rossignol

Buty narciarskie męskie Rossignol Hi Speed 120 LV GW flex 120

Kod produktu: 8783170

1779,00 zł

177,90 zł x 10 rat

Oblicz ratę

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy o bardzo szczupłej stopie lub poszukujących maksymalnego trzymania i najwyższej precyzji.

Buty Hi Speed 120 LV o szerokości 98 mm przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy o szczupłej stopie lub poszukujących maksymalnego trzymania i najwyższej precyzji.

 • Sztywność

  Twarde: flex 120. Precyzja i maksymalna reaktywność.

 • Trzymanie stopy

  98 mm: wąska stopa. Najwęższe i najlepiej trzymające buty w ofercie.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  But wewnętrzny w całości termoformowalny.

 • Regulowany

  4 klamry mikrometryczne z aluminium. Regulowany flex.

 • Łatwe użytkowanie

  Podeszwa GripWalk ułatwiająca chodzenie i zwiększająca przyczepność.

 • Właściwości ocieplające

  Podeszwa, wkładka i gruby but wewnętrzny.

Doświadczenie

Wysoka wydajność i komfort. Przeznaczone dla narciarzy preferujących wąskie buty. Rossignol łączy niezwykle nowoczesny koncept skorupy z doskonałym dopasowaniem. Skorupa i mankiet umożliwiają maksymalny transfer energii i doskonałą kontrolę podczas wykonywania skrętów z dużą prędkością. Regulacja flexu i nachylenia pozwala spersonalizować doznania i reaktywność w zależności od stylu jazdy.

Czym jest flex?

Każda marka dla wszystkich modeli swoich butów ustala "flex index", który wskazuje stopień twardości buta. Liczba ta określa sztywność buta: im wyższa wartość, tym sztywniejsza skorupa. Przyjmuje się, że flex od 60 do 70 przeznaczony jest dla początkujących narciarzy. Flex od 70 do 100 jest odpowiedni dla narciarzy o średnio zaawansowanym poziomie. Buty o flexie powyżej 100 przeznaczone są dla zaawansowanych narciarzy. Osoby mocno zbudowane mogą jednak przeskoczyć jeden poziom.

Regulacja klamer

Buty wyposażone w 4 klamry mikrometryczne z aluminium umożliwiające mocne i precyzyjne dopasowanie. Możesz dopasować długość sprzączki, dokręcając lub odkręcając klamrę, aby spersonalizować mocowanie. Szeroki pasek pozwala mocno i łatwo zacisnąć górną część skorupy.

Czym jest podeszwa GripWalk?

To nowa norma podeszwy zewnętrznej buta narciarskiego. Podwyższenie skrajnej części pozwala uzyskać bardziej naturalne przetaczanie stopy i zwiększa komfort chodzenia. Uwaga! Wiązania narciarskie muszą być kompatybilne z systemem GripWalk!

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiary butów narciarskich określane są w skali Mondopoint. Jest to po prostu długość stopy w centymetrach.
Oprzyj pięty o ścianę, wsuń pod nie kartkę papieru, pochyl się i zmierz dłuższą stopę.
Jeżeli na przykład długość Twojej stopy wynosi 27,2 cm, wybierz rozmiar 27/27,5.
But w rozmiarze 27 jest dokładanie taki sam, jak but w rozmiarze 27,5.

Skąd mam wiedzieć, czy przymierzam buty we właściwym rozmiarze?

Po włożeniu stopy do buta zapnij klamry w połowie zębatki. Możesz zapiąć je mocniej? Jeśli tak, to znaczy, że objętość buta jest dla Ciebie nieodpowiednia. Po zapięciu butów trzykrotnie ugnij nogi w kolanach, naciskając mocno na piszczele (możesz sobie pomóc, kładąc ręce na kolanach), aby pięta cofnęła się w bucie. Stań prosto: palce powinny muskać czubek skorupy. Przy ugiętej nodze stopa powinna się cofnąć i nie powinieneś czuć czubka buta.

Co zrobić w przypadku bólu stóp?

1. Wybierz techniczne, cienkie skarpety narciarskie, aby uniknąć punktów nacisku i usprawnić krążenie krwi w stopie. 2. Wybierz wkładkę dostosowaną do kształtu stopy, aby zapobiec uderzaniu tej ostatniej o skorupę. Poproś o poradę w sklepie.

Jak przechowywać buty narciarskie?

1. Przewietrz buty, wyjmując buta wewnętrznego z plastikowej skorupy. 2. Zapnij klamry na pierwszy ząbek, aby zapobiec odkształcaniu się butów, i - w miarę możliwości - schowaj je do pokrowca.
3. O ile to możliwe, przechowuj je w suchym miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 10°C. Plastik w butach będzie Ci za to wdzięczny!

Porady dotyczące przechowywania

Przed schowaniem butów należy je wysuszyć. Zapiąć klamry i przechowywać w pokrowcu na buty narciarskie, w pomieszczeniu o umiarkowanej temperaturze.

Ograniczenia

Nie suszyć na kaloryferze.

Testy

Wszystkie produkty marki Wedze są obmyślane i projektowane w dolinie leżącej u podnóża Mont-Blanc. Są one następnie testowane w warunkach dokładnie takich jak te, z którymi sam(-a) możesz się spotkać w praktyce. Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Porady dotyczące konserwacji

Zostawić do wyschnięcia po użytkowaniu..

Wgrywanie