparcie w tylnej, górnej części buta, na ogół wykonany jest z elastycznego PU, wzmocnionego od wewnątrz sztywną płytką z PU. Służy do stabilizacji pięty i ochrony ścięgna Achillesa przed uderzeniami.

Cechy charakterystyczne butów do hokeja (cd. 4)

Język na podbiciu, zwykle wykonany z pianki i siateczki, służy głównie do ochrony stopy przed odpryskami wody lub różnych cząsteczek.

Wskazówki dot. bezpieczeństwa

Hokej to przyjemność. Nie zaniedbuj swojego bezpieczeństwa. Zawsze noś ochraniacz na zęby, nagolennik i rękawicę. Noś buty do hokeja z ochronnymi wzmocnieniami i podeszwą dostosowaną do nawierzchni gry. Zakładaj specjalną maskę hokejową i rękawice podczas rzutów karnych. Tak w trakcie meczu, jak i treningu.

Projekt

Założona w roku 1891 przez Allaha Dita z Pakistanu, gdy powstawał hokej na trawie, marka Dita zaproponowała wiele innowacji, które wpłynęły na to, jak obecnie wygląda hokej. Dzięki zdobytej przez lata wiedzy i doświadczeniu, Dita projektuje produkty, które promują kreatywną i efektywną grę. Taką, jaką podziwiamy w wykonaniu Seve'a van Assa, Florent van Aubela i Martina Hânera!

Informacja

Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

Porady dotyczące przechowywania

Czyścić szczoteczką i wilgotną ściereczką. Suszyć na powietrzu.
Po meczu, nie pozostawiać w torbie. Przechowywać w suchym miejscu.

Ograniczenia

Produkt nieodpowiedni do innego sportu / innej aktywności.

Wgrywanie